חיפוש

4 דרכים לרכוש השכלה פיננסית

אתם מאוד מעוניינים לשפר את מצבכם הפיננסי, יש לכם מוטיבציה גדולה ללמידה, אך אתם לא יודעים איך לעשות את זה.

אתם שואלים את עצמכם – מה הצעד הבא? איך נוכל להבטיח את ההתקדמות שלנו אל עבר החזון הכלכלי שלנו? במיוחד בשבילכם אספנו 4 דרכים איך לקבל מידע על השכלה פיננסית.

 

חפשו מידע באינטרנט

הדרך הקלה ביותר היא לעשות חיפשו באינטרנט על הנושא שאתם מעוניינים לקרוא עליו. האינטרנט מלא במדריכים, בלוגים, סרטונים וכדומה, של אנשים שיוכלו לתת לכם מידע על  כל תחום בעולם הפיננסי. תוכלו להבין מה כן לעשות ומה לא.

אנשים משתפים הצלחות וגם כישלונות אז אתם מוזמנים לחפש את שני הצדדים של המטבע, עד שתגיעו לרמת הידע והדיוק הרצויה לכם. אך היזהרו, ההצפה של המידע כיום באינטרנט עשויה לבלבל אתכם, לעיתים ניתן לקבל מידע סותר לזה שרק עכשיו קראתם. לכן הישארו ממוקדים בגישה מסוימת אחת.

 

תשאלו מומחים

אם אתם רציניים יותר לגבי הרצון לרכוש השכלה פיננסית, ואפילו מוכנים להשקיע מהתקציב שלכם סכום כלשהו לצורך זה, בוודאי תשמחו לדעת שמומחים רבים מציעים שירותים של רכישת השכלה פיננסית ובליווי והדרכה צמודים יקנו לכם את כל הידע שאתם זקוקים לו ואף יותר.

היתרון המובהק בשיטה זו היא היחס האישי מתחילת התהליך עד סופו, והאמינות של נותני שירות אלו. בניגוד לאדם שמדבר בסרטון ברשת ומתיימר להיות מומחה – אלו אנשים עם ניסיון רב ומוכח בהתנהלות פיננסית בריאה והם יהוו מודל לחיקוי בשבילכם, עד שתגיעו ליעד והחזון שהצבתם.

 

דברו עם חברים

לשבת עם חבר בבית קפה ולדבר על החיים ועל נושאים כמו השכלה פיננסית זו תמיד דרך טובה לרכוש מידע. החברים הטובים שלכם ישמחו לעזור לכם במה שהם יכולים, ולכן צרו קשר עם חבר שאתם מאמינים שיידע לעזור לכם בנושא.

זו לא בושה לבקש עזרה מחבר, במיוחד אם אתם רואים בעצמכם שווי ערך, ולא מזמינים את המנהל שלכם. חשבו על חבר שאתם מאמינים שההתנהלות הפיננסית שלו נכונה, לדוגמא חבר שהוא מנכ"ל או בכיר בחברה מצליחה, ותלמדו ממנו איך להתנהל נכון.

 

קראו ספרים

חנויות הספרים מלאות באוטוביוגרפיות, מדריכים, גיליונות עיתונים בנושאים פיננסיים ועוד, וניתן למצוא בקלות את הספר עם השיטה שמדברת אליכם על השכלה פיננסית. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשקיע מעט מהזמן שלכם ולגשת לחנות הספרים הקרובה אליכם, ולהתחיל לקרוא מספר ספרים שיימשכו את תשומת ליבכם. תוכלו גם להתייעץ עם המוכרים לגבי רב המכר האחרון בנושא, לעיין בספר ולהבין אם אתם מתחברים לחזון שלו.

 

לסיכום

השכלה פיננסית היא דבר חשוב מאוד לרכוש בימינו, אל תזלזלו ביכולתכם לשפר את מצבכם הפיננסי. יש לכם כבר את המוטיבציה לשינוי ועכשיו את הדרכים איך להגיע ליעד. אז צאו לדרך ותתכוננו לשינוי מרענן בחייכם.

תלמיד

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עיר מגורים
נדל"ן
היכן יש קרקעות בישראל שעדיין לא הופשרו?

חושבים על להשקיע בנדל"ן, ומחפשים קרקעות בעלות נמוכה עם תשואה גבוהה? קרקעות שעדיין לא הופשרו יכולות להיות אופציה טובה בעבורכם. אבל מה זה בכלל אומר? המשיכו לקרוא את המאמר הבא

לחיצת יד
השקעות
5 דרכים לגייס משקיעים לסטארטאפ

בידכם רעיון טוב, אתם בטוחים כי מדובר בדבר הגדול הבא, וברצונכם להקים חברת סטארטאפ? על מנת שתוכלו להפוך את הרעיון שלכם למציאות, בפניכם דרך ארוכה הכוללת מספר שלבים. אחת מהן,

יד ובית
משכנתאות
משכנתא לרווקים מול משכנתא לזוגות – מה ההבדלים?

בין אם אתם רווקים ובין אם זוגות צעירים אתם זכאים למשכנתא בסבסוד המדינה ולמשכנתא מהבנקים למשכנתאות. למרות זאת, ישנם הבדלים בשיטת הניקוד לזכאות למשכנתא מהמדינה בין רווקים לזוגות צעירים עליהם

מחשבון ובית
טיפים פיננסים
מכללות ללימודי ייעוץ משכנתאות

אין כמעט אדם בארץ שלא זקוק למשכנתא, וכמו הביקוש כך גם ההיצע ומשום כך נפתחו הרבה מאוד מכללות ללימודי ייעוץ משכנתאות, אשר בוגריהם כבר משתכרים יפה מאוד גם כהשלמת הכנסה