מדוע כדאי להכיר בתיקון 190

רבים בישראל לא מודעים לתיקון 190 של מס הכנסה, כך שנמנע מהם מידע חשוב שיכול להרוויח עבורם כסף, הטבות ונחת רבה. חשוב להכיר בתיקון כדי להבין מה ההטבות שהוא מקנה ושאתם יכולים לקבל ולהרוויח ממנו. תיקון 190 הוא תיקון בעל השפעה גדולה על אפשרות החיסכון הניצבת בפני מבוגרים שהגיעו לגיל הפנסיה והפרישה. חשוב להכירו כדי לא למנוע מעצמכם הטבות מס רחבות. לפניכם כל הפרטים על מדוע כדאי להכיר בתיקון 190.

 

לכ-75% מהאנשים מגיע החזר מס
ואתם יודעים מה?
כנראה שגם לכם!

רוב האנשים בכלל לא יודעים שמגיע להם החזר מס.
ההחזרים יכולים להגיע לגובה של אלפי שקלים בשנה.
מלאו את הטופס הזה וקבלו בקלות את מה שמגיע לכם.

מהו בדיוק תיקון 190 לפקודת מס הכנסה?

תיקון 190 לפקודת מס הכנסה מאפשר שיפור משמעותי בתנאי הפרישה בכל הנוגע למשיכת הכספים הצבורים בקופת הגמל. התיקון מאפשר חיסכון משמעותי בשיעורי המס שעליכם לשלם על הרווחים שצברתם ועל משיכתם מן קופת הגמל. התיקון נוגע למי שצבר כסף בקופת הגמל. במידה וצברתם כסף בקופת הגמל ואתם מעוניינים למשוך אותו כקצבה חודשית לצד הפנסיה – התיקון מאפשר לכם לקבל את הקצבה החודשית ללא מס. ניתן למשוך את הכסף שצברתם בקופת הגמל לאחר גיל 60 באופן חד פעמי ומרוכז, או בצורה ממושכת של קצבת זקנה. הפטור ממס שמקנה התיקון הוא משמעותי ומביא למעשה לחיסכון של עשרות אלפי שקלים בטווח הארוך ולשיפור משמעותי בתנאי משיכת כספי הפרישה. לעוד מידע על תיקון 190 היכנסו – https://t190.co.il.

 

למה כדאי להכיר בתיקון 190 ומה היתרונות שלו?

חשוב להכיר בתיקון 190 כדי להכיר וליהנות מהיתרונות הרבים שהוא מקנה. לפניכם היתרונות העיקריים שהופכים את תיקון 190 לכה משמעותי ורווחי:

 

הטבות מס בעת פדיון הכסף מקופת הגמל

לפי התיקון, במועד הפדיון של הכספים מקופת הגמל באופן של משיכת קצבה חודשית – תהינו מפטור מלא ממס רווחי הון שרשות המיסים לוקחת עבור הפדיון בדרך כלל. לעומת זאת במידה ותבחרו לפדות את קופת הגמל באופן חד פעמי ומרוכז – תיהנו ממס רווחי הון מופחת שעומד על 15% במקום 25%. בנוסף, בהתאם לתיקון העברה וניוד של כספים בין מסלולים בקופות הגמל לא מצריכה מס גם כן.

 

הלוואות בריבית רווחית ואטרקטיבית

התיקון מאפשר לכל מי שצבר בקופת גמל, לקבל הלוואה בתנאי ריבית משופרים ומשתלמים בסך פריים מינוס וחצי בלבד. בהלוואה כזו אף כספי החסכונות משמשים ביטחון להלוואה.

 

הטבות ליורשי קופת הגמל

בהתאם לתיקון, ניתן להגדיר מוטבים לקופות הגמל שיהיו זכאים להטבת מס משמעותית גם כן. ההטבות מתחלקות לשני חלקים, בהתאם לגיל הנפטר המוריש:

  1. במידה והמוריש נפטר לפני כיל 75– המוטבים יזכו לפטור מלא ממס רווחי הון על הכספים בקופה.
  2. במידה והמוריש נפטר בגיל 75 ומעלה –המוטבים זכאים לקבל את החיסכון כולו במס רווח הון של 15% בלבד, או לקבל את החיסכון בקצבה הפטורה ממס.

דמי ניהול ועמלות נמוכות יותר

ההטבות הללו משפרות את תנאי ההשקעה והחיסכון לעומת קופות וחסכונות אחרים. בהתאם לתיקון ולהטבות שמקנה, דמי הניהול ועמלות הקנייה והמכירה שנגבים על החיסכון בקופת הגמל נמוכים יותר משנהוג בהשעות אחרות.

מחשבון ומטבעות כסף על רקע לבן

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
סלון של בית
טיפים חמים במשכנתא
משכנתא בלון – שווה להכיר את האופציה הזאת

כבר הרבה חודשים אתם מדברים אחד עם השנייה על כך שהדירה שלכם קטנה מידי? או על כך שהייתם רוצים לעבור לבית רחב ידיים שנמצא בשכונה אחרת? אם כך, ברור מדוע

מחפשי עבודה
טיפים פיננסים
שירותי פיירול מסביב לעולם

כשהעסק שלכם היה בתחילת דרכו, בוודאי לא חשבתם על הנקודה שבה תהפכו אותו לעסק בין לאומי. לעומת זאת, ככל שחלפו עוד ועוד השנים, הבנתם יותר לעומק שיש לכם בעצם עסק

דרכון
יעוץ וטיפים
מתי תיסגר האופציה להוצאת דרכון פורטוגלי

אופציית הדרכון הפורטוגלי מעניינת ישראלים רבים, מדובר באפשרות מעשית וריאלית למדי להוצאת דרכון זר שיכול להיות שימושי למטרות, המדיניות העדכנית של פורטוגל לאו דווקא תישאר בשנים הקרובות, ובקרב מומחים בנושא