ההשקעה שלא הכרתם: הכל על השקעה באדמה חקלאית

תוכניות מתאר מקומיות וארציות מאפשרות לרשות המקומית או המועצה האזורית, לבצע שינוי ייעוד של קרקעות. בסיום התהליך בו רשות מקומית משנה את ייעודה הרשום של קרקע מסוימת, הופכת הקרקע החקלאית לקרקע שאותה ניתן למכור ליזמים שיבנו עליה בתי מגורים, שטחי מסחר וכו'.

מי שמחליט לרכוש קרקע בדיוק בשלב הזה, מפחית סיכונים ונהנה מרווח נאה. רכישתה של קרקע שסיימה לא מכבר הליך הפשרה היא עסקה מעולה, היא מונעת המתנה לסיומם של הליכים ביורוקרטיים, חוסכת זמן וכסף. קרקעות כאלה ניתן למצא כמעט בכל מקום בארץ.

 

מדוע להשקיע בקרקע מופשרת?

ישנן עדין מספיק קרקעות למכירה בישראל של 2023 אולם, קרקעות שסיימו תהליך הפשרה הן קרקעות חמות וכדאיות במיוחד. ברוב מוחלט של המקרים, מדובר בקרקע שעברה שינוי ייעוד מחקלאות לבנייה של מגורים, שטחי מסחר, משרדים ועוד. ישראל מדינה קטנה וברור לכל שלא רחוק היום בו תחסרנה קרקעות חדשות לבנייה ולכן, קרקעות חקלאיות רבות עוברות שינוי ייעוד.

השקעה בקרקע המיועדת להפשרה או כזאת שסיימה הליך הפשרה זה עתה, היא השקעת מקרקעין מהטובות ביותר שיש. קרקע מופשרת תייצר עבור המשקיעים די מהר רווחים נאים ביותר. קרקע מופשרת היא קרקע שאושרה על ידי ועדות התכנון המקומיות והמחוזיות.

אדמה מופשרת

דגשים חשובים

כשאתם רוכשים קרקע שעברה שינוי ייעוד מחקלאות לבנייה עליכם לקחת בחשבון מספר דברים:

  • השטח נטו שמוזכר במפות ייהפך לשטח ברוטו מכיוון שהרשות תשאיר מקום לפיתוח מקומי: כבישים, מדרכות, כיכרות, חניות, גני שעשועים וכו'.
  • הרשות המקומית עלולה להפקיע חלק מהקרקע לטובת שטחים ירוקים במטרה לשמור על איכות הסביבה (הדבר בהחלט משרת גם את המשקיעים).

 

השקעה באדמה חקלאית העומדת בפני שינוי ייעוד או כבר עברה שינוי ייעוד, מייצרת פוטנציאל רווחים שלא ניתן למצא בעסקאות מקרקעין אחרות. חשוב לקבל ליווי מקצועי מעורך דין המתמחה במקרקעין, על מנת לא להסתבך בשום שלב של התהליך.

 

חברות המתמחות בנושא

החלק אולי הקשה ביותר, בדרך לעסקת מקרקעין מניבה, בקרקע שעברה שינוי ייעוד הוא, איתור הקרקע בשלב המדויק ביותר. ישנן חברות המתמחות בדיוק בעניין זה, הן עוסקות כל העת באיתור של קרקעות, במצבי הפשרה שונים, אותן הן בודקות ולאחר מכן מציעות ללקוחותיהן, תוך כדי ליווי מלא של העסקה עד חתימתה.

אין ספק שמדובר בקיצור דרך למרות, שמדובר בקיצור דרך שיעלה לכם כסף. מי מכם שמוכן לשלם ומעדיף לוותר על תהליך האיתור העצמאי, יכול בהחלט להיעזר באחת מחברות אלה. כמו תמיד, לפני שתחתמו על נייר כלשהו, בדקו את החברה, בדקו את הנתונים וכדאי שיהיה לכם עורך דין מקרקעין שידאג לאינטרסים שלכם.

חברות

קרקע חקלאית שטרם עברה הפשרה

קיים יתרון מובהק בהשקעה בקרקע חקלאית שטרם עברה הפשרה, מדובר בקרקע שניתן לרכוש במחיר מאוד זול ומיד לאחר תהליך ההפשרה, היא כבר תהיה שווה הרבה יותר כך, שפוטנציאל הרווח הוא עצום.

אדמה חקלאית

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ביטוח מבנה
ביטוחים
כל מה שצריך לדעת על ביטוח הבניין המשותף

כל בניין דירות בו גרים מספר בעלי דירות מכונה גם בניין משותף. בישראל מרבית יחידות הדיור נמצאות בבניינים משותפים. גם אם יש לכם דירה משלכם, אתם עדיין אחראיים גם למה

שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
4 דרכים לרכוש השכלה פיננסית

אתם מאוד מעוניינים לשפר את מצבכם הפיננסי, יש לכם מוטיבציה גדולה ללמידה, אך אתם לא יודעים איך לעשות את זה. אתם שואלים את עצמכם – מה הצעד הבא? איך נוכל

קורקינט
ביטוחים
האם חובה לבטח קורקינטים ואופניים חשמליים?

בשנים האחרונות מספר תאונות הדרכים בהן מעורבים קורקינטים ואופניים חשמליים נמצא במגמת עלייה מתמדת. מגמה מדאיגה זו מציפה כל פעם מחדש את הדיון הציבורי בשאלת ביטוח החובה לנוהגים בקורקינטים ובאופניים

איך להכניס כסף מהטיקטוק
עסקים
איך להכניס כסף מהטיקטוק

טיקטוק הפכה לכוכב שביט זוהר במיוחד ברקיע של העולם העסקי, ואנשים רבים מעוניינים למנף את האלגוריתם המצליח שלה לטובתם. ישנן דרכים רבות להכניס כסף מהטיקטוק, וזה הגיוני מכיוון שהפלטפורמה מתהדרת