3 צעדים פיננסים שחשוב לקחת בחשבון כשרוכשים דירה!

זה לא סוד, רכישה של דירה אינה עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמצריך היכרות מעמיקה עם התחום. מדריך זה עולה לאתר, כדי לעשות סדר בנושא ולהציג בפני כל דורש את 3 הצעדים הפיננסיים הבסיסיים שצריך לקחת בחשבון וליישם בתחילת הדרך. הישארו כאן ותגלו מה עליכם לעשות? ואיך תוכלו לבצע את הצעדים הללו על הצד הטוב ביותר?

 

הצעד הראשון: תקבעו תקציב

החלטה על תקציב שתוכלו לעמוד בו זה הדבר הראשון שעליכם לעשות, רגע לפני שתרכשו את דירת החלומות שלכם. שכן, צעד זה יאפשר לכם להיות בטוחים בכך שתתנהלו נכון מבחינה פיננסית. זו העת לבדוק את הפרטים הבאים ולבצע רישום מסודר של המידע בטבלה:

  • מה גובה החסכונות שיש ברשותכם
  • האם יש לכם אפשרות לקבל עזרה מההורים?
  • מהי יכולת ההחזר במקרה של נטילת משכנתא?

לצד זאת, יש לבחון את העלויות הנוספות שבאות לידי ביטוי בעת רכישת דירה. מדובר לצורך הדוגמא במס רכישה, שכר טרחה שתצטרכו לשלם לעורך הדין ועלויות של מעבר דירה.

תַקצִיב

הצעד השני: תערכו סקר שוק על ביטוח דירה

אי אפשר לעסוק בצעדים הפיננסיים שעליכם לקחת בחשבון בעת רכישת דירה, מבלי לציין מילה או שתיים על ביטוח דירה לטווח קצר או רחוק. שכן, ביטוח דירה יקנה לכם שקט נפשי ויאפשר לקבל פיצויים במידה ויקרה משהו חריג שיוביל לפגיעה מהותית במבנה או בתכולתו. חשוב לציין שיש 2 סוגים עיקריים של ביטוחים: ביטוח תכולה וביטוח מבנה. זו העת לגלות שמומחים בתחום ימליצו לכם לרכוש את שני הביטוחים הללו, פשוט כי אי אפשר לדעת מה יקרה מחר.

 

טיפ לבחירה נכונה בביטוח דירה

כידוע, יש היצע רחב של חברות ביטוח שיציעו לכם ביטוח דירה, אך רק חלק מהן ימסרו לידיכם בקלות את הפיצויים הדרושים (בעת הצורך). חשוב שתכירו בעובדה זו, כדי שתבצעו רכישה חכמה. נמליץ לפנות לסוכן ביטוח מוכר, משום שזה מכיר בחברות השונות והוא יוכל לשדך ביניכם לבין החברה שנחשבת לשם דבר בתחום.

 

הצעד השלישי: תבדקו את גובה שכר הדירה באזור הנבחר

הגיע הזמן לבדוק מהו גובה שכר הדירה שצפוי להימסר לידיכם לאחר השכרתה לדיירים פוטנציאליים. שכן, עליכם לחשב את סכום הכסף שתקבלו מידי חודש, כדי לבדוק אם תוכלו לעמוד בתשלומי המשכנתא. ניתן לקבל מידע רלוונטי תוך גלישה בפורומים וקבוצות פייסבוק שמאפשרות לפרסם דירות להשכרה.

 

מילים אחרונות לסיום

אלה היו 3 הצעדים הפיננסיים שאתם צריכים לקחת בחשבון, רגע לפני שתרכשו דירה. בשלב זה יש בידיכם את המידע הנחוץ, כך שנותר לכם רק ליישם את הצעדים לפי הסדר. נציע להעביר את המידע הלאה, למכרים שמתכננים לרכוש דירה בקרוב, כדי שאלה יבצעו את ההליך בהתאם להנחיות של המומחים בתחום.

דִירָה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מיסוי
כספים וחסכונות
איך רווחי החברה משפיעים על גובה המיסוי?

חברה בע"מ נחשבת כישות משפטית עצמאית, אשר נדרשת לשלם מס על רווחיה. החברה מבצעת את התשלום במקדמות מס חודשיות, כאשר היא חוזה את פעילותה לחודש הבא ועל פי זה משלמת

דוח אשראי
כללי
מה זה חיווי אשראי?

בשנת 2,019 יצא חוק חדש המכונה חוק נתוני האשראי. השיקולים להבאת החוק לכנסת היו קביעת דירוג אשראי ורמת סיכון לכל אדם, על מנת שלא לתת הלוואות למי שהנתונים שלו שליליים.

חלל מעוצב
נדל"ן
איך לבחור את התאורה שתשדרג לכם את עלות הנכס

תאורת הבית הינה שחקן מרכזי בעיצוב ובנראות הבית. היא כבר מזמן לא רק פונקציונלית אלא תורמת רבות לאווירת הבית ולנראותו. בחירת תאורה מרשימה ויוקרתית עשויה לשדרג את שווי הנכס שלכם.