רעידת אדמה – אל תגיד לי זה לא יקרה

אנשים אוהבים להתעלם מדברים מציאותיים שמתרחשים ממש מתחת לאף שלהם. כשמדברים על כדור הארץ ועל איך שאנחנו כבני אדם מכרסמים בו לאט לאט, אנשים אוהבים להתעלם ולהמשיך לקחת עוד קשי פלסטיק ושקיות ניילון ולמעשה ממשיכים לזהם את הסביבה. הדבר יגרום בסופו של דבר לכדור הארץ להיכחד, אבל בינתיים קל לנו להתעלם ולהמשיך את החיים כאילו שום דבר מיוחד או רציני לא קורה. אותו הדבר קורה כשמדברים על רעידות אדמה. אנשים רבים אוהבים להגיד שזה בטח לא יקרה בדור שלנו אז הכל בסדר, אבל התשובה הריאלית אמורה להיות רעידת אדמה – אל תגיד לי זה לא יקרה.

 

יהיה בסדר, אל תדאג!

אין ישראלי שלא אוהב להשתמש בצמד המילים הכל כך מסוכן הזה. אנחנו שולפים את ה"יהיה בסדר" בכל הזדמנות – כשמישהו מפוטר מהעבודה, כשמישהו עצוב, כשמישהו מדוכא, כשמישהו מאבד מישהו יקר ועוד. צמד המילים הזה הוא לא רק שלא מנחם אלא גם מפחיד, כי אף אחד לא ערב לאף אחד שבסוף באמת יהיה בסדר, ויש אנשים שהדברים לא באמת מסתדרים להם "בסדר" בסופו של דבר.

אותו הדבר קורה גם עם רעידות אדמה. בזמן שיש אנשים ריאליים שיודעים להגיד רעידת אדמה – אל תגיד לי זה לא יקרה, יש אנשים שרחוקים מלהבין שסיטואציה של רעידת אדמה בישראל קרובה יותר מאי פעם, ויש מי שמדברים עליה בתור אירוע שעשוי להתרחש ממש בכמה השנים הקרובות.

 

רעידת אדמה – אל תגיד לי זה לא יקרה

אותם ריאליים עושים בשכל ומתחילים להתכונן ליום שבו אסון הטבע יפגוש אותנו, מי יודע איפה. חלקם עושים ביטוח רעידות אדמה שמבטיח כיסוי על נזקים שמתרחשים מחוץ לדירה ובתוכה וכן על הציוד הקיים בתוך הדירה, חלקם מתחילים להתכונן ולקרוא כמה שיותר קטעי מידע והסברים שעוזרים להם להתכונן ליום שעלול לבוא עלינו בכל רגע.

 

לקופות החולים יש חלק חשוב בנושא רעידות האדמה

בעוד שחלק רואים בקופת החולים מקום להוצאת מדרסים קופת חולים כללית לדוגמה, חשוב לדעת שקופות החולים לוקחות חלק חשוב בכל נושא ההסברה של רעידות האדמה והתמודדות עם התקפי חרדה שעלולים להתפתח בעקבות הידיעה על קיומן ובוודאי לאחר הופעת הרעידות.

היות ורעידת אדמה בישראל עלולה להתרחש ממש בשנים הקרובות, כדאי מאוד להיכנס לאותם עלוני מידע ולהתחיל להתכונן ליום שבו עלולה להופיע כאן רעידת אדמה. אין כמובן צורך להילחץ ולהלחיץ כי בכל מקרה דרכי ההתמודדות הן יחסית מעטות ופשוטות, אבל למי שרוצה להיות מוכן – זה בהחלט מומלץ.

 

הכי חשוב – לא להיות אדישים

בכל מקרה, בין אם תיערכו אליה ובין אם לא, אסור לנו להישאר אדישים. חשוב לדעת שרעידת אדמה היא בהחלט אפשרות, וגם אם לא תפעלו – לפחות תדעו שזה אמיתי לחלוטין.

ביטוחים שונים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ציוד משפטי
עריכת דין
האם אפשר לערוך הסכם שכירות דירה ללא עו"ד?

כל אחד יכול להוריד חוזה שכירות סטנדרטי מהאינטרנט, לעשות בו כמה שינויים קלים כדי להתאים אותו לצרכים המדויקים ולחתום. אבל האם חוזה כזה מתאים לכל סוג של הסכם שכירות? האם

איך לכתוב קורות חיים שיגרמו למעסיק הבא שלך להתקשר
טיפים פיננסים
איך לכתוב קורות חיים שיגרמו למעסיק הבא שלך להתקשר

קורות חיים משמשים ככרטיס הביקור שלכם מול מעסיקים פוטנציאליים, והטובים שבהם עשויים להקנות לכם כרטיס כניסה לתהליכי מיון בחברות השונות. לכן, חשוב להשקיע, לחשוב ולהתייעץ בתהליך כתיבת קורות החיים. אז

דרכון
יעוץ וטיפים
מתי תיסגר האופציה להוצאת דרכון פורטוגלי

אופציית הדרכון הפורטוגלי מעניינת ישראלים רבים, מדובר באפשרות מעשית וריאלית למדי להוצאת דרכון זר שיכול להיות שימושי למטרות, המדיניות העדכנית של פורטוגל לאו דווקא תישאר בשנים הקרובות, ובקרב מומחים בנושא

דולרים
הלוואות
6 סיבות לקחת הלוואה לעסק

בשביל לנהל עסק צריך להצליח בכל הזירות. צריך לדעת לשווק, צריך לבחור את העובדים הטובים ביותר וצריך להשקיע במוצר. אך, לפעמים לא הכל הולך חלק ובשביל להצליח לנהל את העסק