מה גודל ההשקעה בבניית בריכה פרטית בבית

כולם כבר יודעים: בריכות שחייה – לא לעשירים בלבד.

אם כך, האם באמת כל משק בית יכול להרשות לעצמו להתקין בריכת שחייה בחצר?

 

בתוך החום של הקיץ, שכבר נמצא כאן ובגדול, ביקושן של בריכות שחיה פרטיות בישראל רק עולה ועולה, והדבר כמובן מצביע על מחיר נמוך ושווה לכול כיס. האמנם כך הדבר? נראה שהשקעה בבריכה פרטית היא עדיין לא דבר של מה בכך, והמחיר שלה משתנה, בהתאם למאפיינים, הגודל והתוספות שנבחרות. בסך הכול, השקעה בסיסית בבריכות שחייה יכולה להיות נמוכה במיוחד, אם בוחרים במרכיבים הזולים יותר.

 

סוג הבריכה

הבחירה הראשונה שעשויה בהחלט לקבוע את גודל ההשקעה בבריכה, היא סוג הבריכה הנבחר. הבחירה כאן היא בין בריכות פיברגלס, או בריכות מתועשות – שהן בריכות קלות ומוכנות – לבין בריכת בטון שיוצקים לבור ייעודי בחצר. ההבחנה בין סוגי הבריכות חשובה מאד, שכן בריכות בטון הן לרוב יקרות נורא, בעוד שבסדרי הגודל של רוב החצרות, בריכה מתועשת מספיקה בהחלט, וגם שווה את המחיר. מחירן של בריכות אלו יכול להגיע גם לרבע או מחצית ממחיר בריכת הבטון, ובכך כמובן לחסוך עלויות רבות.

 

תחזוקה וטיפול

עלות נוספת, שגם היא מרכיב חשוב במחיר הבריכה, היא עלות התחזוקה השוטפת, הניקיון והטיפול בבריכה. בריכות שחייה מצריכות טיפול שוטף במים, ברמות הכלור והמלח וכן בניקיון הבריכה עצמה. כיום, קיימים מוצרים רבים בשוק המאפשרים תחזוקה שוטפת בלא הרבה מאמץ.

כדאי לבחור במוצרים שיתאימו לסוג הבריכה שנבחרה, ולדאוג לטיפול וניקיון לפחות פעם בחודש. בהינתן טווח המחירים הרצוי, אפשר כמובן גם לרכוש שירותי ניקיון ותחזוקה לבריכה, אותם מציעות חברות שונות ורבות, גם כן – במחירים נוחים וזמינים.

 

בטיחות הבריכה

הוצאה נוספת המשפיעה על גודל ההשקעה היא רמת הבטיחות של הבריכה. בריכות יכולות להיות מסוכנות, במיוחד בבית בו מסתובבים ילדים קטנים שאינם יודעים לשחות. לפיכך, כדאי תמיד למגן את הבריכה בשכבת הגנה שתמנע נפילות למים בהיסח דעת, או ביקור קצר של הילדים בלי שההורים יראו.

מבחינה זו, כיסוי בריכה יכול להוות שכבת הגנה טובה ובמקביל גם להוות שכבה השומרת על הבריכה נקייה ובריאה. כיסויי בריכה יכולים להגיע כתוספת בזמן הבניה, ואפשר גם לקנות אותם בנפרד. לכיסויים אלו טווחי מחירים משתנים המשפיעים גם הם על עלות ההשקעה. בנוסף לכיסוי, אפשר להוסיף גדר מסביב לבריכה, שתעזור לווסת את הנכנסים והיוצאים, ולשמור שאיש לא נופל למים בהיסח הדעת.

 

השקעה בהתאם לכיס

ראינו, אם כן, כי מחירי בריכות השחייה יכולים להיות גבוהים במיוחד, והצד השני, בהתאם להעדפות, יכולים גם להיות נמוכים ומזמינים. השאלה המשפיעה ביותר היא כמובן איזה סוג של בריכה רצויה, ומה המאפיינים הנבחרים שלה. בהתאם לצרכי הבית, החצר והמשפחה, כל משק בית יכול למצוא את הבריכה המתאימה לו, ובעזרת תכנון כלכלי נכון, להנות מהשקעה כדאית וכיפית במיוחד.

 

סוויטה פרטית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שעון ומטבעות
טיפים חמים במשכנתא
כמה ריבית נשלם על המשכנתא לבנק?

חלומם הנכסף של מרבית האנשים בעולם, הוא קורת גג מעל הראש. רבים מהאנשים מתלבטים איזו משכנתא לקחת ובאילו אחוזי ריבית, כך שכדאי תמיד לבדוק מה הן הדרכים לשלם פחות על

בית מוצף
כללי
הבניין הוצף? תדאגו שיהיה לכם ביטוח חיים

החורף הישראלי, על אף שהוא קצר יחסית, עלול לגרום לנזקים משמעותיים לבניינים ולבתים. על כן, ישנה חשיבות עליונה לרכישה של ביטוח חיים. כיצד נרכוש את ביטוח החיים במחיר הטוב ביותר?

צרור מפתחות וחתימה
נדל"ן
האם קיימות דירות חדשות למכירה ביד אליהו?

שכונת יד אליהו התל אביבית מאופיינת בתשואה יחסית גבוהה לדירותיה, אך האם היא מציעה גם דירות חדשות לגמרי למכירה? רכישת דירה יכול להיות לצורך אכלוס של הקונים או כהשקעת נדל"ן