כך תבדקו האם מגיע לכם החזר מס שבח

שילמתם יותר מן הנדרש? מכרתם שתי דירות על מנת לקנות דירה חלופית עבורכם? יכול להיות שמגיע לכם החזר מס שבח! בחנו את האפשרויות השונות על מנת לוודא:

 

מהו מס שבח?

"מס שבח" הוא מס שאנו נדרשים לשלם למדינה עקב עסקאות נדל"ן – בתים, דירות, מדרשים, משרדים וכיוצא בזה.
כלומר, במידה ומכרנו נדל"ן כלשהו ונוצר רווח (לדוגמה, קניית דירה בשני מיליון ש"ח ומכירתה בשלושה מיליון), עלינו לשלם מס שבח על הרווח הנוצר (במקרה זה, מיליון ש"ח).

 

החזר מס שבח

ישנם אזרחים שזכאים, מסיבות כאלו ואחרות, לפטור מתשלום מס שבח מלכתחילה. אותם אזרחים לא יהיו זכאים, מן הסתם, להחזר היות ומלכתחילה לא שילמו את המס.
אזרחים אחרים עשויים להיות זכאים להטבות של החזרי מס שבח, אך בחלק מהמקרים הם כלל לא מודעים לכך, עקב העובדה שהמדינה ורשויות המס לא תמיד מציגות את המידע באופן חשוף, נגיש ונוח.
איך נדע אם אנו זכאים להחזר?

 

האם קיבלתם את הדירה בירושה?

אם אתם בעלי דירה אחת, ובנוסף קיבלתם דירה נוספת בירושה – תוכלו למכור את הדירה הראשונה תוך השגת פטור. מדובר בתהליך מורכב מעט יותר ובראש ובראשונה יש לבדוק האם היורש עומד בכל אמות המידה שנקבעו בחוק (עליו להיות בן/ת זוג של המנוח/ה או צאצא/ית). כמו כן, יש לוודא שהמנוח היה בעלים של דירה זו בלבד או שבמקרה שבו היה מוכר את הדירה טרם פטירתו, היה עומד בעצמו בתנאי הפטור ממס שבח.
החזר או פטור בגין זה הוא נפוץ יותר.

 

האם אתם מוכרים שתי דירות לצורך קניית דירה חלופית?

פטור חד פעמי עשוי להתקבל במקרה שבו אתם מוכרים שתי דירות וזאת על מנת לקנות דרה חלופית. על הדירה החלופית להיות בשיווי של לפחות שלושת-רבעי השווי של שתי הדירות שנמכרו יחד. מקרה זה מסייע למדינה להבטיח שהכסף שתרוויחו אכן מנותב לצורך רכישת דירה חדשה ולא על מנת לצבור הון למטרות כאלו ואחרות.

 

מתנה בין אחים?

במצב של העברת דירה כמתנה בין אחים – אתם זכאים לפטור או להחזר מס שבח (שוב, בתנאי שהדירה הועברה במתנה וללא כל סוג של תמורה, רווח או טובות אחרות). מקבל הדירה ימצא עצמו זכאי לפטור במידה וימכור את הדירה, אך זאת בתנאי שגר בה בקביעות לאורך שלוש שנים לפחות או שהה בה לסירוגין לאורך ארבע שנים לפחות.

 

האם יש עוד אפשרויות?

כמובן! גם זוגות המחלקים את תשלום המס בניהם, לדוגמה, זכאים להחזר מס שבח, כמו גם מקרה בו שילמתם מס גבוה מן הנדרש (ולצערנו, מקרים כאלו קורים בשוגג) – מס הכנסה יחזיר לכם את כספכם אם תוכיחו שאכן שילמתם יותר מן הנדרש. ישנן דוגמאות רבות נוספות, לכן אנו ממליצים לפנות אל עורך דין מוסמך העוסק בנושא, יועץ מס או חברה להחזרי מס.

אל תוותרו על הכסף שמגיע לכם – בדקו את זכאותכם להחזר מס שבח!

 

חישוב פיננסי

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חלל מעוצב
נדל"ן
איך לבחור את התאורה שתשדרג לכם את עלות הנכס

תאורת הבית הינה שחקן מרכזי בעיצוב ובנראות הבית. היא כבר מזמן לא רק פונקציונלית אלא תורמת רבות לאווירת הבית ולנראותו. בחירת תאורה מרשימה ויוקרתית עשויה לשדרג את שווי הנכס שלכם.

עיצוב לוגו – כל מה שצריך לדעת

אם יש לכם פרופיל ברשתות החברתיות כגון פייסבוק או אינסטגרם, וודאי יצא לכם להשקיע מחשבה בבחירת תמונת הפרופיל שלכם. תמונת הפרופיל בפייסבוק היא למעשה הפנים שלכם גם באופן מילולי וגם

קניית דירה
נדל"ן
שכונות מובילות למגורים בחולון

חולון היא אחת הערים המושכות אליה זוגות צעירים, בעיקר מכיוון שהיא קרובה לאזורי בילוי ולצירי תנועה מרכזיים. כמו כן, מחירי הדירות מתאימים לזוגות צעירים ולמשפחות עם ילדים צעירים. המאמר יפרט