למה חשוב לעשות ביטוח למהנדסים שעובדים באופן פרטי?

לא קל להיות בעל עסק. לפעמים זה נראה לשכירים נוצץ ומושך.

אבל דברים שרואים מכאן לא רואים משם, ורק עצמאי ידע מה באמת זה אומר- להיות עצמאי.

לצד היתרונות הרבים שיש בעצמאות: עצמאות, אוטונומיה, גמישות, השתכרות גבוהה יותר, ישנם גם לא מעט חסרונות.

אחד הבולטים שבהם הוא הפגיעות המשפטית של העצמאי או העצמאית אל מול הלקוח.

עצם העובדה שהעוסק עצמאי, והוא לא נכנס תחת איזו מטרייה של ארגון או חברה, משאירה אותו ללא גב משפטי במקרים של תביעה.

תביעה? למה? מתי?

כדי להסביר באיזו מקרים תצטרכו ביטוח למהנדסים שעובדים באופן פרטי,
ראשית נסביר מה זה באופן כללי ביטוח אחריות מקצועי, ולאחר מכן נסביר למה הוא חיוני לתחום ההנדסה הפרטית.

 

ביטוח אחריות מקצועי

בטוח ששמעתם על ביטוח. בטוח גם, שיש לכם כמה ביטוחים. החל מביטוח לאומי או ביטוח בריאות שהם זכות וחובה של כל אזרח בישראל, דרך ביטוח חובה לרכב שגם הוא, כשמו, חובה, ועד לשאר ביטוחים מורחבים שאנשים בוחרים לרכוש מפני שלל אסונות עתידיים- ביטוח דירה מפני שריפה, ביטוח סיעודי לא עלינו או ביטוח מקיף לרכב.
יש עוד תחום שלם של ביטוחים. ונדמה כאילו הוא לא קשור לעולם הביטוחים, כי לא מדובר ברכוש שאתם בבעלותו, לפחות לא במובן המקובל שאנחנו חושבים עליו. אנחנו מדברים על עולם התעסוקה.

ביטוח אחריות מקצועי לעולם התעסוקה הוא ביטוח שפונה לקהל היעד של העובדים במקצועות חופשיים- פסיכולוג, רופא פרטי או מטפל ברפואה אלטרנטיבית, חשמלאים , מתווכים, מרפאות בעיסוק וקלינאי תקשורת, טכנאים, שמאים, מאמנות כושר וכו'. כל אלו רשומים כעצמאיים ובעלי עוסק פטור או מורשה, ומקבלים קהל באופן פרטי.

 

איזה סוג תביעות יש?

ישנן תביעות פליליות או כספיות, תביעות נפוצות ביותר כלפי בעלי עסקים הם תביעות על רקע רשלנות. רשלנות היא רמה מסוימת של אי זהירות חסרת אחריות, שבגינה נגרם נזק בגוף או בנפש ללקוח או לעובר אורח תמים (באזור בנייה למשל). כולנו טועים וזה מאד אנושי לטעות, אבל העוסק או העוסקת העצמאיים עלולים לשלם מחר כבד מאד על הטעויות שלהם. וכאן נכנס הביטוח.

 

ביטוח לתחום ההנדסה

למה בתחום ההנדסה הביטוח חשוב במיוחד? בתחום ההנדסה והבניין, בגלל המורכבות של הגורמים המשפיעים על התנהלות תקינה של בנייה, החל משלב התכנון ההנדסאי של המבנה עד לפיקוח על עבודות הבנייה וכו', הכרחי וחיוני לרכוש ביטוח למהנדסים.

הביטוח מעניק כיסוי במקרים של ליקוי בתכנון בבנייה או בפיקוח, ומעניק לכם שקט נפשי לעשות את העבודה שלכם על הצד הטוב ביותר מבלי לפגוע באנשים ובלי טעויות יקרות. ואם חס וחלילה קורית טעות שגורמת נזק לעובד , לקוח או עובר אורח, והם החליטו לתבוע אתכם בגין רשלנות, אתם יודעים שיש לכם גב.

 

איש מבוטח

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
משכנתא
משכנתאות
מאיזה גיל ניתן לקבל משכנתא?

כבר מגיל 17 ניתן לקחת משכנתא. אך חשוב לדעת כי לווה שעדיין לא הגיע לגיל 21, יצטרך להביא ערב משלם להענקת יציבות להלוואה. הרי הבנק בוחן את גובה ההכנסות הקיימות

כל מה שצריך לדעת על מניית מייקרוסופט ב- 2023
שוק ההון
כל מה שצריך לדעת על מניית מייקרוסופט ב- 2023

מיקרוסופט הינה החברה הציבורית השלישית בגודלה בעולם לפי שווי שוק, לא הייתה חסינה מתקופת הירידה והאינפלציה שהגדירה את שוק המניות של 2022. מניית החברה איבדה מעל 28% בשנה עד היום

רופא
ביטוחים
4 יתרונות בביטוח נסיעות לחו"ל פספורטכארד

נסיעה לחו"ל יכולה להיות דבר מלחיץ, ואין דבר שמשפר את ההרגשה יותר מאשר הידיעה שיש לך גב. ברור שחשוב להתכונן מראש ולרכוש ביטוח, אבל זה לא מספיק. כאשר הטיול מסתבך