מה ההבדל בין הלוואה בנקאית להלוואה חוץ בנקאית

יוקר המחיה והמצב הכלכלי של כולנו מעלים את המחיה וכך גורמים לרובנו להיקלע למצב כלכלי לא פשוט.

מצב זה עלול להותיר אנשים רבים באוברדרפט, ולעיתים מדובר במינוס באופן זמני ולעיתים מדובר על מינוס שלא מצליחים לצאת ממנו.

במקרים כאלה, אנשים רבים בוחרים לקחת הלוואה.

יש שתי סוגים של הלוואות, הלוואה בנקאית והלוואה חוץ בנקאית. אז מה ההבדלים בין השתיים?

 

הלוואה חוץ בנקאית

הלוואה חוץ בנקאית היא הלוואה אשר ניתנת דרך חברות חוץ בנקאיות כמו למשל: חברות ביטוח, חברות פרטיות, חברות פיננסיות, חברות אשראי ועוד. הלוואה זו אינה קשורה לבנק, והיא ניתנת לכל לקוח אשר זקוק לה. הלוואות אלה ניתנות לרוב כל עוד החשבון לא מעוקל או לא תוך כדי תהליכי עיקול.

הלוואה זו אינה דרושת פיקדונות, חסכונות או ערבים. כל מה שצריך הוא למעשה להראות יציבות תעסוקתית ותלושים של שלושת החודשים האחרונים. אם במידה ואתם מועמדים להלוואה. ההלוואה זאת מועברת ישר לחשבון שלכם והיא לא תופסת את מסגרת האשראי שלכם והיא בנפרד ממנה. ברוב המקרים, בחברות פרטיות תוכלו לקבל הלוואה חוץ בנקאית מיידית.

 

הלוואה בנקאית

הלוואה בנקאית היא הלוואה אשר ניתנת דרך הבנק שלכם או דרך בנקים אחרים. כדי לקבל את ההלוואה, צריך להגיע אל הסניף או ליצור קשר עם הסניף, למלא פרטים ולמלא טפסים עם בקשת ההלוואה.

מלבד זאת, תצרכו לצרף טפסי תלוש משכורת משלושת החודשים האחרונים, אשר יעידו על יציבות תעסוקתית וגם להציג פיקדונות וחסכונות שיש לכם. בסודי הלוואות שונות, יש צורך בערבים, בין אם מדובר על הלוואות משכנתא וגם הלוואות אחרות.

 

מה ההבדל ביניהן

בין סוגי ההלוואות, יש לא מעט הבדלים. בהלוואה שהיא חוץ בנקאית, הריבית תהיה גבוהה יותר מהריבית בבנק, והיא משפיעה על הסכום ההחזר החודשי ככל שהריבית גבוהה יותר, ככה גם תשלומי ההחזר יהיה גבוהים יותר. בנוסף לכך, כדי לקבל את ההלוואה וצריך לצרף שלושה תשלומי משכורת אחרונים, אך אין צורך להציג פקודות או חסכונות, או ערבים, כמו הלוואה בנקאית.

בנוסך לכך, אין צורך להגיע לחברה עצמה, הכל נעשה בטלפון, בשונה מהלוואה בנקאית, שלרוב תצטרכו להגיע אל הסניף. בכל מה שקשור להלוואה בנקאית, תוכלו לקבל פריסה לתשלומים, לעיתים יהיו יותר נוחים עבורכם ולעיתים פחות.  הריבית בהלוואה חוץ בנקאית תהיה יותר גבוהה מכיוון שהגוף לוקח סיכון בכך שהוא נותן הלוואה ללא ערבים וללא פיקדונות, וזו הדרך של הגוף לבטח את עצמו.

 

לסיכום

בעקבות יוקר המחיה והוצאות רבות, אנשים רבים נאלצים לקחת הלוואות. קיימות שתי סוגי הלוואות, הלוואה בנקאית והלוואה חוץ בנקאית. כאשר ההלוואה הבנקאית היא ישירה מהבנק, והלוואה חוץ בנקאית היא מכל גוף אחר שהוא אינו בנקאי. אנשים אשר מוגבלים בחשבונם לא יוכלו לקחת הלוואה בנקאית ויאלצו להיעזר בגופים חיצוניים כמו הלוואה חוץ בנקאית.4

דולרים

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בית ומטבעות
טיפים פיננסים
למה חשוב שדירה תהיה רשומה במלואה בטאבו?

דירה בטאבו. האם אתם יודעים להגיד בוודאות כי הדירה בטאבו על שמכם? לחלקנו המילה טאבו לא אומרת הרבה, אך ישנה חשיבות רבה למילה הזו במיוחד בהקשר של דירה. במאמר הבא

איש שרות
נדל"ן
המדריך המלא של דיפרנט להגנה על הנכס שלכם

השכרת נכס יכולה להיות מאוד רווחית, אך היא גם מגיעה עם המון סיכונים שלא כל אחד מעוניין לקחת. יש דרכים שונות לשמור על עצמכם בעת השכרת דירה, באמצעות שירותים שמציעה

שטרות של דולרים
הלוואות
האם למוגבלים בבנק כדאי לקחת הלוואה

הבנק החליט להגביל אתכם ואתם ממש זקוקים להלוואה? אם אתם אובדי עצות וזקוקים בדחיפות להלוואה נוספת! כדאי שתקראו את הכתבה הבאה על מנת להחליט האם כדאי לכם או לא לקחת