מה גודל ההשקעה בבניית בריכה פרטית בבית

כולם כבר יודעים: בריכות שחייה – לא לעשירים בלבד.

אם כך, האם באמת כל משק בית יכול להרשות לעצמו להתקין בריכת שחייה בחצר?

 

בתוך החום של הקיץ, שכבר נמצא כאן ובגדול, ביקושן של בריכות שחיה פרטיות בישראל רק עולה ועולה, והדבר כמובן מצביע על מחיר נמוך ושווה לכול כיס. האמנם כך הדבר? נראה שהשקעה בבריכה פרטית היא עדיין לא דבר של מה בכך, והמחיר שלה משתנה, בהתאם למאפיינים, הגודל והתוספות שנבחרות. בסך הכול, השקעה בסיסית בבריכות שחייה יכולה להיות נמוכה במיוחד, אם בוחרים במרכיבים הזולים יותר.

 

סוג הבריכה

הבחירה הראשונה שעשויה בהחלט לקבוע את גודל ההשקעה בבריכה, היא סוג הבריכה הנבחר. הבחירה כאן היא בין בריכות פיברגלס, או בריכות מתועשות – שהן בריכות קלות ומוכנות – לבין בריכת בטון שיוצקים לבור ייעודי בחצר. ההבחנה בין סוגי הבריכות חשובה מאד, שכן בריכות בטון הן לרוב יקרות נורא, בעוד שבסדרי הגודל של רוב החצרות, בריכה מתועשת מספיקה בהחלט, וגם שווה את המחיר. מחירן של בריכות אלו יכול להגיע גם לרבע או מחצית ממחיר בריכת הבטון, ובכך כמובן לחסוך עלויות רבות.

 

תחזוקה וטיפול

עלות נוספת, שגם היא מרכיב חשוב במחיר הבריכה, היא עלות התחזוקה השוטפת, הניקיון והטיפול בבריכה. בריכות שחייה מצריכות טיפול שוטף במים, ברמות הכלור והמלח וכן בניקיון הבריכה עצמה. כיום, קיימים מוצרים רבים בשוק המאפשרים תחזוקה שוטפת בלא הרבה מאמץ.

כדאי לבחור במוצרים שיתאימו לסוג הבריכה שנבחרה, ולדאוג לטיפול וניקיון לפחות פעם בחודש. בהינתן טווח המחירים הרצוי, אפשר כמובן גם לרכוש שירותי ניקיון ותחזוקה לבריכה, אותם מציעות חברות שונות ורבות, גם כן – במחירים נוחים וזמינים.

 

בטיחות הבריכה

הוצאה נוספת המשפיעה על גודל ההשקעה היא רמת הבטיחות של הבריכה. בריכות יכולות להיות מסוכנות, במיוחד בבית בו מסתובבים ילדים קטנים שאינם יודעים לשחות. לפיכך, כדאי תמיד למגן את הבריכה בשכבת הגנה שתמנע נפילות למים בהיסח דעת, או ביקור קצר של הילדים בלי שההורים יראו.

מבחינה זו, כיסוי בריכה יכול להוות שכבת הגנה טובה ובמקביל גם להוות שכבה השומרת על הבריכה נקייה ובריאה. כיסויי בריכה יכולים להגיע כתוספת בזמן הבניה, ואפשר גם לקנות אותם בנפרד. לכיסויים אלו טווחי מחירים משתנים המשפיעים גם הם על עלות ההשקעה. בנוסף לכיסוי, אפשר להוסיף גדר מסביב לבריכה, שתעזור לווסת את הנכנסים והיוצאים, ולשמור שאיש לא נופל למים בהיסח הדעת.

 

השקעה בהתאם לכיס

ראינו, אם כן, כי מחירי בריכות השחייה יכולים להיות גבוהים במיוחד, והצד השני, בהתאם להעדפות, יכולים גם להיות נמוכים ומזמינים. השאלה המשפיעה ביותר היא כמובן איזה סוג של בריכה רצויה, ומה המאפיינים הנבחרים שלה. בהתאם לצרכי הבית, החצר והמשפחה, כל משק בית יכול למצוא את הבריכה המתאימה לו, ובעזרת תכנון כלכלי נכון, להנות מהשקעה כדאית וכיפית במיוחד.

 

סוויטה פרטית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
תכונה
נדל"ן
איך מקבלים משכנתא בדרגה שניה?

רוב האנשים בארץ לוקחים משכנתא בדרגה ראשונה, המיועדת עבור מי שמעוניין לקחת הלוואת משכנתא מהבנק לצורך רכישת נכס. במקרים אלו, הדירה משועבדת לבנק, בתור ערובה להחזר ההלוואה. משכנתא בדרגה שניה

מיסים
החזרי מס – אולי גם לך מגיע!

ילדת לא מזמן את הילד הראשון שלך והיית בחופשת לידה? אם כך, ברור מדוע ההתרגשות בעיצומה כי אין עוד הרבה דברים משמחים כמו הרגע הזה שבו את הופכת להיות אימא

ביטוח חבות מעבידים
ביטוחים
מה הוא ביטוח חבות מעבידים

ביטוח חבות מעבידים הוא סוג של פוליסת ביטוח המעניקה כיסוי למעסיקים למקרה שעובד נפצע או חולה כתוצאה מעבודתו. כיסוי ביטוחי זה נדרש לרוב על פי חוק ונועד להגן הן על