למה חשוב שדירה תהיה רשומה במלואה בטאבו?

דירה בטאבו.

האם אתם יודעים להגיד בוודאות כי הדירה בטאבו על שמכם? לחלקנו המילה טאבו לא אומרת הרבה, אך ישנה חשיבות רבה למילה הזו במיוחד בהקשר של דירה. במאמר הבא נסביר מהו טאבו, למה חשוב שהדירה תהיה רשומה על שכמם, איך עושים זאת ולמי צריך לפנות כדי לקבל את כל התשובות.

 

רישום זכויות במקרקעין בישראל.

או במילים אחרות טאבו הינו הגוף האחראי על בקרה ופיקוח של זכויות הקרקעות והנכסים במדינה, על סמך נתונים המוצגים בטאבו יש קביעה של בעל הזכויות בנכס. כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן או יד שניה, נוסף על חתימת החוזה ותשלום יש לבצעה גם רישום של הדירה על שמכם בטאבו ובכך להימנע מבעיות לא צפויות שעתידות להגיע, מכיוון שאם הדירה בטאבו לא על שמכם זה אומר שהדירה אינה שלכם באופן רשמי גם אם קיים חוזה רכישה.

 

מה עושים אם הדירה לא על שמי?

ניתן לברר האם הדירה בטאבו על שמכם או לא באינטרנט באתרים מסוימים עלהים נפרט מיד, אך במידה והדירה אינה רשומה על שמכם בטאבו מומלץ לשנות זאת כמה שיותר מהר מכיוון שמדובר בתהליך עשוי לקחת כמה שנים. לרוב אם הדירה לא על שמכם בטאבו היא תהיה או על שמו של הקבלן/חברת הבניה, או על שמו של בעל הבית הקודם (במידה ומדובר בדירה יד שניה או שלישית). ישנם שלושה מוקדים עיקריים אליהם יש לפנות במקרה כזה והם:

הטאבו 

כפי שצוין קודם לכן הטאבו הינו הגוף האחראי על רישום זכויות עבור הנכסים והדירות בישראל. על פי החוק כל אזרח רשאי לפנות אל הארגון דרך האינטרנט או באחד במשרדי הארגון ולבקש לראות פנקס אשר מציג את כל הפרטים על הנכס. במידה והדירה עדיין לא על שמכם בטאבו דרך המשרד תוכלו לפנות לחברת הבניה או למי שהדירה על שמו ולברר מה קורה עם הרישום. כדי לנסות לקבל תאריך משוער בו הדירה תהיה על שמכם בטאבו.

 

משרד השיכון והבינוי 

בדומה לטאבו, חלק מתפקידי המשרד הוא להיות אחראי על רישום הדירות בין חברות הבניה השונות. דרך משרד השיכון והבינוי ניתן לקבל פרטים זהים לאלו שניתן למצוא בטאבו, לכן משרד השיכון הינו מוקד נוסף שיש לפנות אליו כאשר רוצים לבדוק האם הדירה בטאבו על שמכם וליצור תנועה לעבר היעד.

 

רמ"י 

ישנם קרקעות במדינה אשר שייכים לרמ"י (רשות מקרקעי ישראל) שבעבר ניהלה את רישום הקרקעות בישראל. לכן אם הנכס נבנה על קרקע של רמ"י נדרש לקבל את אישור לטובת רישום דירה בטאבו.

 

לסיכום.

עבור השקעה של זמן לא רב תוכלו לחסוך לעצמכם הרבה שקט נפשי בכך שתהיו בטוחים כי הדירה רשומה על שמכם בטאבו. עניין רישום הדירה בטאבו עולה כ – 100 שקלים בלבד.

 

צרור מפתחות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ציוד משפטי
עריכת דין
האם אפשר לערוך הסכם שכירות דירה ללא עו"ד?

כל אחד יכול להוריד חוזה שכירות סטנדרטי מהאינטרנט, לעשות בו כמה שינויים קלים כדי להתאים אותו לצרכים המדויקים ולחתום. אבל האם חוזה כזה מתאים לכל סוג של הסכם שכירות? האם

דגלים
נדל"ן
נדל"ן בארה"ב – הסיכונים שיש לקחת בחשבון

רכישה של נדל"ן בארה"ב היא לרוב השקעה בטוחה באופן יחסי, אולם יש סיכונים שיש חובה לדעת לגביהם. מהם? להלן כל הפרטי. רכישת נדל"ן בארה"ב – השקעה משתלמת, אולם יש לקחת

מבנים
נדל"ן
דירות זולות במערב ראשון לציון

האם באמת קיימות עדיין דירות זולות ? האם אפשר למצוא דירה בבניין מסודר וחדש יחסית ובמחיר משתלם ? והאם כל הדברים האלו יחד יכולים להתקיים בעיר ראשית כמו ראשון לציון.

כסף ובית
השקעות
השקעות נדל"ן: היתרונות בהשקעה בתור חברה בע"מ

קניית נכסים לצורך תשואה עתידית ולא לצורך מגורים מחויבת במיסים ובהליכים משפטיים מסובכים. האם הכל יותר קל כאשר מדובר בהשקעה בתור חברה בע"מ?   השקעות נדל"ן השקעה בנדל"ן זר או