מה חסכוני יותר תמ״א 38 או פינוי בינוי

 תמ״א 38 ופינוי בינוי הן מילים שלא שומעים אותן ביום יום שלנו, אך חשוב מאוד להכירן. אלו בעצם פרויקטים השייכים ליזמים פרטיים שרוצים לשפץ, לחדש או להרוס לגמרי ולבנות מחדש אזורי מגורים מסוימים. אלו פרויקטים שהעירייה והממשלה מצדדות בהם ונותנות את התקציב לשם כך. לפרויקטים אלו עלויות שונות בהתאם למטרת כל פרויקט, על כן נברר איזה פרויקט הוא החסכוני מבינהם.

 

תמ״א 38 – מיועד למבנה יחיד ובודד

אז המילה: ״תמ״א״ משמעותה תוכנית מתאר ארצית, שמשרד הפנים מתכנן אותה בהתאם למבנים ישנים שהמדינה רוצה לחזק אותם מפני רעידות אדמה עתידיות למען בטחונם ובטחון דירתם. עלות הפרויקט יכולה לנוע בין 3 מיליון ל – 10 מיליון ש״ח, והיא נורא תלויה בסוג המבנה, כמה קונות יש בו, האם קיימת מעלית, מתי המבנה הוקם ועוד.

אם נדרש פיתוח הגינה המשותפת זו גם יכולה להוות עלות נוספת לקבלן האחראי. לכל בניין יש פרויקט משלו, ישנם בניינים שצריך להוסיף להם רק תוספת בנייה, וישנם כאלו שצריכים להרסם ולבנות מחדש

 

פינוי בינוי – הוא פרויקט שעושה בהחלט שינוי

פינוי בינוי בעיר ירושלים למשל, שונה מאוד מהפרויקט של תמ״א 38 בירושלים  מאחר ופינוי בינוי מתייחס למבנים גדולים מאוד ורחבים, וגם הוא יכול לכלול בתוכו מספר בניינים בו זמנית שאושרו על ידי הממשלה והעירייה. הפרויקט יקר בהרבה מתמ״א 38 בגלל שהוא שונה ממנו, למרות שהמטרות שלהם דומות יחסית.

פינוי בינוי עולה לקבלן החל מעשרת מיליון ויכול להגיע גם למאות מיליונים, תלוי בכמות הבניינים שהוא בוחר להרוס ולבנות מחדש. ניתן להבין מכך, שתמ״א 38 הוא חסכוני יותר, אם המטרה שלנו היא מבנה בודד.

 

תמ״א 38 חסכונית גם מבחינת כאבי הראש

הפרויקט של תמ״א 38 בהחלט מקנה יותר שקט נפשי לקבלן ונורא פשוט לעבוד על הפרויקט הזה, משום שהוא מראש מיועד לקבוצה קטנה יותר. בפרויקט זה, חלה חובת הסכמה של 66% מסך הדיירים במבנה, ואם הקבלן מגיע לאחוז המאשרים את הפרויקט, הוא יכול לבנות גם אם יש 33% שמסרבים לפרויקט.

בפינוי בינוי למשל, נדרשת הסכמה של 80% מכלל הדיירים, ומדובר בבניינים הרבה יותר גדולים עם הרבה יותר דיירים במשאל. חשוב להבין כי התוכנית של תמ״א 38 חסכונית יותר לא רק מבחינה כספית, אלא מבחינת התעסקות, אישורים, הסכמה של דיירי הבניין, העבודה עצמה שצריכה להתקיים בבניין ועוד המון.

 

עם תמ״א 38 בהחלט ניתן לישון בשקט

הפרויקט של תמ״א 38 נותן לקבלן לעבוד בראש שקט וללא דאגות יתרות. העבודה הקשה ביותר היא לקבל את אישור הדיירים לשם העבודות, וכשמדובר בתמ״א, זה הרבה יותר פשוט מאחר והדיירים לרוב אינם רבים במבנה, שכן בממוצע המבנים הישנים הללו מגיעים לקומה רביעית לכל היותר. מבחינת עלויות ועבודה חלקה – תמ״א 38 עושה את העבודה.

פינוי בינוי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תאונת עבודה
עריכת דין
תביעה מול ביטוח לאומי בגין תאונת עבודה

פעמים רבות, אנשים לא יודעים מהן הזכויות שמגיעות להם לאחר תאונת עבודה. במאמר הבא קיבצנו לכם את המידע שחשוב להכיר אם חוויתם תאונת עבודה. וכעת, אם אתם מעוניינים להגיש תביעה

פטיש
ביטוחים
ביטוח סיעודי – האם משתלם לעשות אותו?

כל אדם יכול להפוך להיות סיעודי ללא קשר לגילו, אף אדם צעיר עלול למצוא את עצמו מגיע למצב סיעודי, בגלל תאונה או מחלה, וכן אדם מבוגר עלול למצוא את עצמו

כל השיטות לחסוך בתשלומי משכנתא

כל מי שחולם להיות בעל נכס בישראל יודע היטב שכנראה שגם הוא, כמו כל אחד אחר בארץ, יצטרך לקחת משכנתא. מחירי הנדל"ן כאן מאוד גבוהים ולכן טוב לדעת שהבנק מחכה