4  סוגי כיסויים בביטוח מבנה

ביטוח מבנה הוא חלק מביטוח מבנה משותף.

לאור העלייה בבנייני מגורים, החל הצורך בתחזוק הרכוש המשותף, הרי הבניין שייך לכל הדיירים ומשרת אותם ולכן היה צריך למצוא פיתרון לגבי תאונות שקורות לרכוש המשותף ולא רק לרכוש הדירה הפרטי.

כמה עולה הביטוח שלכם?
פי 2 ממה שהוא יכול לעלות!
* התחייבות להוזלת התשלומים בעד 50% *

ביטוח המבנה מכסה בתוכו מגוון רחב של נזקים, שנגרמים לחלל המשותף של הבניין כמו למשל מקלטים, חדר מדרגות, לובי הכניסה, חניון תת קרקעי ועוד.

במאמר הבא פירטנו לכם את כל הכיסויים הנוגעים לביטוח מבנה.

 

ביטוח מבנה

ביטוח מבנה הוא אחד הביטוחים החשובים שיש להציע לדיירים המתגוררים בבניין רב קומות. הוא מטפל בכל הנזקים שקרו לחלל המשותף של הבניין, עקב תאונות לא צפויות. לגומה מזג אויר קיצוני, שיטפון, רעידת אדמה, פיצוץ של בלון גז ועוד. אם דיירי הבניין אינם מבוטחים בביטוח מבנה, סביר להניח שנזקים אלו יעלו מאות אלפי שקלים שכל אחד יצטרך לשלם מכיסו. בתוך ביטוח המבנה קיימים כמה כיסויים

 

ביטוח נזק מעלית

מעלית ידועה בתור אחד הדברים החשובים בבניין רב קומות. כאשר היא נפגעת, זה יכול לעשות צרות צרורות לדיירי הבניין. מעלית יכולה להיפגע משריפה, או בעיות של חלחול מים גם הן ידועות בתור גורמי הנזק הכי גדולים למעלית. ביטוח המבנה הינו אחראי לטפל בנזק שנגרם למעלית ונותן לדיירים ראש שקט ופיתרון מהיר לתיקון המעלית

 

כיסוי רעידות אדמה

ישראל ידועה במיקומה הבעייתי מבחינת רעידות האדמה (השבר סורי אפריקאי). לכן, כיסוי זה הוא משהו שאסור להקל בו ראש. ביטוח רעידת האדמה נותן כיסוי מלא במקרה שבו הבניין נהרס קליל. אם לדיירי הבניין אין את הכיסוי הזה, לא יהיה ניתן לשלם על בנייתו המחודשת של הבניין.

 

נזקי מים וצנרת

בעיות אלו גם הן יכולות להיות מעיקות בנושא הבניין. לא פעם קרה שפיצוץ של צנרת הוביל לנזק של חניוני הבניין ולמכוניות. לכן כיסוי זה הוא גם מאוד חשוב לשקט הנפשי של הדיירים. בנוסף, לא פעם קרה שבעיות צנרת השפיעו על דירות פרטיות – מה שביטוח הדירה הפרטי אינו מכסה. רק ביטוח מבנה משותף יוכל לטפל בבעיה ולהביא איש מקצוע המטפל בדברים הללו.

 

כיסוי רכוש משותף

זהו ביטוח שמכסה את כל הנזק הנגרם לרכוש המשותף בבניין. ציוד זה יכול להיות מכשירי חדר הכושר הנמצאים בבניין, נזק לארונות חשמל, לכיסאות הלובי, למכוניות שניזוקו כתוצאה מתאונה מפתיעה ועוד.

ביטוח מבנה הינו ביטוח חשוב ביותר לדיירים אשר מתגוררים בבניין רב קומות. כמו שלא מקלים ראש בנושא הרכב והבריאות, גם נושא הבניין צריך לבוא כאן בחשבון. ישנם עשרות מקרים שהותירו את הדיירים ללא יכולת לגור בדירתם, בגלל נזקים שקרו לבניין עצמו. עדיף להתייעץ עם חברות הביטוח שכבר מבינות את החומר, ויכולות למצוא ביטוח בניין שמתאים לכם.

 

שעון כסף ובית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קניית נכס
משכנתאות
יתרונות וחסרונות של משכנתא חוץ בנקאית

החל משנת 1989, הותר לחברות הביטוח ולחברות נוספות לתת הלוואות בתמורה לשעבוד נכסים. דבר זה נקרא הלוואת משכנתא חוץ בנקאית. לכ-75% מהאנשים מגיע החזר מסואתם יודעים מה? כנראה שגם לכם!

מסחר ראשית
כספים וחסכונות
שיעור במסחר: מהו מדד הפחד

עבור העוסקים בסחר במניות ישנם מספר מדדים המסייעים בקבלת החלטות כגון האם לקנות או למכור מניה מסוימת, ובאיזה תזמון. מדדים נפוצים כאלה הם מדד ת"א 35, מדד שארפ, מדד הנאסד"ק

מדדים
כספים וחסכונות
איך להשקיע נכון במניות – שלב אחר שלב

השעה במניות יכולה להיות אפיק נהדר להכנסה פסיבית, בדרך לעצמאות כלכלית מוחלטת, ואם תרצו אפילו פרישה בגיל צעיר. השקעה במניות נחשבת כעניין מסובך, אשר העיסוק בו שמור למומחים בלבד. מדובר