משכנתא בלון – שווה להכיר את האופציה הזאת

כבר הרבה חודשים אתם מדברים אחד עם השנייה על כך שהדירה שלכם קטנה מידי? או על כך שהייתם רוצים לעבור לבית רחב ידיים שנמצא בשכונה אחרת? אם כך, ברור מדוע אתם לא רוצים לדחות את העניין הזה לעד. אומנם זה נכון שכל מה שקשור לקניית נכסים שונים תמיד מביא איתו מתחים ולחץ, אך מצד שני, זו דרך נהדרת להתקדם בחיים, גם מבחינה כלכלית. לכן, אפילו אם כבר יש לכם דירה שרשומה על שמכם בטאבו, זה עדיין לא אומר שאתם צריכים להסתפק בכך, כי מה עם האפשרות של קניית דירה חדשה וגדולה יותר? סביר להניח שמה שמטריד אתכם זה המימון של הנכס החדש, כי מה קורה אם מוצאים דירה שרוצים לקנות אבל הדירה הישנה עוד לא נמכרה? ראשית, אתם יכולים להירגע ולדעת שאתם לא היחידים שזה קרה להם ושנית, יש לכך פתרון. כל שעליכם לעשות הוא לפנות אל הבנק, להסביר לו על המצב ולבקש ממנו הלוואת משכנתא בלון. מדובר על הלוואה נפלאה שיכולה להוות את הפתרון הכי טוב שיש, אז למה לדחות את העניין?

שטרות כסף

מהם היתרונות של הלוואה מיוחדת שכזו?

ראשית, הלוואת בלון היא הלוואה שהבנק נותן ללקוחות שלו בדרך כלל לתקופה של עד שנתיים. שנית, זה נוח ביותר כי מהרגע שבו לוקחים את ההלוואה משלמים רק את הריביות בחודש ולא את ההחזר החודשי. בסוף תקופת ההלוואה תשלמו בבת אחת את כל הסכום וזה אומר שההלוואה הזאת לא תכביד על חיי היומיום שלכם. ישנם שני מקרים עיקריים שבהם אנשים בוחרים לקחת הלוואת משכנתא, והם:

  • הדירה הישנה עוד לא נמכרה אך יש רצון כבר לקנות דירה חדשה.
  • יש צורך לשלם גם שכר דירה במקום מסוים וגם על רכישת הנכס החדש.

זה לא משנה מה מוביל לכך שתרצו לקחת הלוואת משכנתא בלון, כי מה שבטוח זה שכדאי לדעת שהאפשרות הזאת קיימת. ביום שבו תמכרו את הנכס שלכם תוכלו להחזיר לבנק בבת אחת את כל הסכום שלוויתם ממנו, וזה אומר שמשכנתא כזאת לא באמת תלווה אתכם לאורך שנים כמו משכנתא רגילה.

לאיזה בנק פונים?

אם אתם חושבים על הלוואה כמו משכנתא בלון, יש לבדוק אל מי אתם פונים. אומנם זה נכון שהיום כמעט בכל בנק תוכלו לקבל הלוואה כזאת, אך מצד שני, האם בכל בנק התנאים יהיו זהים? והאם בכל בנק יסכימו לתת לכם את ההלוואה שלה אתם זקוקים? התשובה היא כמובן לא. לכן יש לבדוק את הדברים ולראות שאתם בוחרים בבנק שאתם סומכים עליו ובעיקר – יש לברר שהבנק רואה לנגד עיניו גם את טובתכם. במידה ודיברתם עם נציג מהבנק שלכם ולא התרשמתם שההלוואה תינתן לכם בתנאים נוחים, בהחלט כדאי יהיה לחשוב על פניה לבנק אחר. בנוסף לכך, ממש כפי שעושים אנשים שרוצים לקחת משכנתא רגילה ופונים אל יועצי משכנתאות, כדאי גם לכם לחשוב על האפשרות הזאת ברצינות. לקחת משכנתא בימינו, בין אם מדובר על משכנתת בלון ובין אם מדובר על משכנתא אחרת, זה לא צחוק. ייעוץ מקצועי יכול להוביל לכך שתחסכו בסופו של דבר לא מעט כסף ולכן, אם אתם יכולים לעשות זאת ולא לשלם ריביות מאוד גבוהות, זה בהחלט כדאי. בחרו את היועצים שלכם בקפידה, הסבירו להם על מה חלמתם ואיך הייתם רוצים לשפר את הדיור שלכם ובהתאם לכך הם כבר יידעו לסייע לכם בצורה נכונה.

למידע נוסף: https://www.shakoof.org.il

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כסף
נדל"ן
אילו תשלומים אסור להטיל על שוכר

אתם חושבים להתחיל להשקיע בנדל"ן ולחפש דירה שתוכלו להשכיר לאנשים אחרים? אם כך, יש כמה דברים שכדאי לכם לדעת בנושא, שכן גם בתחום השכירות יש בישראל חוקים ברורים שאתם חייבים

5 תנאים לקבלת משכנתא
כללי
5 תנאים לקבלת משכנתא

לא כל אחד שמבקש לקבל משכנתא, יקבל אותה. קבלת משכנתא מותנית בעמידה בתנאים מסויימים. מרבבית התנאים נקבעו על ידי בנק ישראל המפקח על הבנקים אך כמו שאתם מבינים, הבנקים "מחמירים"

מיסים
החזרי מס – אולי גם לך מגיע!

ילדת לא מזמן את הילד הראשון שלך והיית בחופשת לידה? אם כך, ברור מדוע ההתרגשות בעיצומה כי אין עוד הרבה דברים משמחים כמו הרגע הזה שבו את הופכת להיות אימא