מהו ביטוח משכנתא?

רוכשי דירות רבים מגלים ביום בהיר אחד על קיומו של ביטוח המשכנתא. שכן, הבנקים מחייבים לרכוש את הביטוח הזה שמקנה להם ולכם ביטחון. הישארו כאן ותגלו מהו ביטוח משכנתא? למה אתם צריכים אותו? ולמה כדאי להתייעץ עם גורמים חיצוניים טרם הבחירה בביטוח המתאים?

 

הקדמה – מהו ביטוח משכנתא?

כידוע, התשלומים החודשיים צפויים להישלח לחשבון העובר ושב שלכם בכל חודש, עד ליום הפריעון הסופי. תרחיש זה צפוי לבוא לידי ביטוי גם במצבים שבהם הלווה נפטר (לא עלינו). אנשים שמבטחים את המשכנתא שלהם, יוכלו לשמור על החזר תקין של ההלוואה ולהימנע מהעברת החוב הגדול לקרובים שלהם. שכן, רכישת הביטוח תאפשר לבנק למכור את הנכס ולקבל את יתרת הכסף שנותר עד לכיסוי המלא של המשכנתא. חשוב ליין שביטוח זה מורכב מ – 2 סוגים:

  1. ביטוח חיים ללווה
  2. ביטוח המבנה לנכס

נדגיש שמדובר בשני ביטוחים בעלי מאפיינים שונים שניתן לרכוש בקלות, תוך יצירת קשר עם חברת ביטוח מוכרת.

חתימת לקוח על חוזה ביטוח

החשיבות שברכישת ביטוח משכנתא

חשוב שתדעו שרכישת ביטוח משכנתא הינה חיונית ולא רק בגלל ההתניה של הבנק. שכן, משכנתא היא סוג של הלוואה שניתנת בסכומים גבוהים במיוחד, כדי שיתאפשר לכם לרכוש דירה, למרות שאין בידיכם את הסכום המלא. במרבית המקרים, התשלומים יעברו חלק ואתם תסיימו לשלם את כל ההחזרים במועדם, אך יש מצבים לא צפויים שחשוב להכיר בהם. מדובר הרי בתקופה שנפרשת על פני עשרות שנים. נזקי מזג אוויר, הצפות או שריפות יכולות לפרוץ בקרבת הדירה ולפגוע בערכה. תרחיש זה עשוי להותיר אתכם עם חוב ענק לבנק, כשאין בידיכם נכס. זו ההזדמנות לגלות שיש רק ביטוח אחד שיכול להגן עליכם במצב כזה – ביטוח משכנתא.

 

למה כדאי להתייעץ מראש מול גורמים חיצוניים?

רכישה של ביטוח משכנתא זה לא עניין של מה בכך. מדובר בתהליך שמחייב יישום של פעולות שונות, לדוגמא:

  • קריאת תנאי הפוליסה בעיון
  • התמקחות על סכום הפרמיה בעת הצורך
  • בירור אודות ההשתתפות העצמית שכרוכה בהפעלת ביטוח המבנה ועוד

נמליץ להסתייע בגורמים חיצוניים שילוו אתכם בתחילת הדרך, כדי שתוכלו לבצע את ההחלטות הנכונות בכל עת.

 

בחירה בחברת ביטוח – לא עניין של מה בכך

רכישה של ביטוח משכנתא מצריכה היכרות עם חברות הביטוח השונות. יודעי דבר יוכלו להעיד שישנן חברות ביטוח שנחשבות למומלצות בהקשר זה, משום שהן מתנהלות באופן מקצועי בעת הצורך. נמליץ לערוך בירור בנושא תחילה, כדי שתוכלו להגיע לחברה שנחשבת לטובה ביותר. כך תוכלו ליהנות משקט נפשי מרגע נטילת המשכנתא ועד התשלום האחרון.

 

לסיום

ביטוח משכנתא מעניק ביטוח חיים ללווה וביטוח מבנה לנכס שנרכש. רוכשי דירות צריכים להכיר בו מקרוב ולרכוש אותו טרם קבלת המשכנתא, כדי שיתאפשר להם ליהנות משקט נפשי במהלך תקופת התשלומים.

טופס ביטוח רכוש

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
אישה כותבת במחברת, קפה על השולחן
ביטוחים
כיצד מומלץ לעשות ביטוח ב-2021?

יש כמה דרכים לרכוש ביטוח וחשוב להכיר את ההבדלים בין הפוליסות, המסלולים והתנאים. בנוסף, בשנת 2021 יש משמעות רבה לשאלה עם מי מתייעצים וממי מקבלים טיפים. מבולבלים? הנה המדריך המלא

דולרים
הלוואות
ארבעה יתרונות בהלוואה חוץ בנקאית

בעבר הצרכן הישראלי נאלץ לקחת הלוואות  בעקר מהבנקים, לרוב מהבנק בו הוא ניהל את חשבונו האישי.  עם פתיחת השוק לתחרות החלו גופים פיננסיים חוץ בנקאיים כמו חברות האשראי והביטוח להציע

דיבורית
טיפים פיננסים
המדריך לרוכב המתחיל: אביזרי בסיס לאופנוע

החלטתם להתחיל לזוז על דו-גלגלי? איזה כיף, תגידו להתראות לפקקים ולחניה. אבל לפני שאתם מתחילים לרכב, קודם כל תרכשו את כל אביזרי החובה. אז מה האביזרים המומלצים ביותר לרוכבים?  

sea one private club
נדל"ן
עתיד הנדל"ן: מגמות וחידושים מעצבים את התעשייה

נוף הנדל"ן, כמו תעשיות רבות אחרות, עובר מהפך משמעותי, המונע ממגמות וחידושים הנובעים מהתקדמות טכנולוגית וערכים חברתיים משתנים. מגמות אלו מציעות הן אתגרים והן הזדמנויות עבור העוסקים בתחום ולכן כדאי