איך לכתוב קורות חיים שיגרמו למעסיק הבא שלך להתקשר

קורות חיים משמשים ככרטיס הביקור שלכם מול מעסיקים פוטנציאליים, והטובים שבהם עשויים להקנות לכם כרטיס כניסה לתהליכי מיון בחברות השונות. לכן, חשוב להשקיע, לחשוב ולהתייעץ בתהליך כתיבת קורות החיים. אז איך כותבים קורות חיים טובים שיגרמו למעסיק הבא שלכם להתקשר?

 

טיפים לכתיבת קורות חיים טובים

 

רלוונטיות

לרוב, המגייסים שיקבלו את קורות החיים שלכם יקדישו רגעים ספורים לעיון בהם. לכן, משימתכם למשוך את תשומת לב המעסיקים למידע העונה על דרישות המשרה. אין צורך במידע שלא נוגע למשרה עצמה או שכבר אינו עדכני.

 

אורך

הפקידו לא לחרוג מעמוד אחד. כאמור, המגייסים משקיעים זמן קצר במעבר על המסמך ולכן מומלץ לתמצת.

 

התאמת קורות החיים למשרה

לכל משרה דרושים עובדים בעלי יכולות שונות. במידה וחיפוש העבודה שלכם מתפרש על מגוון תחומים, נסחו גרסאות ייעודיות לכל משרה בהתאם לדרישותיה.

 

הימנעות משימוש בגוף ראשון

זוהי טעות נפוצה שכדאי להימנע ממנה. לכתיבה בגוף ראשון ממד אישי וסיפורי שאינו מתאים למטרת קורות החיים – מסמך רשמי בעל מטרה מקצועית. מומלץ להשתמש בשמות פעולה, לדוגמא: "כתיבת מאמרים" במקום "כתבתי מאמרים".

 

הקפדה על סדר וארגון

מסמך מבולגן ולא מעוצב מקשה על קריאתו. חשוב להקפיד על מסמך נקי, קריא ובעל פונט ועיצוב אחיד. ניתן להשיג זאת ע"י הפרדה בין הנושאים באמצעות ריווח (1.5 שורות), הדגשת כותרות והוספת תבליטים במידת הצורך. בנוסף, מומלץ לנסח פסקאות קצרות וענייניות.

 

מקצועיות

כדי לשדר רשמיות במסמך חשוב לשמור עליו תכליתי ומקצועי. ראשית, יש להימנע משגיאות כתיב העלולות להותיר רושם ראשוני שלילי. בנוסף, אין צורך להוסיף תמונות, ציורים או צבעים.

 

שימוש במידע כמותי

מספרים תופסים את תשומת הלב יותר מאשר מילים. מידע כמותי הינו חד משמעי ומעביר מסר ברור. למשל, "התפקיד כלל ניהול עובדים" נשמע מעורפל יותר מאשר "התפקיד כלל ניהול צוות של 5 עובדים", אשר מספק נתונים ברורים.

 

תוציאו את עצמכם טוב, אבל לא טוב מידי

כאמור, קורות החיים אמורים לפתוח את הדלת למשרה הבאה שלכם, ומטבע הדברים כדאי שיבליטו את היתרונות שבכם. זו הבמה לפרט על ההישגים שלכם, הצלחות, הצטיינות או כל פרט מידע שיעיד על הערך שבכם. עם זאת, חשוב לשמור על פרופורציות ולא להגזים, המעסיק הקורא את המסמך עשוי להבחין בכך ולא לקחת אתכם ברצינות.

 

לסיכום

כאשר אתם ניגשים לתהליך כתיבת קורות החיים שלכם, יש כמה כללים שחשוב להקפיד עליהם. ישנה תחרות רבה על המשרות בחברות השונות, וכדי לקבל משרה יש לבלוט וליצור רושם ראשוני טוב כבר בעת שליחת קורות החיים. השקעה בכתיבה והקפדה על הכללים, תעלה את הסבירות לקבל שיחה מהמעסיק הפוטנציאלי הבא שלכם.

איך לכתוב קורות חיים שיגרמו למעסיק הבא שלך להתקשר

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כסף הר ביטוח
כללי
האם הר הביטוח צריך לעניין גם אתכם?

אתם משלמים לא מעט כסף בכל שנה על ביטוחים? בכל פעם מחדש אתם אומרים לעצמכם שהגיע הזמן לעשות סדר בדברים ולהפסיק לשלם על ביטוחים כפולים? אם כך, אתם לא לבד

כסף
נדל"ן
אילו תשלומים אסור להטיל על שוכר

אתם חושבים להתחיל להשקיע בנדל"ן ולחפש דירה שתוכלו להשכיר לאנשים אחרים? אם כך, יש כמה דברים שכדאי לכם לדעת בנושא, שכן גם בתחום השכירות יש בישראל חוקים ברורים שאתם חייבים

חדר
כללי
חללי עבודה לעסקים קטנים

בעלי עסק קטן? מחפשים משרדים או עמדות עבודה בתנאים גמישים ובמחיר הוגן? כעת אתם יכולים להפסיק לחפש. חלל עבודה משותף הוא הפתרון המושלם עבורכם. אם אתם עדיין מתלבטים, הנה כל