שירותי החזר מס לעצמאים – מה חשוב לדעת לפני?

זו לא משימה פשוטה להיות עצמאי במדינת ישראל.

עצמאי לא יכול לדעת בוודאות מה תהיה ההכנסה שלו בסוף החודש, אלא רק לאמוד, והוא נאלץ לחיות במעין חוסר ודאות כלכלית.

מה שאיננו מוטל בספק, אלא ודאי למדי, זה הוצאות המיסים הגבוהות שיש לעצמאי.

הוא מחויב לשלם שבעה עשר אחוזי מע"מ כולל מס הכנסה על רווחיו, לשלם ביטוח לאומי וכן להפריש סכומים לפנסיה.

השילוב של חוסר הודאות למול גובה המיסים עשוי להישמע מאיים למדי, אולם אם יש דבר מה שמנחם בסיפור, והוא שרבים מהעצמאיים זכאים להחזר מס בגין המיסים שלהם.

הדבר חדש לכם? ובכן, זה הזמן לצאת לבדוק את זכאותכם להחזרי מס.

לפני כן, ריכזנו עבורכם מידע אודות שירותי החזר מס לעצמאיים.

 

זכאות להחזרי מס עבור עצמאיים- כיצד?

עצמאי יכול לקבל החזר מס במקרה בו חל שינוי בגובה הכנסותיו במהלך השנה. כמו כן, אם חל שינוי משפחתי כלשהו במהלך השנה, והעצמאי דיווח על כך באיחור או שלא דיווח בכלל, יהיה זכאי להחזרי מס. מקרה נוסף בו תירשם זכאות להחזרי מס הוא כאשר המס לא נוכה מהסכום שהופרש לטובת פנסיה. מי שמפריש עצמאית את כספי הפנסיה שלו, זכאי לניכוי מס בגובה של 35 אחוזים מהסכום שהופרש.

 

החזרי מס עבור הוצאות מוכרות לעצמאיים

רשות המיסים מאפשרת את קיזוז ההוצאות המוכרות שהוצאו לשם הפקת הכנסה. בעצם ההכרה של רשות המיסים בכספים הללו כהוצאות מוכרות, הסכום שמדווח למס הכנסה כסך הכנסה שנתית קטן משמעותית. ההכרה היא לפעמים בסכום הרכישה המלא, ולפעמים רק באחוז מסוים ממנו. למשל, ביגוד שמשמש את העצמאי עבור מקום עבודתו יוכר חלקית. בין ההוצאות הנחשבות להוצאות מוכרות ישנן הפקדות לקרנות כמו פנסיה והשתלמות, הוצאות על אחזקת המשרד, הוצאות משפטיות, דמי שכירות, דלק, טלפון נייד וכו'.

 

הגשת בקשה לבדיקת זכאות להחזרי מס

כדי להגיש בקשה להחזרי מס, על העצמאי למלא טופס 1301 (דו"ח הכנסות). את הדו"ח מגישים פעמיים- פעם אחת מעלים אותו לאתר של רשות המיסים, ופעם נוספת מגישים אותו ידנית בלשכת פקיד שומת המס המקומית. אף על פי שהגשת הבקשה אפשרית באופן עצמאי, רבים פונים לגורם מוסמך שיבצע זאת עבורם. הסיבה לכך טמונה בעובדה שנדרשת בקיאות מסוימת בחוקים ובתקנות שמצויות בפקודת המס כדי להצליח לקבל בפועל את ההחזר, וללא גורם מוסמך לוקחים סיכון.

 

אילו גורמים יכולים לסייע בהגשת בקשה להחזרי מס לעצמאי?

הגורמים הרלוונטיים הם רואה חשבון או יועץ מס. בנוסף, בשנים האחרונות הוקמו חברות המתמחות בהחזרי מס, הכוללות מנעד רחב של בעלי מקצוע מהתחום, ונותנות שירות עבור עצמאיים, תוך ליווי מלא מרגע הגשת הבקשה ועד לקבלת ההחזר. לפרטים נוספים והתייצעות בנושא, בדקו את האתר הבא https://indigofinance.co.il/עצמאיים/.

 

מטבעות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
4 דרכים לרכוש השכלה פיננסית

אתם מאוד מעוניינים לשפר את מצבכם הפיננסי, יש לכם מוטיבציה גדולה ללמידה, אך אתם לא יודעים איך לעשות את זה. אתם שואלים את עצמכם – מה הצעד הבא? איך נוכל

החזרי מס שבח ראשית
כללי
החזר מס שבח – מדריך

מכירה של נכס מקרקעין טומן בחובו גם את הנושא של תשלום מס שבח. אך, ניתן להקל בעלויות ע"י התייעצות עם חברות אשר מתמחות בתחום. מהו החזר מס שבח ומי זכאי?

מטבעות
כספים וחסכונות
כל הסיבות לתשלום דמי היתר

יש לא מעט סיבות בגללן אנו נאלצים לשלם דמי היתר, אבל הסיבה העיקרית היא : כי החוק קובע שיש לשלם את דמי ההיתר, באם אתם רוצים לבצע שינוי במבנה או

דגלים
נדל"ן
נדל"ן בארה"ב – הסיכונים שיש לקחת בחשבון

רכישה של נדל"ן בארה"ב היא לרוב השקעה בטוחה באופן יחסי, אולם יש סיכונים שיש חובה לדעת לגביהם. מהם? להלן כל הפרטי. רכישת נדל"ן בארה"ב – השקעה משתלמת, אולם יש לקחת