החזר מס לאמהות טריות

גם לפני הלידה עצמה, מגלות נשים רבות שההוצאות הנלוות לכך עלולות להגיע לסכומים אסטרונומיים, והקושי כמובן ממשיך לאחר הלידה, מטבע הדברים – ילדים זו הוצאה לא פשוטה. אולם, בכל הנוגע לתשלומי המסים, קיימות הטבות שניתן ליהנות מהן במידה וזה עתה נולד לך תינוק חדש. 

אם בדיוק הפכת לאם טרייה, דעי שכעת מגיעות לך נקודות זיכוי ממס הכנסה, שיתבטאו כהטבות משמעותיות מהתשלום שנדרשת לשלם עד כה.במאמר הבא נסביר כיצד תוכלי לממש הטבות אלו, וכיצד ההטבות אלו יתבטאו מבחינת ההחזר הכספי שמגיע לך.

 

חופשת הלידה

לאחר הלידה, תצא האם הטריה לחופשת לידה שלרוב אורכת 14 שבועות בממוצע, ובמהלך החופשה תקבל שכר ממקום עבודתה. אולם, מכיוון שהעובדת אינה מגיעה בפועל למקום עבודתה, השכר יהיה נמוך מהרגיל, מה שישפיע רבות על השכר השנתי שלה – במקרים רבים המס שתשלם העובדת יהיה גבוה ממה שהיא נדרשת לשלם בפועל, ולכן תוכל לקבל החזר מס על ההפרש.

לעומת מדינות רבות ברחבי העולם, חופשת הלידה בישראל נחשבת קצרה מהממוצע – ולכן רבות נאלצות להאריך את התקופה ולצאת לחל״ת, ועל תקופה זו לא יקבלו תשלום ממקום העבודה שלהן, לכן במקרה ואכן תאריך האם הטריה את חופשת הלידה שלה, תוכל לקבל החזר מס גם על תקופת החל״ת, לפרטים נוספים היכנסו ל – https://get-tax.co.il .

 

נקודות זכות

כל אזרח במדינת ישראל זכאי לנקודות זכות ממס הכנסה, בין אם הוא שכיר, עצמאי או ללא עבודה כלל.אזרח יכול ליהנות ממספר נקודות זכות במקביל – נכון לשנת 2021 נקודת הזכות עומדת על סכום של 218₪ לחודש ו – 2,616₪ לשנה בסך הכול.גם הורים טריים זכאים ליהנות מהטבות המס בצורת נקודות זיכוי ממס הכנסה, החל מהלידה ועד הגעתו של הילד לגיל 18.

  • בשנת הלידה יהיו זכאים לחצי נקודת זיכוי על סך 109₪ לחודש.
  • בין הגילאים שנה ועד 5 שנים יהיו זכאים ל -2 נקודות זיכוי על סך 436₪ לחודש.
  • בין הגילאים 6 עד 17 יהיו זכאים לנקודת זיכוי על סך 218₪ לחודש.
  • בהגיעו לגיל 18 יהיו זכאים לחצי נקודת זיכוי על סך 109₪ לחודש.

חשוב לציין, שווי נקודת זיכוי משתנה משנה לשנה. בנוסף, אמהות טריות רבות שוכחות לדווח ולממש זכויותיהן בנידון ועל כן לא נהנות מנקודות הזיכוי להן זכאיות.

במקרה כזה תוכל האם להזדכות על החזרי מס המגיעים לה ועל ההפרש ששולם לא לצורך – קיימת הגבלת זמן עבור קבלת החזרים אלו, לכן תוכל להזדכות על תשלומי המס עד 6 שנים אחורה על ידי התחלת התהליך באופן עצמאי ע״י הגשת בקשה להחזרי מס מרשות המסים, או בעזרת חברה מקצועית המתמחה בהחזרי מס ומציעה ניהול של התהליך כולו, לרבות הגשת טפסים והתקשרות עם כל הגופים הרלוונטים.

החזר מס

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
ניקיון מבנים
כללי
כמה בדרך כלל גובה חברת ניהול ועד בית?

אם אתם מחפשים חברת ניהול ועד בית, עליכם להיות מודעים לכך שהמחירים יכולים להשתנות מאוד בין חברה אחת לשנייה. כדי לברר את המחיר המדויק לסוג השירות, קודם צריך להגדיר את

עסקת מקרקעין
נדל"ן
למה חשוב לקחת ליווי משפטי בעת עסקת נדל"ן?

עסקאות נדל"ן הן מהצעדים המשמעותיים ביותר שאדם יכול לבצע במהלך חייו, בין אם מדובר ברכישת דירה ראשונה או בהשקעה נוספת בנכסי נדל"ן. מכיוון שמדובר בעסקאות גדולות הכרוכות בסכומי כסף עצומים

ביטוח חבות מעבידים
ביטוחים
מה הוא ביטוח חבות מעבידים

ביטוח חבות מעבידים הוא סוג של פוליסת ביטוח המעניקה כיסוי למעסיקים למקרה שעובד נפצע או חולה כתוצאה מעבודתו. כיסוי ביטוחי זה נדרש לרוב על פי חוק ונועד להגן הן על

כללי
משכנתא לסגירת חובות – שאלות תשובות

מהי משכנתא לסגירת חובה? מי יכול לקבל אותה? מה הריבית? לכל השאלות הללו עונים המומחים של חברת שקוף, החברה המובילה בישראל לליווי וייעוץ משכנתאות. מהי משכנתא? משכנתא הינה הלוואה אשר