3 חסרונות בלקיחת הלוואה מהבנק

הגיע הזמן לעשות שיפוץ בבית או אולי לקנות רכב חדש? או שמא הנסיבות פחות משמחות ואתם מתקשים לסגור את החודש? כך או כך, התשובה לשתי השאלות האלו בדרך כלל תהיה הלוואה. רגע לפני שאתם פונים לסניף הבנק השכונתי שלכם, כדאי שתקראו את הכתבה הבאה

עד לא מזמן, הלקוח הישראלי היה יכול לקבל הלוואות רק מהבנק שבו ניהל את נכסיו הכלכליים. במרוצת השנים, שוק ההלוואות התרחב ונפתח לתחרות. כך, גופים פיננסיים רבים כמו חברות אשראי, קרנות הון, קרנות השלמות, חברות ביטוח ועוד – החלו להציע הלוואות לצרכנים.

התרחבות שוק ההלוואות גרמה לקיום תחרות בין הגופים אשר מציעים הלוואות, מה שאפשר לצרכן הישראלי להתמקח על תנאי ההלוואה או לפנות לגוף אחר במידה ואינו מצא את תנאי ההלוואה למתאימים. אז מדוע עדיף לקחת הלוואות חוץ בנקאיות או במילים אחרות מהם החסרונות בלקיחת הלוואה מהבנק?

 

הליך בירוקרטי ארוך

לקיחת הלוואה מהבנק דורשת אישורים בירוקרטיים רבים מה שלוקח זמן רב ומבזבז אנרגיות רבות. למשל, בכדי לקבל הלוואה יש צורך בהחתמת ערבים. יתר על כן, אם ברצונכם לקבל הלוואה מידית עליכם לספק בטחונות. בנוסף לכך, במקרים בהם ללקוח ישנם נתונים בעייתיים הבנק יכול שלא לאשר את קבלת ההלוואה.

כלומר, הלקוח יכול לעבור את כל התהליך ובסופו שלא לקבל אישור להלוואה מהבנק ובסופו של דבר ימצא את עצמו לוקח הלוואה חוץ בנקאית. במקרה כזה, באפשרותכם לפנות ישירות להלוואה חוץ בנקאית אשר לא דורשת הליכים רבים או אישורים מיוחדים. התהליך שהלוואה חוץ בנקאית מציעה הינו מהיר למדי ומאושר לכל סוגי הלקוחות.

 

מסגרת אשראי

הלוואה בנקאית תופסת ללקוח את מסגרת האשראי שלו ובכך מטילה עליו הגבלות רבות בהתנהלות הכלכלית היומיומית שלו. לעומת זאת, הלוואה חוץ בנקאית לא משפיעה על מסגרת האשראי כלל ומאפשרת ללקוח חופש כלכלי רחב יותר. כלומר, זו מאפשרת ללקוח לפתוח מסגרת אשראי חדשה בהתאם להלוואה שלקח.

 

התאמה אישית

בעת לקיחת הלוואה חוץ בנקאית, ניתן לקבל הלוואה מותאמת אישית לפי קבוצות שונות, מה שלא תמיד קיים בהלוואה בנקאית. הלוואה מסוג זה מבטיחה הלוואה זריזה בתנאי מיטביים. למשל ניתן לקבל הלוואה לשכירים, הלוואה לעצמאים, הלוואה לעסקים קטנים, הלוואה מהירה לבעלי נכסים, הלוואה לאימהות חד-הוריות ועוד.

לסיכום, ישנם מספר הבדלים בין הלוואה בנקאית לבין הלוואה חוץ בנקאית. אך בסופו של דבר, הן ההלוואה הבנקאית והן ההלוואה החוץ בנקאית כרוכות בקיום חוב לגוף כלכלי גדול בתנאים מסוימים. לפיכך, יש לוודא שהלוואה היא אכן המוצא הכלכלי האחרון והמתאים ביותר עבורכם. לאחר מכן, חשוב לערוך סקר שוק מקיף כדי לוודא שאתם בוחרים בהלוואה שמספקת את התנאים הטובים ביותר בהתאם לנסיבות.

הלוואות חוץ בנקאיות

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דולרים
מיסים
כך תבדקו האם מגיע לכם החזר מס שבח

שילמתם יותר מן הנדרש? מכרתם שתי דירות על מנת לקנות דירה חלופית עבורכם? יכול להיות שמגיע לכם החזר מס שבח! בחנו את האפשרויות השונות על מנת לוודא:   מהו מס