משכנתא או הלוואה – מה עדיף אחרי ביטול רכיב הריבית המשתנה?

בין אם אתם מתכננים לקנות בית קרקע או דירת מגורים, כנראה שאתם תצטרכו משכנתא או הלוואה מסוג כזה ואחר.

אם כך, מה יהיה עדיף, משכנתא או הלוואה? כל הסיבות לקנות בית או דירה, הנה המידע שצריך לפני תחילת התהליך.

רגע לפני שאתם לוקחים משכנתא או הלוואה, האם ישבתם כבר לכוס קפה עם יועץ משכנתאות? יועצי משכנתא יוכלו לבנות עבורכם את תמהיל המשכנתאות הנכון לכם, במיוחד אם אתם נמנים בין האנשים שמחשבים נכון את צעדיהם. כשאתם מחשבים נכון את הצעדים הכלכליים והעתידיים שלכם, אין אפשרות להימנע מפגישה עם יועצי המשכנתאות הטובים בישראל בימינו.

 

מדוע עדיף לקחת משכנתא ולא הלוואת בלון?

בין אם התכנון הוא רכישת בית או דירה, חשוב לתכנן נכון את ההחזרים החודשיים שלכם. בימינו ולאחר החדשות המסעירות על ביטול המרכיב של המדד, מומלץ ביותר לקחת משכנתא. אלו חדשות מסעירות שהגיעו אלינו בחודש דצמבר, 2020.

ממש לקראת 2021, הודיעו כאן בישראל כי הרכיב הצמוד למדד המשתנה יעבור שינוי ואף יבוטל. זהו צעד חסר תקדים אשר הוכרז על ידי בנק ישראל, מה שהופך את לקיחת המשכנתא לכדאית יותר מאי פעם. אם שקלתם לקחת הלוואת בלון למטרת רכישת דירה, אנחנו מציעים לחשוב פעמיים.

 

משכנתאות – ביטול הרכיב הצמוד לריבית המשתנה

בימינו מומלץ, עדיף וכדאי לקחת משכנתא בכדי לרכוש בית. כשבנק ישראל יצא בצעד הדרמטי של ביטול הרכיב שצמוד לריבית המשתנה, הוא למעשה הנגיש את רכישת הבית לקהלי יעד חדשים לגמרי. אם עד היום אנשים חששו לקחת משכנתא בעקבות ריבית שמשתנה במהלך השנים ומצריכה מחזור משכנתא, הרי שבימינו הפחד הזה הוסר.

בין אם אתם רוכשים בית או דירה, אנחנו ממליצים לבנות את תמהיל המשכנתאות הנכון. למעשה, כשאנשים לוקחים משכנתא הם לוקחים יותר ממסלול אחד של משכנתא. זה לא שחותמים על מסלול משכנתאות בודד ורוכשים דירה, ממש לא.

 

כיצד בונים תמהיל משכנתאות נכון?

מה שנהוג לעשות, זה בניית תמהיל משכנתאות שלם אשר מורכב מכמה מסלולים של משכנתא. באופן הזה, יועץ המשכנתא יהיה מסוגל לבנות עבורכם את ההחזרים החודשיים המתאימים לכם. את תמהיל המשכנתא שלכם יהיה צורך לבנות בהתאם לסטטוס הנוכחי שלכם כיום ובהתאם לפרנסתכם כיום. אבל במקביל לכך, יהיה צורך גם להסתכל קדימה יחד עם יועץ המשכנתא ולחשוב בהתאם.

אם למשל אתם מתכננים התרחבות משפחתית, יהיה חשוב לקחת את זה בחשבון כאשר בונים את תמהיל המשכנתאות ולוקחים משכנתא. מתכננים גדילה משמעותית בפרנסה בבית? לפעמים אפשר לצפות את זה, למשל כאשר מבחינים כי עסק נוסק ומצליח להכניס כסף רב. אם כן, אולי יהיה כדאי להגדיל את המשכנתא. בכדי לקבל את המידע המדויק, יהיה מומלץ לפנות א יועץ המשכנתא שלכם.

 

הלוואה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
זכוכית מגדלת ומאזניים
עריכת דין
כיצד ניתן להמנע מפשיטת רגל?

פשיטת רגל היא מסלול המאפשר למי שפונה אליו לשקם את חייו, גם כאשר רובצים על כתפיו חובות כבדים.  ההתעניינות בתהליכים מסוג זה גוברת בתקופות משבר, בזכות היתרונות הנלווים, אך חשוב

קורקינט
ביטוחים
האם חובה לבטח קורקינטים ואופניים חשמליים?

בשנים האחרונות מספר תאונות הדרכים בהן מעורבים קורקינטים ואופניים חשמליים נמצא במגמת עלייה מתמדת. מגמה מדאיגה זו מציפה כל פעם מחדש את הדיון הציבורי בשאלת ביטוח החובה לנוהגים בקורקינטים ובאופניים

מטבח
עסקים
11 מכשירים חשמליים שחובה לקנות לכל משרד

החשמל שינה את חיינו מן הקצה אל הקצה ואפשר לנו לחיות בצורה הרבה יותר טובה מאשר במאות קודמות. החשמל נכנס לכל חלקה טובה בחיינו ומשפיע על החיים הפרטיים שלנו בצורה

יד ובית
משכנתאות
משכנתא לרווקים מול משכנתא לזוגות – מה ההבדלים?

בין אם אתם רווקים ובין אם זוגות צעירים אתם זכאים למשכנתא בסבסוד המדינה ולמשכנתא מהבנקים למשכנתאות. למרות זאת, ישנם הבדלים בשיטת הניקוד לזכאות למשכנתא מהמדינה בין רווקים לזוגות צעירים עליהם