החזר מס לאמהות טריות

גם לפני הלידה עצמה, מגלות נשים רבות שההוצאות הנלוות לכך עלולות להגיע לסכומים אסטרונומיים, והקושי כמובן ממשיך לאחר הלידה, מטבע הדברים – ילדים זו הוצאה לא פשוטה. אולם, בכל הנוגע לתשלומי המסים, קיימות הטבות שניתן ליהנות מהן במידה וזה עתה נולד לך תינוק חדש. 

אם בדיוק הפכת לאם טרייה, דעי שכעת מגיעות לך נקודות זיכוי ממס הכנסה, שיתבטאו כהטבות משמעותיות מהתשלום שנדרשת לשלם עד כה.במאמר הבא נסביר כיצד תוכלי לממש הטבות אלו, וכיצד ההטבות אלו יתבטאו מבחינת ההחזר הכספי שמגיע לך.

 

חופשת הלידה

לאחר הלידה, תצא האם הטריה לחופשת לידה שלרוב אורכת 14 שבועות בממוצע, ובמהלך החופשה תקבל שכר ממקום עבודתה. אולם, מכיוון שהעובדת אינה מגיעה בפועל למקום עבודתה, השכר יהיה נמוך מהרגיל, מה שישפיע רבות על השכר השנתי שלה – במקרים רבים המס שתשלם העובדת יהיה גבוה ממה שהיא נדרשת לשלם בפועל, ולכן תוכל לקבל החזר מס על ההפרש.

לעומת מדינות רבות ברחבי העולם, חופשת הלידה בישראל נחשבת קצרה מהממוצע – ולכן רבות נאלצות להאריך את התקופה ולצאת לחל״ת, ועל תקופה זו לא יקבלו תשלום ממקום העבודה שלהן, לכן במקרה ואכן תאריך האם הטריה את חופשת הלידה שלה, תוכל לקבל החזר מס גם על תקופת החל״ת, לפרטים נוספים היכנסו ל – https://get-tax.co.il .

 

נקודות זכות

כל אזרח במדינת ישראל זכאי לנקודות זכות ממס הכנסה, בין אם הוא שכיר, עצמאי או ללא עבודה כלל.אזרח יכול ליהנות ממספר נקודות זכות במקביל – נכון לשנת 2021 נקודת הזכות עומדת על סכום של 218₪ לחודש ו – 2,616₪ לשנה בסך הכול.גם הורים טריים זכאים ליהנות מהטבות המס בצורת נקודות זיכוי ממס הכנסה, החל מהלידה ועד הגעתו של הילד לגיל 18.

  • בשנת הלידה יהיו זכאים לחצי נקודת זיכוי על סך 109₪ לחודש.
  • בין הגילאים שנה ועד 5 שנים יהיו זכאים ל -2 נקודות זיכוי על סך 436₪ לחודש.
  • בין הגילאים 6 עד 17 יהיו זכאים לנקודת זיכוי על סך 218₪ לחודש.
  • בהגיעו לגיל 18 יהיו זכאים לחצי נקודת זיכוי על סך 109₪ לחודש.

חשוב לציין, שווי נקודת זיכוי משתנה משנה לשנה. בנוסף, אמהות טריות רבות שוכחות לדווח ולממש זכויותיהן בנידון ועל כן לא נהנות מנקודות הזיכוי להן זכאיות.

במקרה כזה תוכל האם להזדכות על החזרי מס המגיעים לה ועל ההפרש ששולם לא לצורך – קיימת הגבלת זמן עבור קבלת החזרים אלו, לכן תוכל להזדכות על תשלומי המס עד 6 שנים אחורה על ידי התחלת התהליך באופן עצמאי ע״י הגשת בקשה להחזרי מס מרשות המסים, או בעזרת חברה מקצועית המתמחה בהחזרי מס ומציעה ניהול של התהליך כולו, לרבות הגשת טפסים והתקשרות עם כל הגופים הרלוונטים.

החזר מס

 

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חידוש מיבנה
טיפים פיננסים
מה ההבדל בין תמ"א 38/1 לתמ"א 38/2

לפי מומחים סביר מאוד שבשנים הקרובות תתרחש בישראל רעידת אדמה משמעותית, וזאת בשל השבר הסורי אפריקני לאורך ישראל. למרבה הצער, לא ניתן למנוע רעידות אדמה אך כן ניתן להיערך אליהן

אינסטלטור
טיפים פיננסים
האם תהליך איתור נזילות נכנס בתוך בדק בית

רכישה של דירה חדשה היא אירוע סופר מרגש. היא בדרך כלל כרוכה בציפייה והמתנה ממושכת של תקופה ארוכה בה חסכתם כסף וחיכיתם לרכישת הדירה. החשש בקנייה מדירה מקבלן הוא התאמת