קבלת אישור עקרוני מהבנק לצורך משכנתא

רכישת דירה היא תהליך מורכב וארוך הכוללת בתוכה לקיחת משכנתא שזה כשלעצמו מורכב. כחלק מתהליך הרכישה, תצטרכו להמציא אישור עקרוני מהבנק לצורך משכנתא. ריכזנו עבורכם את התהליך שתצטרכו לעבור על מנת לקבל את האישור מהבנק.

 

ראשית, התחילו לחקור ולשאול

קבלת אישור עקרוני לקבלת משכנתא מתחילה בכוונה לקחת משכנתא. אם ברצונכם לקחת משכנתא מהבנק, כדאי לכם קודם כל לתכנן את המשכנתא בצורה הטובה ביותר עבורכם. תכנון נכון יעזור לכם לחסוך הרבה כסף בעתיד ולהימנע מכניסה לחובות שלא תצליחו לעמוד בהם.

היות ומשכנתא היא דבר מורכב וישנם מסלולים רבים, מומלץ להיעזר ביועץ משכנתא אשר יוכל להכווין וללוות אתכם בדרך למשכנתא הטובה ביותר עבורכם. תוכלו למשל למצוא יועצי משכנתאות ברמה גבוהה אצל וידר משכנתאות, ולהיעזר במומחיות שלהם לצורך המשכנתא. יועצי המשכנתא לא רק שיעזרו לכם לאורך כל התהליך, הם גם יוכלו להסביר להם מה עליכם לעשות על מנת לקבל את האישור העקרוני המבוקש מהבנק.

 

אל תתביישו להתמקח

לאחר שבדקתם וחקרתם על מסלולי המשכנתא השונים, זה הזמן ללכת לבנקים ולקבל הצעות שונות. הבנקים יציעו תחילה את העסקה המשתלמת ביותר עבורם שהיא כמובן שתהיה פחות משתלמת עבורכם. לכן, כדאי לנהל משא ומתן בצורה נכונה עם הבנקים על מנת לקבל את ההצעות המשתלמות ביותר.

גם אם אתם אלופים במיקוח, גם כאן מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות. זאת היות וישנו צורך בהבנה מקצועית של אופן הפעולה של הבנקים וכן של המשכנתא. יועצי משכנתא מומחים יוכלו לעזור לכם לקבל את העסקה המשתלמת ביותר עבורכם מהבנק וכן לקבל בסוף התהליך את האישור.

 

מה הבנק שלכם יבדוק?

כאשר אתם מעוניינים לקחת משכנתא, הבנק שלכם יבדוק מספר דברים על מנת לאשר את מתן ההלוואה. מטרת הבדיקות היא לוודא שאכן יש לכם את היכולת לעמוד במשכנתא אשר ניתנה לכם ולשלם את הכסף. על כן הבנק יבדוק את כמות ההון העצמי שבאתם איתו לצורך קבלת המשכנתא, סך הכנסות הנטו החודשיות שלכם, מצב חשבון הבנק והתנהלות תקינה וכן את זכאותכם לקבלת ביטוח משכנתא. רק לאחר שיבדוק הכול ויראה שעמדתם בכל התנאים, ייתן לכם הצעת משכנתא ויאשר את העסקה.

 

ערבויות נדרשות כדי שהבנק יאשר את המשכנתא

אישור קבלת המשכנתא יהיה תלוי בהמצאת ערבויות מצדכם. ערבויות אלה יהיו מחייבות על מנת לקבל את האישור אך יכולות להשתנות בהתאם לבנקים ולתנאי המשכנתא. הערבויות אשר לרוב ידרשו מכם יהיו: דו"ח שעבודים, הודעת משכן, רישום הערת אזהרה, ערבים למשכנתא, שטר משכנתא, הערכה של שמאי, וכן מסמך התחייבות. שימו לב כי לחלק מהערבויות תצטרכו אישור עורך דין. הערבויות הללו מטרתן להבטיח לבנק כי הנכס יהיה ברשותו עד לתום תשלום המשכנתא וכן להבטיח כי תשלמו את מלוא המשכנתא שקיבלתם.

בית עם דף ומפתחות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דולרים
הלוואות
מה ההבדל בין הלוואה בנקאית להלוואה חוץ בנקאית

יוקר המחיה והמצב הכלכלי של כולנו מעלים את המחיה וכך גורמים לרובנו להיקלע למצב כלכלי לא פשוט. מצב זה עלול להותיר אנשים רבים באוברדרפט, ולעיתים מדובר במינוס באופן זמני ולעיתים

חללי עבודה ראשית
נדל"ן
טרנד חללי העבודה לא מתכוון לעצור

בשנים האחרונות, אחרי שהתרגלנו לראות את בתי קפה מלאים בלפטופים וחליפות מעונבות, לאט לאט הנוף הולך ומשתנה בחזרה למה שהיה. אנשים עובדים – עובדים במשרדים ואנשים שמבלים – מבלים בבתי