טיפים לחיסכון המשכנתא וכיצד להקטין את ההחזר החודשי 

משכנתא, מייצרת את נטל ההוצאה המשמעותי ביותר על משק בית. זה בא לידי ביטוי בסכום ההוצאה אך יתרה מזו במשך תקופת ההוצאה. להבדיל מהוצאות אחרות שנמשכות מספר חודשים שנה-שנתיים לרוב, אזי נטל ההוצאה של משכנתא יכול להימשך 20-30 שנה. מדובר בנטל משמעותי שישפיע על חשבון הוצאה חודשי באופן דרמטי. הטיפים שלנו יעזרו לכם לצמצם ולהקטין את ההוצאה. 

 

כאשר לווה מגיע לבנק ומבקש משכנתא לרכישת נכס, עליו לקחת בחשבון 3 נקודות עיקריות:

  • גובה הסכום שיאפשר לו להשלים את סכום הרכישה של הנכס.
  • משך תקופת הזמן שהוא יידרש להחזיר את המשכנתא.
  • גובה הריבית שהוא יידרש לשלם עבור המשכנתא.

הנקודה הראשונה משמעותית בשביל שהוא יוכל לבצע את הרכישה ולהחזיק בנכס. שתי הנקודות האחרונות, משמעותיות מאחר והן ישפיעו על חשבון ההוצאות החודשי למשך שנים ארוכות. אם יבחר לא נכון, הוא עלול למצוא את עצמו קורס תחת נטל ההוצאה.

בשביל לעשות את זה נכון וקל, אפשר להיעזר בשירותיו של מחשבון משכנתא באתר בנק הפועלים אשר מאפשר לבדוק איזו משכנתא משתלם לקחת, על פי סכום, תקופת זמן וריבית. כך אפשר להחליט בצורה נכונה, מה הסכום הנכון לבקש מהבנק, מה תקופת הזמן האופטימאלית להחזיר אותו, באופן שחשבון ההוצאות החודשי לא יהיה גבוה מדי.

 

4 טיפים לחסכון בנטילת משכנתא

טיפ ראשון – הקפידו לקחת משכנתא מותאמת לצרכים שלכם. 

על פניו, הגיוני לקחת משכנתא בדיוק בסכום הרלוונטי לרכישת הנכס. העניין הוא, שהרבה פעמים יש צורך לקחת משכנתא בסכום גבוה יותר בשביל שיהיה ניתן לשלם עבור שיפוצים או דברים נוספים. לכן, מוטב לעשות בדיקה מקיפה כמה תעלה העסקה באופן כללי ואז לבקש משכנתא בסכום תואם בצורה מדויקת ולא מעבר לכ.

טיפ שני – הכירו את המושגים, התייעצו עם אנשי מקצוע. 

עולם המשכנתאות כולל מושגים שונים. מי שמכיר ויודע, מגיע לשלב בו הוא מגיש בקשה כשהוא יודע למה לצפות ועם מה עליו להתמודד. למשל, הוא יודע מה ההבדל בין ריבית צמודה למדד לריבית לא צמודה למדד, מה זה תמהיל משכנתאות ועוד. ככל שיודעים יותר, אפשר למצוא דרכים טוב יותר לחסוך בעלויות המשכנתא.

טיפ שלישי – הגדירו תקופת החזר ממושכת. 

ההיגיון אומר שעדיף לסיים עם המשכנתא כמה שיותר מהר, גם בשביל לחסוך זמן וגם בשביל להימנע מעלויות ריבית. מצד שני, אם מגדירים תקופת החזר ממושכת, אז פורסים את סכום המשכנתא לאורך תקופה ארוכה יותר וההחזר החודשי הוא נמוך יותר. זה יכול להקטין את השפעות המשכנתא.

טיפ רביעי – השפעות הריבית

המקום בו יכול הלווה להשפיע על נטל ההוצאה הוא הריבית. מאחר והקרן נשארת קבועה. לכן, רצוי לחפש דרכים כיצד לייצר מצב בו הריבית נשארת נמוכה במשכנתא. כך נטל ההוצאה לא יהיה גבוה יותר.

4 טיפים לחסכון בנטילת משכנתא

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משכנתאות
משכנתא – איך עושים את זה נכון

אחרי שאתם משלמים שכר דירה מזה כמה שנים טובות הבנתם גם אתם שזו לא הדרך? אתם רוצים להיות בעלי נכס, לגור בדירה ששייכת לכם וליהנות מהידיעה שאף אחד לא יוכל

מיסים
החזרי מס – אולי גם לך מגיע!

ילדת לא מזמן את הילד הראשון שלך והיית בחופשת לידה? אם כך, ברור מדוע ההתרגשות בעיצומה כי אין עוד הרבה דברים משמחים כמו הרגע הזה שבו את הופכת להיות אימא

סמל משפטי
עסקים
האם ניתן להיות בעל עסק לאחר הוצאה לפועל?

תהליך הוצאה לפועל בעקבות אי החזרת חוב, הלוואה או משכנתא מתנהל מול הלווה. מה המשמעויות מבחינת בעלות על עסק והאם ניתן לקבל אישור לעצמאי לאחר הוצאה לפועל? לקיחת הלוואות, משכנתאות

5 תנאים לקבלת משכנתא
כללי
5 תנאים לקבלת משכנתא

לא כל אחד שמבקש לקבל משכנתא, יקבל אותה. קבלת משכנתא מותנית בעמידה בתנאים מסויימים. מרבבית התנאים נקבעו על ידי בנק ישראל המפקח על הבנקים אך כמו שאתם מבינים, הבנקים "מחמירים"