איפה ניתן למצוא משכנתא אמינה למסורבי משכנתא

משכנתא, לא לכל אחד

כאשר ניגשים לבנק בבקשה לקבלת משכנתא או במילים אחרות הלוואה שהסכום שלה הוא גבוהה ולרוב מוערך בכמה מאות אלפי שקלים, ראשי הבנק לסרב להעניק הלוואה זו כיוון שקיים החשש שהלווה לא יוכל להחזיר את סכום ההלוואה אשר לקח מהבנק בתוספת עמלות וריביות. לכן בנקים רבים לא יהיו מעוניינים לתת משכנתא לכל אחד שיבקש.

 

מי הם מסורבי משכנתא?

מסורבי משכנתא אלו הם אותם אנשים אשר הבקשה שלהם לקבלת משכנתא מהבנק נדחת, הסיבה לדחיית הבנק יכולה להגיע מכמה סיבות לדוגמא: אם ללקוח קיימים תיקים פתוחים בהוצאה לפועל, אם הלקוח מכריז על עצמו כפושט רגל, הון עצמי נמוך, במידה והלקוח מבוגר מאוד וקיים החשש שלא יחיה עד תום ההלוואה ועוד סיבות נוספות. המשותף לכל סיבות אלו הוא החשש של הבנק שלא ירוויח מנתינת המשכנתא או לא יקבל את כלל הסכום המשוער כולל ריביות ועמלות ולכן במקרים כאלו סביר להניח שהבקשה תידחה.

 

מה אפשר לעשות כדי לקבל משכנתא למרות הכל?

הכל תלוי מדוע הבקשה לקבלת המשכנתא נדחתה על ידי הבנק, מה סיבת הסירוב. אם זה בעקבות תיק פתוח בהוצאה לפועל קיימים גופים שיכולים לסייע בסגירת התיק מול הוצאה לפועל כחלק מהשירות. אם מדובר בהון עצמי נמוך או גיל הלווה ניתן להביא ערב בבנק להלוואה לדוגמא בן משפחה שמגיע לבנק נותן ערבות כדי לאפשר את קבלת המשכנתא.

 

לא חייבים לגשת לבנק

ישנה דרך נוספת ופשוטה יותר לקבלת משכנתא אמינה עבור משכנתאות למסורבים. אם הבנק לא מעוניין לתת משכנתא ניתן לקחת הלוואה/משכנתא חוץ בנקאית מחברות רבות שיעניקו לאנשים המוגדרים על ידי הבנק בתור משכנתאות מסורבים את ההלוואה הנדרשת.

 

מה היא הלוואה חוץ בנקאית?

כפי שזה נשמע הלוואה חוץ בנקאית היא למעשה הלוואה אשר אינה מגיע דרך הבנק אלה דרך גורמים אחרים. לא מדובר בשוק אפור או חלילה איזה שהוא עניין פלילי, הלוואה חוץ בנקאית הינה הלוואה אשר מגיע  דרך גופים פיננסים אחרים שאינם בנק, לדוגמא חברות אשראי וכדומה.

 

חסרונות של משכנתא חוץ בנקאית

לעומת משכנתא מהבנק ישנם כמה חסרונות במשכנתא חוץ בנקאית לדוגמא: גובה המשכנתא לרוב יהיה נמוך יותר לעומת הבנק, יהיה ניתן לפרוס את המשכנתא לתקופה של כמה שנים בודדות לעומת בנק שניתן לפרוס במשך עשרות שנים, בעקבות זה שמבקש המשכנתא מוגדר על ידי הבנק מסורב משכנתא הריבית בהלוואה חוץ בנקאית תהיה גבוה יותר בגלל החשש שהמשכנתא לא תחזור.

 

לסיכום.

במידה והבנק דחה את הבקשה לקבלת משכנתא בעקבות סיבה כזו או אחרת זה לא סוף העולם, ניתן לפנות לחברות פיננסיות נוספות אשר יעניקו משכנתא בתנאים אחרים משל הבנק. ניתן למצוא חברות אלו באינטרנט או דרך המלצות, יש לבצע סקר שוק ולבדוק בכמה חברות לפני קבלת ההחלטה.

 

מטבעות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
השקעות
השקעה במעשנת – בדקו אם משתלם לכם

שוחרי הבשר לא יוותרו על גריל איכותי ומעשנת, שיעניקו לארוחות שלהם את הטעם המושלם, ויספקו את ההוכחה לחברים ולמשפחה כמה הם מקצוענים בתחום. אין עוררין על הרצון להשקיע במעשנת, אך

כספים וחסכונות
האם אפשר לקנות דולרים בתשלומים?

אין ספק כי כסף הוא בין הדברים החשובים ביותר בחיים. ככל שיש לנו יותר כסף כך אנו נהנה מאיכות חיים יותר גבוהה ומבריאות רבה יותר וזו עובדה. הכסף משפיע על

מסחר ראשית
כספים וחסכונות
שיעור במסחר: מהו מדד הפחד

עבור העוסקים בסחר במניות ישנם מספר מדדים המסייעים בקבלת החלטות כגון האם לקנות או למכור מניה מסוימת, ובאיזה תזמון. מדדים נפוצים כאלה הם מדד ת"א 35, מדד שארפ, מדד הנאסד"ק