האם תהליך איתור נזילות נכנס בתוך בדק בית

רכישה של דירה חדשה היא אירוע סופר מרגש.

היא בדרך כלל כרוכה בציפייה והמתנה ממושכת של תקופה ארוכה בה חסכתם כסף וחיכיתם לרכישת הדירה.

החשש בקנייה מדירה מקבלן הוא התאמת החיובים.

כלומר, האם המוצר אותו אני מצפה לקבל ועליו שילמתי ושעליו הקבלן התחייב הוא אכן המוצר אותו אקבל בסוף של עניין.

לאור הפער המתקיים במקרים רבים בין הציפייה לתוצאה בפועל החוק הישראלי מגן על הצרכן.

בפסקאות הקרובות נבחן מהו בדק בית ובפרט את שאלת איתור הנזילות.

 

תקופת בדק הבית

החוק הישראלי קובע תקופה במהלכה יכול הצרכן לבדוק את הבית אותו הוא רכש מהקבלן ושבמהלכה האחריות על תיקון הנזקים תחול על הקבלן. במסגרת תקופת זו מבצעים איתור נזילות מים, בוחנים את התאמת הדירה עצמה והמפרט שלה למה שהתחייב הקבלן, בוחנים האם ישנם כשלים לא צפויים. עם זאת, הבחינות במהלך תקופה זו לא מתבצעות רק על ידי התבוננות בעין בלתי מזוינת ושאינה מיומנת אלא דרושה מבט בוחן מעמיק.

 

איך עושים את זה?

את בדק הבית אי אפשר לעשות רק באמצעות התבוננות של אנשים רגילים. כדי לדעת מה הם כל הכשלים אתם מוכרים לשכור את שירותיה של חברת בדק בית. חברה כזו מחזיקה את המומחים אשר יודעים לאבחן את כל סוגי התקלות, שיש להם את הניסיון הדרוש על מנת לדעת על מה צריך להסתכל ואיפה מתגלים כשלים בדרך כלל והם בעלי הציוד הדרוש לביצוע אבחון מקצועי.

 

איתור נזילות

אחד מהשלבים החשובים ביותר במהלך בדק הבית הוא איתור נזילות. בעיות רטיבות הן מהבעיות השכיחות ביותר ושעשויות לגרום סבל רב לרוכשי הדירות. לכן, איתור תקלות מעין אלו במהלך בדק הבית הוא עניין קריטי מאוד. הרטיבות נגרמת כתוצאה מדליפה של מים בתוך הקירות. היכולת לאתר באופן חיצוני נזילות מעין אלו לפני שהן משפיעות על הקיר כולו היא קריטית. כיום, באמצעות אמצעים תרמיים ומכשירי סריקה ייעודים ניתן להגיע לרמת אבחנה גבוהה מאוד.

 

תקלות סמויות

תקלות במהלך בדק הבית מתחלקות לתקלות סמויות ותקלות גלויות. תקלות גלויות הן תקלות אותן תוכלו לאתר בעצמכם. הם בדרך כלל נוגעות לבעיות באי התאמה של מפרט הדירה אליו התחייב הקבלן למפרט אותו קיבלתם בפועל. הפער הזה עשוי לגרום לכם לסבל רב אך הוא ניתן לאיתור בכוחות עצמכם. לעומת זאת, תקלות סמויות דוגמת נזילות הן הרבה יותר שכיחות והרבה יותר קשות לאיתור. תהיו מוכרחים להיעזר בחברה מקצועית לשם איתור וטיפול בה.

 

לסיכום – אל תתפשרו

סיכומו של עניין, העיקרון המנחה בשכירת חברה לבדק בית היא לא להתפשר. חברה שתגלה לכם את מלו א התקלות ברגע הראשון היא חברה שתחסוך מכם הוצאות רבות בשלבים מתקדמים. לכן, אל תתפשרו וחברו בחברה בעלת ניסיון רב שנים ואמינה.

כלי עבודה

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
צרור מפתחות וחתימה
נדל"ן
האם קיימות דירות חדשות למכירה ביד אליהו?

שכונת יד אליהו התל אביבית מאופיינת בתשואה יחסית גבוהה לדירותיה, אך האם היא מציעה גם דירות חדשות לגמרי למכירה? רכישת דירה יכול להיות לצורך אכלוס של הקונים או כהשקעת נדל"ן

יד ובית
משכנתאות
משכנתא לרווקים מול משכנתא לזוגות – מה ההבדלים?

בין אם אתם רווקים ובין אם זוגות צעירים אתם זכאים למשכנתא בסבסוד המדינה ולמשכנתא מהבנקים למשכנתאות. למרות זאת, ישנם הבדלים בשיטת הניקוד לזכאות למשכנתא מהמדינה בין רווקים לזוגות צעירים עליהם

עסקים
שיקום חוב

מהו דירוג חוב? דירוג חוב הוא אומדן האם החברה יכולה לעמוד במועד הפירעון שלה – ככל הנוגע לעסקה פיננסית מסוימת עם מזמין הדירוג. דירוג זה שונה מדירוג אשראי כללי הבוחן