כמה עולה ייעוץ משכנתא?

כיום יותר ויותר אנשים מכירים בחשיבות ההתייעצות עם יועתץ משכנתאות מקצועי לפני לקיחת משכנתא. יחד עם זאת, הרבה אנשים מהססים אם לקחת ייעוץ בגלל המחיר. מחיר ייעוץ הוא לא זול ולפעמים אנשים חושבים, אולי אני יכול לחסוך לעצמי את ההוצאה הזו? חשוב לדעת שהחיסכון האמיתי הוא דווקא פנייה אל יועץ משכנתאות טוב שגובה מחיר יקר. מכירים את היקר שהוא זול? זה בדיוק מה שקורה כאן. בואו, נסביר הכל.

 

מחירי ייעוץ משכנתאות לא מפוקחים

אם תחפשו יועץ משכנתאות תוכלו למצוא בקלות יותר מעשר כאלו. קיימת הצפה בנושא וכל מי שרוצה יכול להגדיר את עצמו כיועץ משכנתאות. מבחינה החוק לא נדרשת הסמכה מקצועית לכך ולכן, אתם חייבים להיות זהירים פי כמה. לא רק עניין ההסמכה לא מפוקח, אלא גם המחירים. אתם יכולים למצוא יועץ משכנתאות שגובה 5,000 ₪ לתיק משכנתאות, ואתם יכולים למצוא יועץ שגובה 10,000 על תיק משכנתא פשוט. כשאתם פונים לחפש יועץ משכנתאות, בדקו גם את המחיר הנדרש לתשלום. וכאן חשוב לציין, אמנם המחירים לא מפוקחים, אך מחירי ייעוץ משכנתאות הם די אחידים והם נגבים בהתאמה למורכבות התיק. כדי להבין למה זה עובד כך, כנסו לקרוא על ייעוץ משכנתא מחיר.

 

זול שהוא יקר

אל תתפתו לפנות אל יועץ משכנתאות בגלל המחיר הזול שהוא גובה. מחיר זול מידי עלול לעלות ביוקר בסופו של דבר. אולי השירות של יועץ כזה לא כולל הכל? בדקו מה יועץ הגובה מחיר זול מידי מציע לכם בתמורה, בררו אם יש לו לקוחות ממליצים שאתם מכירים והאם הוא אמין. אם תבררו, תשימו לב כי אין יועץ מצליח הגובה מחיר זול מידי ולכן מחיר זול יכול להחשיד. הייתם מעדיפים לשלם מחיר יקר באופן חד פעמי מאשר לשלם מחיר יקר לכל אורך תקופת המשכנתא, לא?

 

מה המחיר המקובל לתיק משכנתאות רגיל?

כמו שראינו מחירי הייעוץ הם די אחידים. לתיק משכנתאות רגיל וממוצע המחיר שיגבה נע בין 4,500 ל-8,000 ₪. חשוב לדעת כי קיימים גורמים שונים המשפיעים על מחיר הייעוץ.

 

מה יכול להשפיע על מחיר הייעוץ?

  • מקצועיות וותק יועץ המשכנתאות – כאשר תפנו אל יועץ מקצועי ועתיר ניסיון, המחיר יהיה שונה ממחיר ייעוץ מיועץ מתחיל…
  • סוג המשכנתא – קיימים סוגי משכנתאות שונות. אם אתם צריכים משכנתא מורכבת יותר כמו משכנתא לבנייה עצמית, התהליך יהיה ארוך יותר ולכן גם המחיר יושפע מכך.
  • דירוג אשראי נמוך – אם דירוג האשראי שלכם נמוך, יצטרכו לעבוד קשה יותר כדי לגייס עבורכם משכנתא משתלמת. במקרה כזה המחיר הצפוי הוא יקר יותר.
  • סירוב משכנתא – כאשר מדובר במשכנתא הנלקחת לאחר קבלת סירוב בעבר, שיטת הפעולה תהיה שונה ומחיר ייעוץ במקרה כזה יהיה הרבה יותר גבוה.
  • מספר הלווים – לא דומה משכנתא של לווה אחד למשכנתא מרובת לווים. במקרה כזה מחיר הייעוץ עלול לעלות.

קניית דירה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מחיר הזהב
כללי
יקר מפז – הכל על מחיר הזהב

כשזה מגיע לכסף והשקעות, זהב הוא אחד הדברים הראשונים שעולים לראש. כולנו יודעים כמה מהללים את הזהב ושהוא היה סמל של עושר וכוח במשך מאות שנים. אולי חלקכם לא מודעים

עריכת צוואה
עריכת דין
האם ניתן לשנות צוואה קיימת?

צוואה היא מסמך משפטי המתאר את רצונותיו של אדם לגבי חלוקת נכסיו וטיפול בתלויים בו לאחר מותו. עם זאת, הנסיבות יכולות להשתנות עם הזמן, מצב אשר עלול להוביל אנשים לשקול

כסף
נדל"ן
אילו תשלומים אסור להטיל על שוכר

אתם חושבים להתחיל להשקיע בנדל"ן ולחפש דירה שתוכלו להשכיר לאנשים אחרים? אם כך, יש כמה דברים שכדאי לכם לדעת בנושא, שכן גם בתחום השכירות יש בישראל חוקים ברורים שאתם חייבים

הנחות
פיננסים
דן החסכן – ככה מחשבים הנחות

אחד החישובים המתמטיים שאותו אנחנו צריכים לעשות הכי הרבה פעמים בחיים הוא חישוב אחוזים. המקום המרכזי שבו אנחנו פוגשים את החישוב הזה הוא כאשר אנחנו רוצים לחשב הנחות על מוצרים