לקחתם משכנתא ואתם בונים בית? שימו לב שלמהנדס שלכם יש ביטוח אחריות מקצועית!

בניית בית חדש מצריכה בירור מעמיק אודות בעלי המקצוע שצפויים לקחת בו חלק ואופן ההתנהלות שלהם בשטח. עובדה זו ידועה לרבים מאתנו, אך מעטים הם אלה שיודעים על מה בדיוק צריך לשים את האצבע. הוצאנו סדרת מדריכים מקיפה בנושא שתציג בכל פעם את המידע הדרוש. הפעם נתמקד בביטוח אחריות מקצועית שנחשב לפרמטר חשוב מאוד. הישארו כאן ותגלו במה מדובר ואיך תוכלו לקבל פרטים עדכניים בנושא.

 

סוגי המהנדסים שצפויים לקחת חלק בהליך הבנייה

כדאי שתכירו תחילה את סוגי המהנדסים שצפויים לקחת חלק בבניית הבית הפרטי שלכם, רגע לפני שנתמקד בביטוח האחריות המקצועית ובחשיבות שלו. שכן, כך תוכלו להבין את תפקידם מקרוב ואת הצורך בביטוח שלשמו התכנסנו כאן היום. נציין שקיימים 6 סוגים של מהנדסים בתחום:

  • מהנדס אזרחי: מפקח על הליך הבנייה ומבטיח שבסיס הבניין יהיה חזק ויעמוד בחוקי הבנייה
  • מהנדס מכונות: אחראי על תכנון מערכות מיזוג האוויר
  • מהנדס מבנים: מתמקד במסגרת המבנה (קורות, עמודים ועוד) להבטחת היציבות של הבניין
  • מהנדס חשמל: מתכנן את מערכות החשמל של הבית
  • מהנדס גיאוטכני: חוקר את תנאי הקרקע טרם תחילת הבנייה
  • מהנדס סביבה: מכיר בשיטות הבנייה ה"ירוקות" ומיישם אותן בבניית הבית החדש

ביטוח אחריות מקצועית מהנדסים

ביטוח אחריות מקצועית – מהו?

כעת ניתן להסביר בהרחבה על ביטוח אחריות מקצועית מהנדסים והנדסאים שחייב להימצא אצל כל מהנדס. מדובר בביטוח שמקנה לבעל המקצוע ביטחון. שכן, הוא יכול לתבוע את חברת הביטוח במידה ויקרה לו משהו בעת ביצוע העבודה.

 

למה חשוב שיהיה למהנדסים ביטוח שכזה?

המהנדסים שהוצגו לעיל חייבים להחזיק בביטוח זה מסיבות שונות. כאשר העיקרית שבהן היא השקט הנפשי. נסביר שהביטוח מאפשר למהנדס לבצע את עבודתו בידיעה שהוא לא מאוים מתביעות משפטיות פוטנציאליות. שכן, הביטוח מכסה את ההוצאות במידה ויהיו תביעות שכאלה. מדובר בהחזרים על עלויות ההגנה המשפטיות, פשרה פוטנציאלית ועוד.

 

כך תגלו אם יש למהנדס שלכם ביטוח מקיף

הדרך הטובה ביותר לבדוק את קיומו של ביטוח זה היא באמצעות בירור טלפוני. תוכלו ליצור קשר מראש עם המהנדסים שצפויים לקחת חלק בהליך הבנייה ולבדוק אם הם מחזיקים בביטוח מקצועי. חשוב לציין שתוכלו לבקש הוכחה (כלומר, לקבל צילום של פוליסת הביטוח), אך המהנדס לא מחויב לשלוח לכם דבר. אם אתם רוצים להיות בטוחים ב – 100% בכך שבחרתם נכון, תצטרכו להתעקש על קבלת הראיות שיקנו לכם שקט נפשי מכל הבחינות.

 

מילים אחרונות לסיום

אנשים שנוטלים משכנתא ובונים בית, צריכים לבדוק את המהנדסים שהם מעסיקים. שכן, אלה צריכים להחזיק בביטוח מקצועי שיקנה שקט נפשי לכל העוסקים במלאכה. בשלב זה ברור לכם מהו הביטוח המדובר ולמה חשוב שהוא יתקיים, כך שתצטרכו רק לבצע את הבירור ולבחור נכון.

לקחת משכנתא ולבנות בית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חדר ישיבות
נדל"ן
3 דברים חשובים לפני השכרת משרדים לעסק

החלטתם שאתם רוצים לשכור משרדים שמהם תוכלו לנהל את העסק שלכם? הגדלתם את היקף העבודה ויש לכם גם יותר עובדים? אם כך, אפשר להבין מדוע אתם מבולבלים ומדוע אתם זקוקים

שעון
טיפים פיננסים
אילו פתרונות נוכחות קיימים בשוק?

הטכנולוגיה המתקדמת מביאה לכך שבעלי עסקים לא צריכים יותר לרדוף אחר העובדים שלהם ולבקש מהם לחתום על טופס נוכחות או להעביר כרטיס. פתרונות מסוג זה נחשבים בימים אלו למיושנים. שכן,

אסור בהסכמה
עריכת דין
מהי בעילה אסורה בהסכמה?

במדינת ישראל החוק מתייחס למילה "בעילה" כחדירה לאיבר המין הנשי. כאשר זה מגיע למושג "בעילה אסורה בהסכמה", זה כבר מסבך את הסיטואציה והופך אותה במקצת לבלתי הגיונית. עם זאת, בהחלט