מה זה לקוח סמוי ואיך להשתמש בו לטובת העסק שלך?

כל עסק רוצה לייעל את השירות שלו ולהפוך אותו לנעים וקשוב ללקוח, כיוון שזה אחד הפרמטרים המרכזיים בהצלחת העסק.

אחת הדרכים לבדוק מהי רמת השירות של העסק שלכם ואיך ניתן לשפר אותה היא על ידי לקוח סמוי.

לקוח סמוי, כשמו כן הוא, הוא אדם שבודק את טיב השירות על ידי הצגת עצמו כלקוח.

נותני השירות אינם יודעים כי מדובר בבדיקה, לכן הם מתנהגים בטבעיות, ובכך ניתן לבדוק את טיב שרותם באופן אמתי.

 

מי מזמין לקוח סמוי?

לקוח סמוי הוא הדרך של בעל העסק לבדוק את העובדים שלו. אמנם זה נשמע מעט לא הוגן, אך זה לגמרי חוקי וכל בעל עסק יכול לעשות את זה. כיוון שמדובר בתחבולה – נותן השירות אינו מודע לזה שהוא במבחן – זהו כלי מאוד חשוב בשיפור השירות בעסק. כדאי לכל בעל עסק להזמין לקוח סמוי, כיוון שהוא יגלה שיש לו הרבה מה לשנות באופן השירות.

 

למה חשוב להשקיע בשירות?

השירות הוא הגורם המשפיע המרכזי על הרושם של העסק שלכם בקרב הלקוחות. אם הרושם חיובי – הלקוחות יגיעו והרווחים יעלו. כיוון שכולנו אוהבים להרגיש באזור נעים ואוהב, אנחנו נעדיף להגיע לחנות עם שירות טוב גם במחיר של התפשרות על טיב המוצר – עד כדי כך השירות חשוב. אם תבחנו את השירות מעת לעת ותבצעו שיפור, אתם תראו שהרווחים שלכם יעלו וקהל הלקוחות יגדל.

 

איפה שוכרים את שירותו של לקוח סמוי?

יש חברות שמציעות מגוון פתרונות בתחום זה, וביניהם לקוח סמוי. לכל חברה יש כללי עבודה משלה, וחשוב שתבחרו חברה שמתמחה בסוג החנויות שיש לכם. כמו כן, תוכלו לקבל מחברות שונות לקוח סמוי טלפוני – כיוון שיש הרבה פנייה טלפונית של לקוחות היום, הרבה עסקים משכירים את השירות הזה. אם אתם מחפשים חברה מקצועית, פשוט תיכנסו לאינטרנט ותמצאו מגוון חברות עם אפיונים שונים.

 

לקוח סמוי – הבדיקה האמתית ביותר

שום בדיקה של טיב השירות לא מציעה תוצאות כל כך מדויקות, כיוון שרק בדיקה כזו היא בדיקה בזמן אמת. כמו כן, הקלטות או צילומים של נותני שירות ומוכרים, אינן נותנות את המידע המלא, כיוון שהלקוח לא מספר כיצד הוא חווה את השירות שקיבל, בשונה מלקוח סמוי שיכול להעיד מה הרגיש בזמן שהיה בחנות או שדיבר עם הנציג.

 

סיכום

אם אתם רוצים להפוך את העסק שלכם למותג מצליח, להשקיע בפרסום ובאיכות השירות – עליכם לבצע בקרה מעת לעת. אחת הדרכים המומלצות לביצוע בקרה על טיב השירות היא לקוח סמוי. שיטה זו מאפשרת בדיקה אותנטית, ודאית ומדויקת, לכן היא מומלצת לכל עסק. תוכלו לשכור לקוח סמוי מטעם חברות שונות שמספקות את השירות, וכך תקבלו את המידע המלא על השירות בעסק שלכם.

 

בדיקה מקיפה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משכנתאות
משכנתא – איך עושים את זה נכון

אחרי שאתם משלמים שכר דירה מזה כמה שנים טובות הבנתם גם אתם שזו לא הדרך? אתם רוצים להיות בעלי נכס, לגור בדירה ששייכת לכם וליהנות מהידיעה שאף אחד לא יוכל

מיסים
מדוע כדאי להכיר בתיקון 190

רבים בישראל לא מודעים לתיקון 190 של מס הכנסה, כך שנמנע מהם מידע חשוב שיכול להרוויח עבורם כסף, הטבות ונחת רבה. חשוב להכיר בתיקון כדי להבין מה ההטבות שהוא מקנה

זכוכית מגדלת ומאזניים
עריכת דין
כיצד ניתן להמנע מפשיטת רגל?

פשיטת רגל היא מסלול המאפשר למי שפונה אליו לשקם את חייו, גם כאשר רובצים על כתפיו חובות כבדים.  ההתעניינות בתהליכים מסוג זה גוברת בתקופות משבר, בזכות היתרונות הנלווים, אך חשוב