מה זה מולטי פמילי ומה היתרונות בהשקעה כזו

אחד מהשינוים המשמעותיים בשוק הנדל"ן שנעשה בשנים האחרונות קשור לעלייתם של הסדרי המולטי פמילי – הסדרים שבהם משקיעים בנכסים עצומים שכוללים מאות יחידות דיור – במקום השקעה שממוקדמת ביחידות דיור בודדות.

מדובר בשינוי מחשבתי אדיר שבמקום להיות בעלים של דירה אחת או שניים, מהווים חלק בבעלות משותפת של נכס אחד עצום. מדובר בשינוי של מערכת היחסים – בין הבעלים שנהפכו למרובים ובין השוכרים – שנהפכו להיות רבים אף יותר.

הכנסת הריבוי הזו דומה לתהליכים שקורים כבר שנים בשוק הנדל"ן, למשל קבוצות רכישה שמתאגדות יחדיו על מנת לקנות דירות במחירים מוזלים. המעבר למודל שכולל ריבוי בעלים ומשכירים טומן בחובו אפשרויות גדולות מאוד שלא היו קודם לכן – ואיתן גם הגדלה של שורת הרווח של כל בעלים.

 

איחוד מתחם

מתחמי מולטי פמילי נמצאים במתחמם אחד שכולל מספר בניינים ועמם מספר רב מאוד של יחידות דיור, כלומר, מדובר בקבוצת בעלות ששולטת באופן מוחלט בשטח מאוד גדול ויכולה, בהתאם למדיניות של קבוצת הבעלים לעצב אותו כמו שהיא רואה לנכון.

באמצעות איחוד המתחם ניתן לייצר ולוודא שישנו עיצוב אחיד וקו אחיד שממשיך גם בניהול השוטף של המתחם. הדבר מאפשר התאמה מדויקת ומהירה לזמנים ולאופנות העיצוב השונות – דבר שמעלה משמעותית את מחירי הנכסים שנמצאים בבעלות וכמובן מעלה את איכות החיים של הדיירים, דבר שמוביל ליציבות יחסית וכמובן משפיע על התמחור.

איחוד המתחם מאפשר להוביל הקמה וניהול שותף של דברים שלרוב קשה להשיג בניהול יחידאי כמו בריכות שחייה, חדרי כושר, מתחמי מזון ייעודיים וכולי. כל זאת מתאפשר באמצעות הידיעה שישנם צרכנים מובנים לעניין ואפיק כלכלי בטוח לעסקים הללו – שניתנים לקידום באמצעות בעלי הדירות.

 

איחוד הניהול

נוחות אדירה שנוצרת היא שישנו ניהול משותף של כל המתחם שאמון על הסדרת הבעיות השונות שיש לבעלי הדירות. כמו שמערכת היחסים השתנתה כך גם אופן הניהול וכל בעל לא מחויב יותר בניהול ישיר של הדירה אלא באמצעות חברה ייעודית דואגים לכל הבעיות.

מלבד פינוי זמן רב שזה יוצר לבעלי הדירות, זה כמובן מקל מאוד על הדיירים שלא צריכים לעבוד קשה על מנת להשיג את הבעלים אלא יכולים לפנות לגוף מאוד זמין שזה כל תפקידו – דבר שכמובן מרגיע את הדיירים ומעלה את איכות החיים שלהם.

 

איפה נמצאים המתחמים

רבים מן המתחמים הללו נמצאים בארצות הברית ולכן רבים מחובבי השקעות נדלן בארה"ב בוחרים להשקיע דווקא במתחמי המולטי פמילי היוקרתיים הללו – שבארה"ב קוטפים תשואות יפות ומכובדות ביותר, שם העסק מפותח והמודל הניהולי מוכר מאוד לחברות הייחודיות לכך.

 

סיכום

מתחמי מולטי פמילי מציעים אפשרות חדשה וייחודית למשקיעי הנדלן להשקיע במתחמים מאוד גדולים יחד עם קבוצת בעלים ולהיות חלק מקבוצה מניבה, גדולה, בטוחה ויציבה.

 

בית וכסף

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סמל משפטי
עסקים
האם ניתן להיות בעל עסק לאחר הוצאה לפועל?

תהליך הוצאה לפועל בעקבות אי החזרת חוב, הלוואה או משכנתא מתנהל מול הלווה. מה המשמעויות מבחינת בעלות על עסק והאם ניתן לקבל אישור לעצמאי לאחר הוצאה לפועל? לקיחת הלוואות, משכנתאות

קניית נכס
משכנתאות
יתרונות וחסרונות של משכנתא חוץ בנקאית

החל משנת 1989, הותר לחברות הביטוח ולחברות נוספות לתת הלוואות בתמורה לשעבוד נכסים. דבר זה נקרא הלוואת משכנתא חוץ בנקאית. הלוואה זו ניתנת ע"י גופים שאינם נקראים "בנק". גופים אלה

התנהלות נכונה
יעוץ וטיפים
הדרך הנכונה להתנהלות מול הבנק

כל בעל עסק ללא יוצא מן הכלל, יודע שאחת המשימות הכי קשות בניהול העסק הוא ההתעסקות מול הבנק ובאופן כללי בכל עניין הכספים. אחת הסיבות לכך, היא שהכסף במידה רבה

דרכון
יעוץ וטיפים
מתי תיסגר האופציה להוצאת דרכון פורטוגלי

אופציית הדרכון הפורטוגלי מעניינת ישראלים רבים, מדובר באפשרות מעשית וריאלית למדי להוצאת דרכון זר שיכול להיות שימושי למטרות, המדיניות העדכנית של פורטוגל לאו דווקא תישאר בשנים הקרובות, ובקרב מומחים בנושא