יקר מפז – הכל על מחיר הזהב

כשזה מגיע לכסף והשקעות, זהב הוא אחד הדברים הראשונים שעולים לראש. כולנו יודעים כמה מהללים את הזהב ושהוא היה סמל של עושר וכוח במשך מאות שנים. אולי חלקכם לא מודעים אבל ערכו של הזהב רק המשיך לעלות עם הזמן. זהב הוא מתכת נדירה ומחירה עולה בהתמדה מאז שהתגלה לראשונה.

 

נעים להכיר – זהב

זהב הוא מתכת יקרה אשר בתחילת דרכה שימשה כמטבע. אחת מהתכונות הרבות של הזהב היא שהוא גמיש מאוד, כלומר ניתן לעצב אותו למטבעות או תכשיטים בקלות יחסית. כתוצאה מכך, הזהב שימש כמטבע בתרבויות שונות לאורך ההיסטוריה, והוא ממשיך להיות השקעה פופולרית כיום.

מחיר הזהב

מחיר הזהב – לפי מה הוא נקבע?

מחיר הזהב נקבע על ידי מספר גורמים, ביניהם כמובן ההיצע והביקוש שלו, יציבות הכלכלה העולמית ותנודות של מטבעות אחרים. היצע הזהב מוגבל, וזהב חדש אינו נוצר באורך פלא, על כן, בחלוף השנים להשיג זהב הופך להיות יותר ויותר קשה והמחיר עולה בהתאמה.

כלומר, המחסור הזה הופך את הזהב למצרך בעל ערך ומעלה את מחירו. הביקוש לזהב מונע גם מהשימוש בו בתהליכים תעשייתיים ואלקטרוניקה, כמו גם מהשימוש בו בתכשיטים ופריטים דקורטיביים אחרים.

 

חסין לאינפלציה

במהלך העשורים האחרונים, מחיר הזהב עלה בהתמדה בשל אי הוודאות הכלכלית העולמית.  בנוסף, אתם יכוליםלנחש שתקופת הקורונה ממש לא תרמה לשוק. בתקופות של משבר כלכלי, הזהב הופך למעין מקלט בטוח למשקיעים והביקוש אליו גדל, מה שמעלה את מחירו. כתוצאה מכך, זהב משמש לעתים קרובות כהגנה מפני אינפלציה, שכן ערכו נשאר יציב יחסית גם כאשר מטבעות והשקעות אחרים תנודתיים.

מחיר הזהב

יתרון נוסף לזהב

זהב הוא גם נכס נזיל להפליא! מה זה אומר? שניתן בקלות לקנות ולמכור אותו. השקעה בזהב היא דרך פופולרית לגיוון תיק ההשקעות, שכן, כפי שהזכרנו קודם, ערך הזהב נשאר יציב יחסית גם בתקופות של סערה כלכלית. ניתן לרכוש זהב במגוון צורות – מטבעות, מטילים או תכשיטים, כלים וכו.

 

ערך הזהב כיום

משנת 2019 ועד היום הייתה קפיצה משמעותית בערך הזהב. הסיבה לגדילה בערך הזהב נובעת בעיקר מאי הוודאות הכלכלית העולמית – עם היחלשות והתנודות של הדולר והאירו ומגיפת הקורונה שהכתה בנו, אתם בוודאי כבר מבינים; משקיעים רבים פנו לזהב כנכס בטוח. הפניה להשקעה הגדולה בזהב העלתה את מחיר הזהב היום בצורה משמעותית.

 

אז מה היה לנו כאן?

לסיכום, מחיר הזהב משתנה כל הזמן, וחשוב לשים לב למצב בשוק ועל פי שינויים אלו לקבל החלטות מושכלות בעת ההשקעה. זהב הוא נכס יקר להפליא, וחשוב להבין את הגורמים המשפיעים על מחירו ואת הסיכונים הכרוכים בהשקעה בו.

אם תלמדו, תתענייני ותחקרו מספיק, תוכלו להפיק מהשעה בזהב תועלת ענקית! הזהב יכול להוות תוספת מצוינת לכל תיק השקעות ואין ספק שהוא יכול לסייע לכם במתן תחושת יציבות וביטחון בתקופות של אי ודאות כלכלית.

מחיר הזהב

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ציון אשראי שניתן על ידי הבנק
הלוואות
מה זה דירוג אשראי ולמה חשוב לשפר אותו?

דירוג אשראי הוא אחד המושגים החשובים ביותר בכלכלה המודרנית. בעיתונות הכלכלית נהוג לדבר על דירוג אשראי של מדינות, אך לכל אחד מאיתנו יש דירוג אשראי והוא יכול להשפיע על היכולת

רופא
ביטוחים
4 יתרונות בביטוח נסיעות לחו"ל פספורטכארד

נסיעה לחו"ל יכולה להיות דבר מלחיץ, ואין דבר שמשפר את ההרגשה יותר מאשר הידיעה שיש לך גב. ברור שחשוב להתכונן מראש ולרכוש ביטוח, אבל זה לא מספיק. כאשר הטיול מסתבך

דירה ביוון
נדל"ן
מה כרוך בקניית דירה ביוון?

כולנו חולמים על נכס להשקעה, זהו אחד היעדים הישראלים שטבועים בנו מגיל 0. הבעיה המשמעותית היא מחירי הדיור בישראל. אנחנו שומעים בכמה כסף הורים שלנו קנו את הדירה שלהם וזה

קורקינט
ביטוחים
האם חובה לבטח קורקינטים ואופניים חשמליים?

בשנים האחרונות מספר תאונות הדרכים בהן מעורבים קורקינטים ואופניים חשמליים נמצא במגמת עלייה מתמדת. מגמה מדאיגה זו מציפה כל פעם מחדש את הדיון הציבורי בשאלת ביטוח החובה לנוהגים בקורקינטים ובאופניים