3 דברים שרואה חשבון חייב לעשות

בעלי חברות רבים  מרוצים מרואה החשבון שמנהל את ספרי חשבונות העסק שלהם, מבלי לדעת שאצל רואה חשבון רציני יותר, היו יכולים לקבל יותר ואפילו לחסוך כסף. כאן ריכזנו עבורכם מידע על השירות שתצטרכו לקבל מרואה החשבון שלכם. מדובר על רואה חשבון לחברה בע"מ.

 

מאפייני חברה בע"מ

חברה בע"מ צריכה לנהל ספרי חשבונות כפולים, כך יוצא במדובר ביותר מרק חישוב פשוט. בנוסף, חברה בע"מ אמורה לקבל על כל חשבונית הוצאה, החזר מע"מ של 17%. ציינו זאת כאן כדי להדגיש שכתבה זו תעסוק במה שרואה חשבון חיב לעשות כשהוא נותן שירות לחברה בע"מ. אז מה רואה חשבון לחברה בע"מ חייב לעשות במסגרת השירות הניתן לכם? בדקו סעיף אחר סעיף, אין סיבה שתפסידו כסף בגלל רואה חשבון שמתנהל בצורה לא מספיק אחראית.

רואה חשבון

עדכון על יתרת ספק הנמצא בחובה

ברגע שיתרת הספק נמצא בחובה, זה אומר שהעסק שילם לספק יותר כסף ממה שהיה צריך. זה יקרה בדרך כלל כאשר תמורת התשלום לא התקבלה חשבונית. כל חשבונית מזכה אתכם בהחזר הוצאות המע"מ בסך 17%. ברגע שמדובר בהוצאה מוכרת בעסק, הפסדנו גם ניכוי מהמס המיועד לתשלום. על כל חשבונית שאתם מקבלים, אתם אמורים לקבל חזרה 36.6% החזר.

מדובר בכסף ששייך לכם ואם אתם לא מעבירים את החשבונית לרואה החשבון, הפסדתם וחבל. על חשבונית על סך 200 שקל, גובה ההחזר יעמוד על 73 שקל! ומה קורה כשמדובר בהוצאות של אלפי שקלים? מי יבדוק את הנתונים אם לא רואה החשבון שלכם? רואה חשבון שעושה את העבודה שלו כמו שצריך, יפנה אליכם אחת לחודשיים ויציין אילו ספקים נמצאים ביתרת חובה ומאילו ספקים חסרות חשבוניות.

החזר מע_מ

עדכון על אי התאמה

כל חברה בע"מ אמורה לנהל הנהלת חשבונות כפולה. כךל שהנתונים הבנקאיים נבדקים ובאם מתגלה אי התאמה בין הרישום בבנק לרישום בספרי הנהלת החשבונות, רואה החשבון אמור לפנות לבעל העסק ולעדכן אותו על כל אי התאמה ולעדכן את הפרטים הנכונים.

אם בוצעה העברה בנקאית לספק לצורך הדוגמא ורואה החשבון לא יודע לאיזה ספק הועבר התשלום, הוא אמור לפנות אליכם לקבלת העדכון. יתרות כל ספק אמורות להופיע בספרי הנהלת החשבונות. כל רואה חשבון יפנה לדרוש אחת לחודשיים לפחות את יתרות חשבון הבנק, כרטיסי האשראי ובירורים שוטפים.

 

חישוב משכורות ותכנון מס

כאשר מדובר בחברה בע"מ, תכנון המס חייב להיות מחושב בצורה מקצועית ונכונה. לא ניתן לחשב תלושים מבלי לבדוק מה הסכום שמשתלם לכתוב בתלוש. איך תבדקו את זה? רואה החשבון אמור לכוון אתכם לגבי גובה התלוש שתנפיקו לעצמכם.

אם הוא נותן לכם את ההחלטה ולא הוא זה שמחליט לכם (לפחות אחת לשנה), יש כאן דברים שכדאי לבדוק לעומק. מוזמנים לפנות אל רואה חשבון רציני שנותן את השירות המקיף כמו שצריך. מוזמנים לפנות אל רואה חשבון המציע הנהלת חשבונות בבאר שבע לחברות בע"מ מכל רחבי הארץ.

חישוב משכורות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תכנון פיננסי
טיפים פיננסים
במה כרוך תכנון פיננסי?

רבים האנשים כיום שפונים לתכנון פיננסי. אם זה בשל ההבנה שעל מנת להגדיל הכנסות אין ברירה אלא לפנות לאפיקים אחרים מלבד המשכורת הרגילה. ואם זה בשל הרצון להישאר מאוזנים ולמנף

סמל משפטי
עסקים
האם ניתן להיות בעל עסק לאחר הוצאה לפועל?

תהליך הוצאה לפועל בעקבות אי החזרת חוב, הלוואה או משכנתא מתנהל מול הלווה. מה המשמעויות מבחינת בעלות על עסק והאם ניתן לקבל אישור לעצמאי לאחר הוצאה לפועל? לקיחת הלוואות, משכנתאות