כמה זמן לוקח להעביר אתר לענן ואיך זה ישפיע על העסק שלך?

אם אתם בעלי אתר, אתם יודעים שאחת ההוצאות הגדולות ביותר שלכם היא על אחסון. אחסון דורש תמיד עדכון והתעסקות. בשנים האחרונות התפתחה מאוד טכנולוגיית הענן ואנחנו כאן כדי להכיר לכם אותה ולהסביר את הזמן והתהליך של המעבר לענן.

 

מהו אחסון בענן?

כאשר מדברים על ה"ענן", הכוונה היא לאחסון האתר ברשת האינטרנט, כלומר אחסון שתמיד זמין מכל מחשב דרך גישה לאינטרנט. פיזית, האחסון עצמו נעשה על שרת מרוחק בחוות שרתים בבעלות חברה שזה העסק שלה. חוות השרתים מאחסנת הרבה אתרים וזמינה תמיד לגישה דרך הרשת. ישנן מספר חברות שנותנות שירותים של אחסון אתרים וורדפרס.

בעל אתר אינטרנט

 

כמה זמן לוקח להעביר את האתר שלכם לאתר?

המעבר לענן הוא תהליך הכולל שני שלבים – שלב התכנון והשלב הטכני. בשלב התכנון עליכם לבדוק  ולהבין מהם הצרכים שלכם, על איזה מערכת הפעלה אתם עובדים – Windows  או Liunx, ומה נפח האחסון והפעילות שתעבירו. לאחר מכן יש צורך לתכנן את המעבר עצמו. לפעמים המעבר ייצור בעיות בהפעלה הראשונית, וצריך לקחת בחשבון זמן של תקלות שונות.

לאחר שיש לכם תכנון מפורט של לוח הזמנים למעבר, הכולל זמן לתיקוני תקלות, זמן חפיפה של האתר בענן והאתר על השרתים שלכם, מגיע השלב הטכני, הכולל העברה של נתונים מהשרתים שלכם לענן. הזמן הזה יכול להיות קצר או ארוך בהתאם לכמות הנתונים וגודל התעבורה שלכם, אך בכל מקרה הוא לא הזמן המהותי של המעבר לענן. לאחר שהנתונים עברו יש צורך להפעיל את האתר עד שהוא פועל באופן חלק.

 

איך אחסון בענן ישפיע על העסק שלכם – חיסכון כספי

יתרון נוסף שיש באחסון בענן הוא שאתם משלמים בדיוק על מה שאתם משתמשים ולכן חוסכים כסף. אתם לא קונים נפח אחסון קבוע שבמסגרתו גם אם האתר עדיין קטן, אתם נאלצים לשלם על הרבה נפח אחסון ריק. אתם משלמים בדיוק לפי השימוש שלכם ולא מבזבזים נפח אחסון ריק.

ענן

 

זמן טעינת האתר

יתרון גדול נוסף שבא לידי ביטוי באחסון בענן הוא זמן טעינת האתר, שידוע כמרכיב קריטי באופטימיזציה של אתרים. כאשר משתמש מחכה זמן ממושך לטעינה של אתר הוא פשוט מוותר ו7ממשיך הלאה. האתר חייב לעלות בזמן מהיר מאוד בשביל לשמור על הגולש אצלו. בגלל שחוות השרתים עליה מאוחסן האתר נהנית מחיבור גדול וחזק לרשת האינטרנט, מובטח לאתר שלכם זמן טעינה קצר ביותר.

 

אבטחה, גיבוי ושיחזור

בעולם הדיגיטלי בו אנו מתנהלים, איומי סייבר הופכים להיות האיומים החשובים ביותר שאיתם אנחנו מתמודדים. אם אנחנו מבקשים מהלקוחות שלנו להכניס לתוך האתר שלנו פרטים כמו מייל או טלפון, עלינו להיות מאוד זהירים עם האחסון של הפרטים האלה. חברות שעוסקות באחסון בענן מחויבות לאבטחה מחמירה. כיוון שהשרתים שלהן מספקים שירות למאות ואלפי אתרים, הן משקיעות מאוד בכל תחום האבטחה, וכך בעצם אתם נהנים מאבטחה של חברה גדולה.

 

סיכום

המעבר לענן מורכב משני שלבים, שלב התכנון והשלב הטכני. יש לבצע תכנון נכון למעבר לענן עם ההבנה שמדובר בשינוי של תשתית, וכמו כל שינוי תשתית בארגון הוא לוקח זמן ולמידה. כאשר מתכננים נכון, זמן המעבר לענן יכול להיות קצר ויעיל. המעבר לענן ישפיע חיובית על העסק שלכם –  תהיה לכם יותר גמישות בניהול האתר, תחסכו כסף משמעותי על אחסון ובעיקר תוכלו לשפר את חוויית המשתמש באתר שלכם על ידי קיצור משמעותי של זמני הטעינה. העולם הולך לקראת מעבר של כל המידע לענן, כדאי לרכוב על הטרנד, להצטרף אליו וליהנות מהיתרונות הגדולים.

הימורי ספורט מקוונים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
רשיון עסקי
עסקים
מתי ישלל מאיתנו רישיון העסק?

פתיחת עסק היא מאמץ מרגש. עם זאת, לפני שתצאו למסע היזמי שלכם, חיוני להבין את הדרישות החוקיות והתקנות המסדירות את הפעילות העסקית במדינה שלכם. בישראל, קבלת רישיון עסק היא צעד

הלוואות חוץ בנקאיות
הלוואות
3 חסרונות בלקיחת הלוואה מהבנק

הגיע הזמן לעשות שיפוץ בבית או אולי לקנות רכב חדש? או שמא הנסיבות פחות משמחות ואתם מתקשים לסגור את החודש? כך או כך, התשובה לשתי השאלות האלו בדרך כלל תהיה