תביעה מול ביטוח לאומי בגין תאונת עבודה

פעמים רבות, אנשים לא יודעים מהן הזכויות שמגיעות להם לאחר תאונת עבודה. במאמר הבא קיבצנו לכם את המידע שחשוב להכיר אם חוויתם תאונת עבודה. וכעת, אם אתם מעוניינים להגיש תביעה לביטוח הלאומי – נציג מהן הזכויות שלכם, מהם דמי פגיעה ומה עושים במצב של החמרה במצב הרפואי.

 

זכויותיכם כנפגעים בתאונת עבודה

רבים בציבור הישראלי לא יודעים מהן הזכויות שמגיעות להם, אחרי תאונת עבודה. פעמים רבות, אנחנו נוטים לחשוב שאם נפצענו, ניקח יום או יומיים של מנוחה ונחזור לעבוד מיד לאחר מכן, כיוון שחבל לנו להפסיד ימי עבודה, אך אין זה כך.

במקרים מסוימים, אתם יכולים לתבוע את הביטוח הלאומי על תאונת עבודה, תביעת נזיקין שנעשית נגד הגורם שאחראי לנזק. אם התאונה קרתה בדרך לעבודה, בדרך חזרה מהעבודה או במקום העבודה עצמו, האחראי לנזק הוא למעשה העסק שבו אתם עובדים, אך הפיצוי יגיע בין היתר מהמוסד לביטוח הלאומי.

 

תביעה של הביטוח הלאומי

תביעה של הביטוח הלאומי היא סיפור לא פשוט. אתם צריכים לאסוף את כל הנתונים שיש לכם על התאונה, טפסים רפואיים, עדויות, הודעה שניתנה למקום העבודה ועוד. אחרי שאספתם את כל המידע, אתם צריכים לשלוח אותו לביטוח הלאומי באתר או בפקס ולחכות לתשובה כי הם התקבלו.

הרבה פעמים, ישנה נטייה להחזיר את הטפסים עקב שגיאות או עקב טפסים חזרים וכך, התהליך נמשך זמן רב יותר משציפיתם. זאת, בעוד שאתם יושבים בבית ומחכים לדמי הפגיעה שלכם, שיגיעו בעתיד הרחוק. זו הסיבה בגינה חייבים לקחת שירות של עורך דין מקצועי, כמו של משרד עורכי דין פייפר כהן כשרוצים לתבוע את הביטוח הלאומי.

 

דמי פגיעה מהביטוח הלאומי

נציג כעת דוגמא לתביעת תאונת עבודה. אם יצאתם בבוקר לעבודה, נכנסתם לרכב ונהגתם כדי להגיע לעבודה אך בדרך, נקלעתם לתאונת דרכים הפגיעה הרגעית היא לא בהכרח הפגיעה הפיזיולוגית לטווח הארוך. בטווח הקצר חשוב לדעת, כי אם נעדרתם ממקום העבודה למשך תקופה של עד 91 ימים, אתם זכאים לדמי פגיעה. דמי פגיעה הם תשלום על סך 75% מ-ממוצע השכר שלכם בשלושת החודשים האחרונים, טרם התאונה.

אם אתם רוצים לדעת בדיוק כמה מגיע לכם, אפשר למצוא באתר הביטוח הלאומי מחשבון שמאפשר לכם לקבל רשימה מפורטת, של סך הטפסים שעליכם להגיש ומה גובה דמי הפגיעה שאתם עתידים לקבל. גם אם המעסיק שלכם לא שילם לביטוח לאומי, אתם עדיין יכולים לקבל את דמי הפגיעה שמגיעים לכם.

 

תביעה על קצבת נכות

תאונת עבודה לא בהכרח נגמרת בזמן מנוחה קצר בבית. בפעמים מסוימות, הפגיעה יכולה להיות חמורה הרבה יותר ולהוביל אתכם לנזק תמידי שפוגע בכושר העבודה שלכם ויכולתכם להרוויח שכר. ניקח לדוגמא את תאונת הדרכים שהצגנו קודם.

אדם, אשר נפגע בעמוד השדרה וכעת נותר עם נכות לכל החיים, יכול לתבוע את הביטוח הלאומי במטרה לקבל קצבת נכות. גם כאן חשוב מאוד להתייעץ עם עורך דין כיוון שהוצאה של אחוזי נכות היא תהליך מסורבל עוד יותר, שדורש מכם לעבור וועדות רפואיות ושליחה של טפסים מרובים.

תאונת עבודה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דגלים
נדל"ן
נדל"ן בארה"ב – הסיכונים שיש לקחת בחשבון

רכישה של נדל"ן בארה"ב היא לרוב השקעה בטוחה באופן יחסי, אולם יש סיכונים שיש חובה לדעת לגביהם. מהם? להלן כל הפרטי. רכישת נדל"ן בארה"ב – השקעה משתלמת, אולם יש לקחת

משרד השקעות
השקעות
מהו משרד להשקעה ואיך בוחרים?

כל שנה, עולם הנדל״ן בארץ מתפתח יותר ויותר. מי שמתעסק בעולם הזה של הנדל״ן צריך להבין בחוקים ובנוסף גם להבין בשוק הזה יותר לעומק. כמו שניתן להשקיע בדירה, כך גם

הלוואות חוץ בנקאיות
הלוואות
3 חסרונות בלקיחת הלוואה מהבנק

הגיע הזמן לעשות שיפוץ בבית או אולי לקנות רכב חדש? או שמא הנסיבות פחות משמחות ואתם מתקשים לסגור את החודש? כך או כך, התשובה לשתי השאלות האלו בדרך כלל תהיה