האם יש סיכונים בלקיחת משכנתא הפוכה בגיל השלישי

הגיל השלישי מביא איתו עולם שלם של דברים שכבר שכחנו איך הם מרגישים.

תחושה של חופש בעקבות היציאה לפנסיה, האפשרות לנצל כל יום ליום של סידורים או יום של הנאות, עצם העובדה שאת כוס הקפה של הבוקר שלכם אתם יכולים לשתות בחוף הים בלי לחץ למהר לעבודה ועוד.

הגיל השלישי מביא איתו פעמים רבות גם ביטחון כלכלי, שכן כל החיים עבדתם קשה על מנת להגיע למצב שבו כספי הפנסיה שלכם מספיקים לכם על מנת לשמור על רמת חיים נעימה ומאפשרת.

אבל בכל הנוגע למשכנתא יש כמה שאלות שצריך לשאול, כמו האם יש סיכונים בלקיחת משכנתא הפוכה בגיל השלישי? אז בואו נבדוק מה התשובה לשאלה החשובה הזו, במיוחד עבור אלו מכם שמתכננים לרכוש דירה כדי להשאיר לבאים אחריכם.

 

משכנתא הפוכה בגיל השלישי – מה זה בכלל?

אז לפני שנתחיל להבין האם יש סיכונים בלקחת משכנתא הפוכה בגיל השלישי, בואו נבין בכלל למה היא מתייחסת. משכנתא הפוכה היא למעשה מסלול משכנתא שמיועד מראש לאנשים בגיל השלישי. מבחינת ההחזר שלה היא פועלת אותו הדבר – יש צורך להחזיר את כספי ההלוואה עד המועד שבו היא נגמרת ויש כאן תשלום גם עבור ריביות כמובן. אולם לצד הדברים שדומים למסלולי משכנתא רגילים, על מנת לקחת משכנתא הפוכה לא תצטרכו לא ערבויות ולא עדים, וגם אין כאן החזר חודשי כמו במסלולי משכנתא אחרים. מה כן יש כאן? ערבות בדמות דירת המגורים שבה אתם מתגוררים.

 

למה לי בכלל משכנתא הפוכה בגיל השלישי?

המטרה של מסלול משכנתא הפוכה בגיל השלישי היא מטרהטובה ופשוטה – בגיל השלישי מקור הפרנסה היחיד שלכם מתבסס על כספי הפנסיה שלכם וקצבת הזקנה, בהתאם לגיל שלכם, וכספים אלו לא תמיד מהווים מקור פרנסה גדול מספיק כדי לאפשר קיום רווח. בצורה זו, משכנתא הפוכה בגיל השלישי מתפקדת בתור מקור הכנסה נוסף, מה שנותן עוד קצת מרווח נשימה ואפשרויות מחייה רחבות יותר, כאשר הלווה מקבל אותה או בצורת תשלום חודשי או בצורת סכום מלא וחד פעמי.

 

איך ניתן לקבל משכנתא הפוכה בגיל השלישי?

על מנת לקבל משכנתא הפוכה בגיל השלישי, תצטרכו לעמוד בכמה וכמה תנאים:
1. הגיל שלכם צריך להיות מעל 60. במידה ואתם מבקשים משכנתא הפוכה בתור זוג, שניכם צריכים להיות בני 60 ומעלה.
2. יש בידיכם דירת מגורים שהשווי שלה לא יורד מ-550 אלף ש"ח. קיימים גם מקרים חריגים שבהם תוכלו להשתמש בסוג נכס אחר שיהווה ביטוח למשכנתא הפוכה.
3. אתם גרים בדירת המגורים המדוברת. גם כן קיימים מקרים חריגים שבהם תוכלו לקבל משכנתא הפוכה בגיל השלישי גם במצב שבו אתם לא גרים בדירה, אבל היא בכל אופן תתפקד בתור הביטוח למשכנתא.

 

האם יש סיכונים בלקיחת משכנתא הפוכה בגיל השלישי?

משכנתא הפוכה בגיל השלישי היא בהחלט יכולה להיות פתרון נהדר, אבל כן יש בה סיכונים. היות ודירת המגורים שלכם מתפקדת בתור הביטוח למשכנתא, יכול בהחלט לקרות מצב שבו תלכו לעולמכם לפני מועד החזרת ההלוואה, וכך, על מנת לממן את ההחזר, היורשים שלכם יצטרכו למכור את הדירה כדי לממן את ההחזר – וכך למעשה לא יישארו כמעט כספי ירושה עבורם.

 

מבולבלים? אל דאגה

קבלת החלטה לגבי משכנתא הפוכה בגיל השלישי יכולה בהחלט להתבלבל, ואנשים רבים מעדיפים להתייעץ עם בעל מקצוע לפני שהם חותמים על המסמכים. היכנסו לאתר https://www.mashcantainfo.com ובדקו את כל האפשרויות העומדות בפניכם.

 

מטבעות ובית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עורך דין מקרקעין
נדל"ן
למה חשוב לקחת ליווי משפטי בעת עסקת נדל"ן?

עסקאות נדל"ן הן מהצעדים המשמעותיים ביותר שאדם יכול לבצע במהלך חייו, בין אם מדובר ברכישת דירה ראשונה או בהשקעה נוספת בנכסי נדל"ן. מכיוון שמדובר בעסקאות גדולות הכרוכות בסכומי כסף עצומים

סמל משפטי
עסקים
האם ניתן להיות בעל עסק לאחר הוצאה לפועל?

תהליך הוצאה לפועל בעקבות אי החזרת חוב, הלוואה או משכנתא מתנהל מול הלווה. מה המשמעויות מבחינת בעלות על עסק והאם ניתן לקבל אישור לעצמאי לאחר הוצאה לפועל? לקיחת הלוואות, משכנתאות