מה ההבדל בין תיווך לשכירות לתיווך במכירת נכס

עולם הנדל"ן הולך ונהיה מורכב יותר ומבלבל יותר עם השנים.

במדינת ישראל של היום, יש קושי רב בבניית ההבנה לגבי אזורי מסחר עדיפים, ובגלל זה אזרחים רבים פונים למשרדי נדל"ן.

ישנה עוד אי וודאות לגבי ההבדלים בין תיווך להשכרה ותיווך למכירה.

מאמר זה מרכז את ההבדלים המרכזיים, לנוחיותכם כמובן.

 

עמלת מכירה והשכרה

בראש ובראשונה, עומד העניין הכספי. ממנו נגזרים כל שאר ההבדלים, ומיד תבינו למה. כשמדובר השכרת נכס דרך סוכנות תיווך, יש עמלה על המציאה שלכם מאחר ויש גורם מתווך מעורב. דמי התיווך הם חד פעמיים בשתי המקרים, אך כמו שאתם מבינים – יש הבדל בין שכירות לרכישה. דוגמה מצוינת להבדלים ומשמעויות של כך תוכלו למצוא באתר של המתווכים החזקים.

העמלה על שכירות תהיה בדרך כלל בהיקף של עד פי 2 מדמי השכירות החודשיים, וזה במקרה חריג. עמלת התיווך ברכישת נכס תהיה גבוהה מאוד, שכן היא נגזרת ממחיר הנכס המדובר ומתפרשת באחוז מסוים מערכו, וזה גבוה הרבה יותר מדי תיווך עבור נכס בשכירות.

 

תמורה עבור ערך

כדי למקד את הדוגמאות וההסברים, נמקד את פסקה זו לאזור אחד. לדוגמה: דירות להשכרה בדרום. דירה להשכרה עבור סטודנטים בקרבת אוניברסיטת בן גוריון תעלה בשכר חודשי עד 2,300 ₪ וזה תלוי במצב הדירה והמתקנים המוצעים במסגרת החוזה. במידה ומצאתם דירה דרך סוכנות תיווך, תתבקשו לשלם עד פי 2 משכר הדירה, משמע 4,600 ₪. עבור סכום זה אתם מקבלים תמיכה מלאה של סוכנות התיווך בתיקוני בלאי סביר, תשתיות הבניין ואולי אפילו חנייה בטאבו של הדירה.

בניגוד לכך, כאשר קונים דירה או בית פרטי מסוכנות תיווך, משלמים את דמי התיווך עבור הנכס ולאחר מכן האחריות, הרישום במקרקעי ישראל וכל הבירוקרטיה עוברת להיות על שמכם.

 

האם משתלם להשתמש בשירותי תיווך

התשובה היא חד משמעית כן. כמובן, שמשתנה זה הוא תלוי מקרה ומה ההיצע לנכסי נדל"ן באזורכם. סוכנות תיווך תעזור לכם להוריד מהלחץ ולסייע לכם בהיבטים המשפטיים, בירוקרטיים ואפילו בדמי התשלום.

 

איך מוצאים סוכנות תיווך טובה

הפתרון הטוב ביותר הוא לסקור את השכונות השונות ולשאול את המקומיים לגבי מקום מומלץ. תתפלאו, אך עדיין יש מידע יעיל גם בעיתונים המקומיים. סממן לסוכנות תיווך טובה הוא דמי התיווך ומה השירותים המוצעים.

 

מילים אחרונות על נדל"I

נכסי נדל"ן במדינת ישראל יכולים להיות עסק נפיץ מאוד. רק לפני כמה חודשים קרס בניין מגורים באשדוד בגלל הפרת תקנות בנייה. נכס טוב הולך הרבה מעבר לסוכנות תיווך טובה אלא עוסק גם בטיב הבנייה ובחברה המוציאה לפועל. מה שבטוח, סוכנות תיווך איכותית לעולם לא תתעסק עם מבנים שלא עומדים בתקני הבטיחות המחמירים ביותר של משרד התקנים של ישראל.

קניית נכס

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
כספים אבודים והר הכסף
כללי
הר הכסף יוביל אתכם אל הכספים האבודים שלכם

איתור כספים אבודים זה נשמע כמו משהו לא הגיוני בכלל, כי הרי כולנו כל כך מחוברים לכסף שלנו! אנחנו עובדים קשה כדי להרוויח אותו, פותחים אינספור תוכניות חיסכון ולפעמים אפילו

בלוג בדרך שלך
Mortgage loan on the house, how to get it?

The mortgage loan , also known as mortgage credit , is a sort of loan that takes part from the mortgage on an asset or property in order to obtain capital. This particular type of

נתונים של עסק
יעוץ וטיפים
ארבעת הכללים לייעוץ פיננסי מוצלח

מזהים ירידה בכמות הרווחים בעסק שלכם? שואפים לקחת את העסק שלכם צעד אחד קדימה בהיבט ההכנסות, אך לא יודעים כיצד לעשות זאת בצורה יעילה? כל הסימנים הללו מצביעים ומראים על