משכנתא לרווקים מול משכנתא לזוגות – מה ההבדלים?

בין אם אתם רווקים ובין אם זוגות צעירים אתם זכאים למשכנתא בסבסוד המדינה ולמשכנתא מהבנקים למשכנתאות.

למרות זאת, ישנם הבדלים בשיטת הניקוד לזכאות למשכנתא מהמדינה בין רווקים לזוגות צעירים עליהם במאמר הבא.

 

לקיחת משכנתא מהבנקים למשכנתאות

בין אם אתם רוכשים דירה ראשונה ובין אם דירה חדשה או כהשקעה אתם זכאים למשכנתא מהבנק על פי הדרגות שנקבעו על ידי המדינה. כל אחד יכול לקבל את המשכנתא בתנאי שהנכס יהיה משועבד לבנק והוא יעמוד בתנאי המשכנתא ובהחזרים שלה. כאשר רוצים לקחת משכנתא חייבים לעשות בירור ראשוני לגבי היכולת של ההחזר החודשי והעמידה בתשלומים. באמצעות מחשבון משכנתא של כל הבנקים באינטרנט ניתן להקיש את שווי הנכס ותקופת ההחזר החודשי ולקבל תמהילים שונים על פי סוג הריבית והמסלול שאותם מציעים הבנקים השונים. כך ניתן לערוך השוואת מחירים ולבדוק היכן ובאילו מסלולים ההצעות המשתלמות ביותר ואת ההוצאות של ההחזר החודשי. תוכלו לקבל גם הצעה מכל בנק לחוד באם תכנסו לאתר מחשבון משכנתא לאומי או כל בנק אחר ולבדוק את ההוצאות הצפויות. לאחר מכן יש צורך לפנות לבנק למשכנתאות בו בחרתם ולקבל אישור עקרוני. אם אתם רווקים או זוגות צעירים ולא קיבלתם מעולם זכאות למשכנתא מהמדינה, חשוב לבדוק את זכויותיכם ולקבל ריבית נמוכה יותר מהריבית של הבנקים. האישור העקרוני צריך להיות רק על ההלוואה הרגילה של הבנק.

 

ההבדל בזכאות למשכנתא מטעם המדינה לרווקים וזוגות צעירים

הזכאות למשכנתא של המדינה לרווקים ולזוגות צעירים מחוסרי דיור ניתנת בריבית קבועה של 2% צמודה למדד לתקופות של 25 או 28 שנים. כדי לסבר את האוזן המשכנתא של הבנק עומדת כיום על כ-3.5% לאותה תקופה. הסבסוד של המדינה ניתן על פי ניקוד. ככל שהניקוד גבוה יותר, כך סכום ההלוואה גבוה יותר בריבית נמוכה. עם זאת, קיימים הבדלים בין רווקים לזוגות צעירים בשיטת הניקוד. בעוד שרווקים יכולים לקבל מקסימום 1,699 נקודות, לזוגות יש כוח כי כל אחד מבני הזוג מקבל ניקוד בהתאם לתקנות ולכן סכום ההלוואה בריבית נמוכה שיקבלו יהיה גדול יותר. בנוסף, כאשר רווקים רוצים זכאות למשכנתא במרכז הארץ הם חייבים להיות בגילאים 30-48 ולאזורים בעדיפות לאומית ניתן לקבל משכנתא מגיל 21.

 

מה הזכאות לרווקים חד הוריים?

יותר מ-15% מהרווקים בישראל הם חד הוריים ולכן שיטת חישוב הניקוד שלהם שונה. כמו כל הסקטורים יתווספו להם נקודות בגין מספר אחים ואחיות, שירות צבאי, אזרחי ומילואים ועדיפות לאומית. בעוד שהגיל הוא המשפיע על קבלת הזכאות אצל רווקים, החד הוריים נמדדים על פי מספר השנים שלהם כהורים ומספר הילדים.

לסיכום, ניתן לראות שיש הפלייה מסוימת בין רווקים לזוגות צעירים בזכאות למשכנתא של משרד הבינוי והשיכון בסכום ההלוואה הניתנת בריבית נמוכה.

 

מחשבון ובית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
בית ומטבעות
טיפים פיננסים
למה חשוב שדירה תהיה רשומה במלואה בטאבו?

דירה בטאבו. האם אתם יודעים להגיד בוודאות כי הדירה בטאבו על שמכם? לחלקנו המילה טאבו לא אומרת הרבה, אך ישנה חשיבות רבה למילה הזו במיוחד בהקשר של דירה. במאמר הבא

החזרי מס שבח ראשית
כללי
החזר מס שבח – מדריך

מכירה של נכס מקרקעין טומן בחובו גם את הנושא של תשלום מס שבח. אך, ניתן להקל בעלויות ע"י התייעצות עם חברות אשר מתמחות בתחום. מהו החזר מס שבח ומי זכאי?

מטבח
עסקים
11 מכשירים חשמליים שחובה לקנות לכל משרד

החשמל שינה את חיינו מן הקצה אל הקצה ואפשר לנו לחיות בצורה הרבה יותר טובה מאשר במאות קודמות. החשמל נכנס לכל חלקה טובה בחיינו ומשפיע על החיים הפרטיים שלנו בצורה