מערכת סולארית מסחרית מול ביתית

בזכות אור השמש הרב בו התברכנו בישראל, מערכות הסולאריות הן השקעה ארוכת טווח עם תשואה שנתית ממוצעת של עד כ 8% לאורך 30 שנה. זו השקעה בטוחה וללא סיכונים. למעשה כל מה שצריך זה שטח גג פנוי. המערכות מתאימות למגוון מבנים, לבית וגם לעסק.

ההבדלים בין המערכות הביתיות למסחריות הם לא רבים ולרוב מסתכמים בהיקף השטח ומתוקף כך כמות החשמל שאפשר לחסוך. עם זאת ישנם מספר הבדלים ודגשים שחשוב להכיר.

 

הכדאיות הכלכלית שבמערכות סולאריות

ככלל כל 10 מטר רבוע (מ"ר) של מערכת יכול להפיק 1 קילוואט (kW) בקירוב. עבור כל 1 קילוואט ניתן לייצר כ-1650 קילוואט – שעה (קוט"ש) בשנה. תעריף רשות החשמל עבור 1 קוט"ש הוא 0.48 אגורות. כך שלדוגמה התקנת מערכת של 10 מ"ר יכולה להניב לכם חיסכון של 912 ₪ בשנה. באומדן ככלי ניתן לומר כי התקנת מערכת בהיקף ממוצע של 150 מ"ר יכולה להניב עבורם חיסכון כספי של מעל ל- 200,000 ₪, במהלך 25-30 שנה.

מערכות סולאריות

מערכות ביתיות

אלו מערכות בהיקף קטן. אומנם באופן עקרוני ניתן להתקין מערכות על כל גג, אך כדי שההשקעה תהיה רווחית מומלץ לפנות עבורן שטח שנע בטווח שבין 60 – 150 מ"ר. היתרון הגדול בהתקנת מערכת ביתית הוא הפטור מס המלא על רווחים.

מכיוון שמדינת ישראל מעוניינת לעודד הקמת מערכות ביתיות משיקולי הפחתת עומסים, גם תעריף ההחזר שתקבל מחברת חשמל יהיה גבוהה יותר. כך שאם אתה בעל בית פרטי שמעוניין בהכנסה פאסיבית לאורך שנים, ללא מאמץ, התעסקות מיותרת או סיכונים. זו יכולה להיות אפשרות טובה עבורך.

 

מערכות מסחריות

אלו מערכות שנבנות על שטח של לפחות 150 מ"ר. כאשר בעצם אין הגבלה להיקף המקסימלי של השטח עליו ניתן לפרוס מערכת סולארית מסחרית. במידה שהינך בעל מפעל תעשייתי גדול, מבנה חקלאי, מרכז לוגיסטי גדול או אפילו מאגר מים.

מִסְחָרִי

ניתן לפרוס מרבדים סולאריים בהיקף של עשרות דונמים. אומנם אין פטור ממס ותעריף ההחזר מחברת חשמל נמוך יותר, אך מכיוון שהרווח הוא באחוזים ככל ששטח המערכת יהיה גדול יותר גם הרווחים עולים. למעשה, ניתן לומר שפריסת המשטחים הסולאריים בהיקף גדול יכולה להפוך עבורך לאחת ההכנסות המרכזיות בעסק, לא פחות.

 

סיכום

מערכות סולאריות מספקות לא רק אנרגיה ירוקה, אלא גם רווחים כספיים משמעותיים. ניתן להקים מערכות על גג הבית או על גג העסק. היתרונות במערכת ביתית הם פטור ממס ותעריף החזר גבוה יותר מחברת חשמל. לעומת זאת היתרון שבהקמת מערכת עסקית הוא הכמות הבלתי מוגבלת של פאנלים שניתן להתקין.

מכיוון שהרווחיות היא באחוזים, ככל שיש יותר פאנלים כך ההכנסה גבוהה יותר. כל מה שנשאר הוא לבחור את המערכת המתאימה עבורך, כי השקעה כזו חבל לפספס.

מערכת סולארית ביתית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קופת חיסכון וכסף
נדל"ן
6  סודות שרק נדל"ניסטים וותיקים יודעים

בשנים האחרונות הפך תחום השקעות הנדל"ן לתחום פופולארי גם בקרב אנשים פרטיים מן השורה- עצמאים או שכירים ואף פנסיונרים המחפשים מקור הכנסות נוסף. בעבר תחום השקעות הנדל"ן נחשב לתחום מסובך

דולרים
טיפים פיננסים
האם מערכת מתח נמוך מוזילה את עלויות החשמל?

בתקופה האחרונה ישנה התעניינות רבה בכל הנוגע למערכת מתח נמוכה שהיא חלק מהבתים החכמים שכובשים את הארץ והעולם. יצאנו לבדוק את העניין באופן מקיף כדי לבדוק האם המערכת הזו מוזילה