חיפוש

אם אין אני לי מי לי: הכירו את הירושה העצמית

מבוגרים רבים מוצאים את עצמם מחפשים אחר מקור הכנסה נוסף כדי לעמוד ביוקר המחיה ובצרכים היקרים המתעוררים יחד עם הגיל. מעל חמישים אחוז מהפנסיונרים בישראל מדווחים על ירידה משמעותית בהכנסותיהם, למרות זאת, גובה ההוצאות רק עולה. יתרה מזאת, מדובר בגיל של נחת בו רוצים להנות מהילדים, לעזור להם להתמודד כלכלית ואולי אפילו לטוס ולבלות יחד. אבל לא תמיד זה מתאפשר. האפשרויות הכלכליות מוגבלות.

 

מה זה ירושה עצמית?

ירושה עצמית היא מודל שבא לתת מענה למבוגרים המעוניינים להגדיל את ההון הנזיל שלהם למרות שאין להם אפשרות להגדיל הכנסה חודשית. במסגרת ירושה עצמית בעל הנכס מוכר את דירתו, מקבל תמורה נאה לדירתו, ולמרות זאת הוא ממשיך לגור בה כל חייו.

 

מהם היתרונות של ירושה עצמית?

במסגרת מודל ירושה עצמית ניתן להמשיך להתגורר בנכס למרות שהוא נמכר ומתקבלת עליו תמורה כספית. המגורים בנכס הם למשך כל ימי חיי המוכר. נקודה נוספת חשובה לציון היא גובה המימון המתקבל שהוא גבוה יותר מכל הלוואה אחרת כמו משכנתא הפוכה וכדומה.

 

למי משתלם להיעזר במודל ירושה עצמית?

מדובר במודל חדשני פורץ דרך שצבר תאוצה בשנה האחרונה. הרי מבוגרים שמעוניינים להגדיל את אפשרויותיהם הכלכליות, נתקלים בקשיים רבים. המחיה ממומנת מקצבת הפנסיה. הכוחות לא מאפשרים הכנסה מעבודה נוספת וכך הירושה באה לידי שימוש.

הרי לאחר ה-120 של האדם, הוא מוריש את כל נכסיו ליורשיו. זה יכול להיות ילדיו, או אי מי מטעמו. למה אדם צריך לדאוג להשאיר אחרי לכתו ירושה גדולה, כל עוד והוא יכול להיעזר בה ולהגדיל את אפשרויותיו הכלכליות? במסגרת מודל ירושה עצמית בעל הנכס מוכר את דירתו, ממשיך לגור בה למרות שהוא קיבל את תמורתו והוא בעצם חי על חשבון הירושה העתידית שלו.

 

מי רוכש את הנכס?

במסגרת מודל ירושה עצמית ישנם משקיעים שהתחברו לרעיון והם מעוניינים לאפשר למבוגרים חיי רווחה כלכליים. כך הם מוכנים להשקיע בנכס בשוויו הנוכחי כשהם יודעים שמחירי הנדל"ן בארץ מאמירים כל תקופה וכך הם יהנו בבוא היום ממחיר נכס שהשביח את עצמו.

 

מה מאפיין משכנתא הפוכה?

רבים נוטים להתבלבל בין משכנתא הפוכה למודל ירושה עצמית. אמנם שניהם נותנים פתרון לכלכלה בגיל המבוגר. במשכנתא הפוכה מדובר בהלוואה הניתנת תמורת שיעבוד הנכס. המבוגר לא משלם את החזר ההלוואה, אלא יורשיו ישלמו אותה בבוא היום. יחד עם זאת, במסגרת משכנתא הפוכה הריבית על ההלוואה לא עוצרת מלתפוח והיא יוצרת את אפקט ריבית דריבית המייקרת באופן משמעותי את ההלוואה. המימון המקסימלי הניתן במשכנתא הפוכה הוא 50% ולכן, פעמים רבות מבוגרים בני שישים ומעלה פונים דווקא אל מודל ירושה עצמית בו ניתן לקבל מימון גבוה יותר, לא מדובר בהלוואה אלא במכירה בתנאים נוחים וכו'.

מטבעות ובית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דירה חדשה
כללי
דירה חדשה או יד 2? כך תחליטו

נכון, שוק הדיור בישראל פשוט מרגיש תלוש מהמציאות לפעמים, במיוחד כאשר דירות 2 – 3 חדרים נמכרות בעלויות של כ-2 מיליון שקלין ומעלה באזור המרכז. יחד עם זאת, נדל"ן הוא

חמישה בניינים
טיפים לביטוחים
טיפים חשובים בנושא ביטוח בית משותף

ביטוח בית משותף מהווה את מנצח הבטיחות הטוב ביותר. אספנו בעבורכם את הטיפים החשובים שכל ועד בית חייב לדעת בטרם מבצעים את רכישת הפוליסה. ביטוח בית משותף – בגדר חובה

החזר מס
מיסים
החזר מס לאמהות טריות

גם לפני הלידה עצמה, מגלות נשים רבות שההוצאות הנלוות לכך עלולות להגיע לסכומים אסטרונומיים, והקושי כמובן ממשיך לאחר הלידה, מטבע הדברים – ילדים זו הוצאה לא פשוטה. אולם, בכל הנוגע