האם העלות של דירה מכונס נכסים נמוכה מגובה השוק

כל אדם שמע לפחות פעם בחייו את המושג כונס נכסים ולא תמיד אנו יודעים מה באמת עומד מאחורי המושג הזה. רבים מאמינים כי  רכישת נכס מכונס נכסים היא הזדמנות לרכישת דירה במחיר נמוך ממחיר השוק. אז איך מתבצעת רכישת דירה מכונס נכסים, מהו התהליך של כינוס נכסים ואיך מבצעים הצעה לרכישה? על כל השאלות האלו נענה במאמר.

 

צעד ראשון בתהליך נלמד מיהו כונס הנכסים?

כונס נכסים הוא בעל תפקיד השולט בנכס בהליך משפטי של כינוס נכסים כך שיוכל לבצע מכירה שלו במצב בו קיים נושה הזכאי לממש רכוש של אדם פרטי, קבוצה או חברה מול חובות שלא נפרעו.

במערכת המשפט בישראל ישנן 3 קבוצות עיקריות של הליכים משפטיים בכינוס נכסים, רק בית משפט או רשם ההוצאה לפועל רשאים למנות כונס נכסים. ישנו מינוי כונס נכסים במסגרת הדין האזרחי, מינוי כונס נכסים בדיני חברות לטובת אכיפת שעבוד על נכסי וחברה וכונס נכסים בהוצאה לפועל.

 

האם דירה מכונס נכסים באמת זולה יותר ממחירי הדירות בשוק?

רבים בטוחים כי מחירי דירות מכונס נכסים נמוכות יותר ממחירי השוק, הסיבה שחושבים כך היא בשונה ממוכרי דירות שונים המוכר אינו מציע את הנכס למכירה מרצון כך שהוא אינו יכול לסרב במידה ויקבל הצעה שאינה ראויה בעינו.

כונס הנכסים חייב למכור את הנכס לכן קיים פוטנציאל גבוה של מחיר נמוך משווי הנכס הנקבע על ידי שמאי ולרוב יופחת מחיר הנכס ב 10%-20% ממחיר השוק. אך המציאות מוכיחות כי מחירי דירות דרך כונס נכסים אינן נמוכות משמעותית ממחירי השוק בשל ההצעות הרבות.

 

אז מהו ההליך להצעה לרכישת נדל"ן מכונס נכסים?

על פי החוק הנכס הנמכר חייב להיות מפורסם בעיתונות ובכל פלטפורמה רלוונטית בה הציבור הרחב יכול להציע הצעות לרכישת הנכס. המודעות יתארו את המצב הפיזי של הכנס ותנאי ההשתתפות, לאחר שביקרתם בנכס והחלטתם שאתם מעוניינים רכוש אותו תקבלו טיוטת הסכם ונוסח הצעה אותה תצטרכו להגיש בפרק הזמן שנקבע מראש על ידי כונס הנכסים.

לעתים יזומנו המציעים להתמחרות הדומה למכירה פומבית בה המציע את המחיר הגבוה זוכה בנכס כאשר ניתנת האפשרות לשפר את ההצעה שניתנה מלכתחילה.

 

לסיכום, מה מתבצע בסוף ההליך?

לאחר שנקבע הזוכה בהליך הרוכש חותם על הסכם הרכישה ואותו הסכם מוגש לבית המשפט, אחרי שבית המשפט או הוצעה לפועל אישרו את ההסכם הרוכש מקבל את הנכס בלי שיעבוד או חוב. חשוב לזכור כי הליך הרכישה כולל כמה שלבים כולל ביקור בנכס, ערבות בנקאית, הליך התמחרות ולבסוף הכרזה על הזוכה.

לרכישה מכונס נכסים יש כמה יתרונות כשהבולט בהם זה המחיר הנמוך המוצע ממחיר השוק אך קיימים גם כמה חסרונות לכן בררו לעומק טרם הגשת ההצעה וודאו כי הליך רכישה כזה מתאים לכם.

דִירָה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
קופה וכסף
טיפים פיננסים
איך לבחור רואה חשבון מקצועי ואמין לעסק

לרואה החשבון יש עבודה מאוד חשובה ורלוונטית לכל עסק שהוא. רואה החשבון יודע לנהל את העסק שלכם בצורה יעילה ומקצועית, כך שיהיו מינימום הפסדים ויותר רווחים. כמו כן, הוא גם

פיננסית
כספים וחסכונות
התנהלות פיננסית נכונה שכל אחד צריך להכיר

לא קל לפתח מודעות פיננסית והרגלי צריכה חדשים, אך במציאות החיים, אלו דברים חשובים שכדאי לאמץ בכדי להתנהל בצורה חכמה. מעוניינים לעשות שינוי ולקחת שליטה על ההתנהלות הפיננסית שלכם? לפניכם