השפעות המדדים המובילים על תשלומי המשכנתא

מומחים בתחום הנדל"ן והפיננסים מציינים לא פעם את המדדים המובילים שמשפיעים באופן ישיר על תשלומי המשכנתאות שלנו, האזרחים. רבים מאתנו מקבלים את האינפורמציה במהלך צפייה במהדורת החדשות או בעת גלילה באתרים שונים ברחבי הרשת. מדריך זה עולה לאתר, כדי לרכז את המידע הרלוונטי במילים פשוטות, כדי שתוכלו להבין את ההשפעות של המדדים המובילים על הכיס שלכם. 

 

נעים להכיר, מדד המחירים לצרכן

זו העת לגלות שיש 2 מדדים מובילים שמשפיעים על תשלומי המשכנתא. הראשון והבולט ביותר הוא מדד המחירים לצרכן. חשוב לציין שהמסקנות שלו נובעות לאחר ביצוע סקרים ומדגמים שעוקבים אחר 1,300 מוצרים שמופיעים ברשימה שהוגדרה מראש. שכן ,המדד עוקב אחר העליות והירידות של מוצרי צריכה חיוניים, במטרה לתת אינדיקציה בכל הנוגע למצב המחירים הקיים והאינפלציה.

נעים להכיר, מדד המחירים לצרכן

מהו מדד תשומות הבנייה?

הפסקה הנוכחית תענה לכם באופן מלא על השאלה המתבקשת מהם המדדים המובילים בעולם?. שכן, בסיומה, אתם תכירו ב – 2 המדדים הללו שמשפיעים באופן ישיר על הכיס שלכם. נסביר שמדובר במדד שמחושב ומפורסם על ידי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מידי חודש ביום ה – 15.

מדד זה בודק את השינויים שחלים על ההוצאות הדרושות לקניית סל חומרים ומוצרים קבוע שמשמש לבנייה של בתי מגורים. במסגרת מדד זה, נבדקים המחירים של החומרים והשירותים שניתנים מצד סיטונאים ויצרנים לקבלנים שעובדים ברחבי הארץ. המדד בוחן בסופו של דבר את העלות של הבנייה.

 

הקשר בין מדד המחירים לצרכן לבין המשכנתא שלכם

מדד המחירים לצרכן ישפיע על תשלומי המשכנתא שצמודה למדד. שכן, שיעור עליית המדד שמתעדכן מידי חודש, משפיע באופן ישיר על יתרת הקרן שטרם שולמה. כך שאם לצורך הדוגמא, יתרת הקרן שלכם עמדה על מיליון ב – 14 לחודש וגיליתם שהמדד שהתפרסם ביום למחרת עלה ועמד על 1.1%, אז קרן ההלוואה שלכם תעלה באופן ניכר.

הקשר בין מדד המחירים לצרכן לבין המשכנתא שלכם

ההשפעה של מדד הבנייה

זוכרים את יתרת הקרן שנותרה לתשלום עבור הקבלן? זו העת לגלות שהיא צמודה למדד תשומות הבנייה. כך שעלייה של המדד תעלה את יתרת החוב בהתאם לשיעור עליית המדד. נדגיש שלמדד זה יש השפעה גדולה על רוכשי הדירות שמחזיקים במשכנתא. שכן, התשלומים החודשיים עשויים להתייקר באופן משמעותי. חשוב שתכירו במונחים הללו ותדעו מהן ההשפעות שלהם, כדי שתוכלו להכין את עצמכם מראש לקראת ההוצאות שעשויות להשתנות ולעקוב אחר המתרחש.

 

מילים אחרונות לסיום

עד כאן המדריך שריכז את המידע הרלוונטי אודות השפעות המדדים המובילים על תשלומי המשכנתא. בשלב זה אתם מכירים במדד המחירים לצרכן ומדד הבנייה, כך שנותר לכם רק להיות עם היד על הדופק ולבדוק את השינויים שמתרחשים במשק מידי חודש. נציע בהזדמנות זו, להעביר את המידע הלאה, לחברים, קרובי משפחה ושכנים שמחזיקים במשכנתא בימים אלה, כדי שהם יכירו באינפורמציה החיונית.

השפעות המדדים המובילים על תשלומי המשכנתא

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מטבעות
טיפים פיננסים
מה עושים במצב בו השוכר לא משלם את שכר הדירה?

אם אתם בעלי דירה בישראל והשוכר שלכם לא משלם את שכר הדירה, זה יכול להיות מצב מלחיץ ומתסכל מאד. חשוב להבין את הזכויות והאפשרויות שלכם לטיפול בבעיה בהקדם האפשרי. במאמר

משרד השקעות
השקעות
מהו משרד להשקעה ואיך בוחרים?

כל שנה, עולם הנדל״ן בארץ מתפתח יותר ויותר. מי שמתעסק בעולם הזה של הנדל״ן צריך להבין בחוקים ובנוסף גם להבין בשוק הזה יותר לעומק. כמו שניתן להשקיע בדירה, כך גם