האם השקעה בחברת סטארטאפ בהכרח תניב לכם כסף

תחום ההייטק נתפס החל משנת 2020 כקטר הצמיחה של המשק הישראלי. חברות ישראליות שהונפקו בשווי של עשרות מיליוני דולרים בבורסות ברחבי העולם. אך אותן חברות התחילו את דרכן כעסק קטן שפועל מבתיהם של המייסדים במקומות כמו חולון או עומר.

משקיעים חכמים יודעים לזהות את הפוטנציאל שבסטארטאפ, משקיעים בו מעט כסף בשלב מוקדם – ומרוויחים הרבה כסף כשהוא גדל. אבל האם השקעה בחברת סטארטאפ בהכרח תניב לכם כסף?

 

האם השקעה בחברת סטארטאפ מבטיחה רווח

אם אתם מאמינים שההייטק הישראלי הוא אווזה המטילה ביצי זהב – אנחנו כאן כדי להחזיר אתכם למציאות. כמו שיאמר לכם כל משקיע בעל ניסיון, השקעה בחברת סטארטאפ לא בהכרח תניב לכם כסף. יש כל מיני סיבות להתרסקויות של סטארטאפים. תחרות קשה, מוצר כושל או ניהול לקוי, כל אלה יכולים לגרום לכסף שהשקעתם בסטארטאפ לרדת לטמיון. אז איך להשקיע נכון בסטארטאפים?

 

איך להשקיע נכון בחברת סטארטאפ

כדי שהשקעה בחברת סטארטאפ כן תניב לכם כסף, אתם חייבים לעשות אותה כמו שצריך. ישנם לא מעט כללים בדרך להשקעה הנכונה. בטקסט הזה תוכלו לקרוא על שלושת הכללים החשובים ביותר עבור משקיעים קטנים ופרטיים לפני השקעה בסטארטאפ. את הכללים הללו ניסחנו לאחר שיחה עם המומחים של חברת מני גרופ – שיווק, יזמות, פיננסים.

 

  1. גיוסי הון קודמים

אחת הדרכים הכי טובות לדעת אם השקעה בסטארטאפ מסוים היא השקעה חכמה – היא לבדוק האם הוא כבר גייס הון בעבר, ומי השקיע בו. השקעות של חברות השקעה גדולות ומשמעותיות בשוק מהווה תעודת כבוד לכל סטארטאפ. תהיו בטוחים שאם הם הצליחו לגייס הון מקרן הון – סיכון גדולה, הם ירצו לספר לכם על זה.

 

  1. ייעוץ מבעל מקצוע

למי שלא בקיא בתחום, כל פרזנטציה נוצצת עם מושגים מפוצצים מתחום הטכנולוגיה יכולה להראות כמו סיבה מצוינת להשקיע בסטארטאפ. לכן תמיד כדאי להתייעץ לפני ההשקעה עם מישהו שמבין בתחום. בעל מקצוע בתחום ההשקעות או בתחום הטכנולוגיה יוכל לומר לכם כמה מהפרזנטציה מראה על פוטנציאל אמיתי, וכמה מתוכה הוא תוכן שיווקי.

 

  1. פיזור סיכונים

בכל אפיק השקעה, כולל השקעה בסטארטאפ, הדבר הכי חשוב הוא לבצע פיזור סיכונים. אף פעם אל תשימו את כל הכסף שלכם רק בתחום טכנולוגי מסוים. כך גם אם תטעו בהערכות שלכם, לא תפסידו את כל כספכם. כמו בעצה מספר 2, גם כאן חשוב לבצע את פיזור הסיכונים שלכם תוך קבלת עצות מבעל מקצוע שמכיר את התחום היטב.

 

סיכום

לסיכום, השקעה בסטארטאפ יכולה להיות הצלחה עצומה – או כישלון מוחץ. תחום ההייטק מלא בהזדמנויות למשקיעים בעלי חזון, והוא יכול להביא להם רווחים נאים. כדי להרוויח מהשקעה בסטארטאפ, חשוב לשמור על הכללים שהוזכרו בטקסט. אנחנו ממליצים בחום לכל משקיע להיוועץ ביועץ השקעות מקצועי.

מטבעות

 

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
חידוש מיבנה
טיפים פיננסים
מה ההבדל בין תמ"א 38/1 לתמ"א 38/2

לפי מומחים סביר מאוד שבשנים הקרובות תתרחש בישראל רעידת אדמה משמעותית, וזאת בשל השבר הסורי אפריקני לאורך ישראל. למרבה הצער, לא ניתן למנוע רעידות אדמה אך כן ניתן להיערך אליהן

שתלים
כללי
השתלת שיניים – כל מה שרציתם לדעת

להשתלת שיניים ישנם כמה סוגים. רופא השיניים יכול להשתיל שתל דנטלי על שן אחת, על מספר שיניים, על השיניים הקדמיות, בלסת התחתונה, השתלת זירקוניה, השתלה בכל הפה והשתלה ביום אחד.

התנהלות נכונה
יעוץ וטיפים
הדרך הנכונה להתנהלות מול הבנק

כל בעל עסק ללא יוצא מן הכלל, יודע שאחת המשימות הכי קשות בניהול העסק הוא ההתעסקות מול הבנק ובאופן כללי בכל עניין הכספים. אחת הסיבות לכך, היא שהכסף במידה רבה