האם אפשר לקבל כסף בחזרה מרשות המיסים?

שכירים ועצמאים כאחד, כולנו התרגלנו לכך שבכל חודש אנחנו מפרישים לרשות המיסים את מס ההכנסה שנקבע לנו, ועבור רוב האנשים, בנקודה זו נגמר הקשר שלהם עם רשות המיסים. האם ייתכן מצב הפוך – בו רשות המיסים צריכה להעביר לנו כסף? נשמע כמו חלום, אך התשובה בהחלט מפתיעה

 

מתי בפעם האחרונה בדקתם את תשלום המיסים שלכם?

רשות המיסים נתפסת אצל לא מעט אנשים כגוף שעדיף להתרחק ממנו, הן בשל הפרוצדורה הבירוקרטית הכרוכה בהתנהלות מולה והן בשל החשש מפני גילויים על חובות כאלה ואחרים, שלא היינו מודעים לקיומם.

כפועל יוצא מכך, הקשר של רבים מאיתנו עם רשות המיסים מסתכם בתשלום מס הכנסה וזאת מבלי לבדוק את גובה התשלומים, האם בוצע חישוב נכון ונתונים נוספים, המביאים לא אחת לכך שאנחנו משלמים למס הכנסה יותר ממה שאנחנו צריכים לשלם בפועל.

 

בגין אלו מקרים מגיע לנו החזר מס?

במקרים בהם נגבה מאיתנו מס יתר, וכאן כדאי לציין שמדובר במקרים שכיחים במיוחד, כפי שניתן ללמוד מכך שאצל רשות המיסים קיימים למעלה מ – 3 מיליארד ₪ בגין גביית מס עודפת, הרי שנוכל להגיש בקשת החזר מס בהתאם ולקבל את הכספים המגיעים לנו ישירות אל חשבון הבנק.

המקרים השכיחים ביותר בגינם מגיע לכם החזרי מס הם – מגורים באזורי פריפריה, סיום שירות סדיר בצה"ל, סיום תואר לימודים במוסד אקדמאי, הורות לילדים, נכות (שלכם או של בן / בת הזוג), מעבר בין עבודות במהלך שנת המס ועוד.

 

בדיקת זכאות להחזר מס

ההתנהלות הבירוקרטית מול רשות המיסים, מביאה אנשים רבים לשקול פעמיים את כדאיות הפנייה אל רשות המיסים, גם במקרים בהם ייתכן ומגיע לנו החזרי מס. לפיכך, כדאי לבדוק ולוודא מראש את מידת זכאותכם לקבלת החזרי מס, בדיקה אותה ניתן לבצע באופן עצמאי, באמצעות סימולטורים מקוונים לבדיקת הזכאות או באמצעות חברה מקצועית בתחום המס.

 

כיצד מגישים בקשה להחזר מס?

כפי שניתן להבין, תהליך החזר המס אינו נעשה באופן אוטומטי, כאשר עלינו להגיש בקשה מסודרת לרשות המיסים. את הבקשה יש למלא באמצעות טופס ייעודי, לצרף אליה את המסמכים הרלוונטיים (דוגמת טופס 106 ואישורים הנוגעים לנקודות הזיכוי השונות) ולהגיש באופן מקוון או באמצעות פקיד השומה הקרוב אליכם.

על מנת לחסוך זמן יקר ולמלא את הבקשה באופן המיטבי, כך שתוכלו להבטיח לעצמכם שתקבלו את מלוא ההחזר המגיע לכם, מומלץ לבצע את תהליך בדיקת הזכאות והגשת הבקשה בהתאם עם חברה מנוסה בתחום, אשר תלווה אתכם לאורך כל הדרך ועד לקבלת ההחזר ישירות אל חשבון הבנק שלכם.

 

לסיכום

על אף שמדובר במציאות הנראית כלקוחה מעולם אחר, ייתכן בהחלט כי רשות המיסים תהיה חייבת להחזיר לנו כספים במקרים של גביית מס עודפת. כדי לבדוק את זכאותכם, ניתן להיעזר בסימולטורים המקוונים השונים או באמצעות חברה מקצועית בתחום החזרי המס, כך שתוכלו לקבל את מלוא הכספים המגיעים לכם, ישירות אל חשבון הבנק שלכם.

מגיע לכם החזרי מס

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
הר הביטוח ראשית
טיפים לביטוחים
הר הביטוח – יוזמה פרטית או ממשלתית?

ביטוח מבנה או דירה? ביטוח חובה, מקיף או צד ג'? ביטוח חיים, בריאות או אולי שיניים? סיימתי לשלם על הביטוח הקודם לפני שהתחלתי לשלם על הביטוח הנוכחי? כל אלו ועוד

מבנה מבוטח
ביטוחים
רעידת אדמה – אל תגיד לי זה לא יקרה

אנשים אוהבים להתעלם מדברים מציאותיים שמתרחשים ממש מתחת לאף שלהם. כשמדברים על כדור הארץ ועל איך שאנחנו כבני אדם מכרסמים בו לאט לאט, אנשים אוהבים להתעלם ולהמשיך לקחת עוד קשי

אינסטלטור
טיפים פיננסים
האם תהליך איתור נזילות נכנס בתוך בדק בית

רכישה של דירה חדשה היא אירוע סופר מרגש. היא בדרך כלל כרוכה בציפייה והמתנה ממושכת של תקופה ארוכה בה חסכתם כסף וחיכיתם לרכישת הדירה. החשש בקנייה מדירה מקבלן הוא התאמת