חיפוש

דן החסכן – ככה מחשבים הנחות

אחד החישובים המתמטיים שאותו אנחנו צריכים לעשות הכי הרבה פעמים בחיים הוא חישוב אחוזים. המקום המרכזי שבו אנחנו פוגשים את החישוב הזה הוא כאשר אנחנו רוצים לחשב הנחות על מוצרים שונים. החישוב הזה נדרש גם כדי להבין מה בדיוק הערך של ההנחה מתוך המחיר הכללי של המוצר, וכמובן, כמה אנחנו הולכים לשלם בפועל על המוצר הזה.

 

חישוב נכון של הנחות

חישוב הנחות הוא משהו שאנחנו פוגשים כמעט בכל יום. לא משנה האם זה בקניות בסופר או דווקא בקניון, ההנחות הן משהו שלא זז מהעיניים שלנו, וכדי שנדע האם באמת קנייה מסוימת משתלמת לנו או לא, חשוב שנדע איך לחשב את ערך ההנחות בצורה מהירה. הדרך המהירה ביותר היא לעשות את זה בעזרת כלי נהדר שנקרא מחשבון הנחה.

 

מחשבון הנחות

מחשבון הנחות הוא כלי שמאפשר לכם להכניס את המחיר הנוכחי של המוצר וערך הנחה והוא יחזיר לכם במדויק את המחיר שאותו אתם הולכים לשלם על המוצר הזה. היתרון של המחשבון הזה הוא בכך שאתם מקבלים חישוב מדויק, ללא שום טעות וכמובן בזמן הקצר ביותר. עם זאת, ישנם מקרים שבהם המחשבון הזה לא יהיה בהישג היד שלכם, ולכן חשוב להכיר דרכים נוספות.

 

חישוב לפי ערך ההנחה

אחוזי ההנחה על מוצרים שונים הם לא דבר קבוע, אולם במקרים רבים הם יהיו עם מספרים שנוח לנו לחשב אותם. למשל, הנחה של חמישים אחוז היא פשוט חצי מחיר, והנחה של עשר אחוז היא להוריד מהמוצר המקורי עשירית מהמחיר שלו. החישובים הללו הם חישובים שאנחנו יכולים לעשות בראש בצורה די מהירה, ולכן כדאי להכיר אותם למקרה שבו ערך ההנחה הוא עגול.

 

חישוב לפי מחיר המוצר

אפשרות נוספת היא חישוב של ערך ההנחה לפי המחיר הנוכחי של המוצר. מוצר שעולה 100 ₪ יהיה קל מאוד לחשב את ההנחה עליו, כיון שערך ההנחה יהיה זהה לאחוז ההנחה. כמובן, גם אם המחיר הוא לא מאה שקלים, אבל סכום עגול אחר ניתן פשוט לחשב את ההנחה לפי מאה ואז לבצע הכפלה עד שנגיע למחיר הנוכחי של המוצר.

 

חישוב מדויק ללא מחשבון הנחה

באופן כללי, כדי לחשב במדויק את ההנחה כל מה שצריך לעשות זה לקחת את המחיר הנוכחי, להכפיל אותו באחוז ההנחה ולבצע חלוקה במאה. הערך שתקבלו זה הסכום שאתם צריכים להוריד מהמחיר המקורי, וכך לקבל את הסכום העדכני שאותו התם הולכים לשלם עבור המוצר אחרי שחישבתם את ההנחה עליו.

 

לסיכום

חישוב אחוזים הוא פעולה שנצטרך לעשות במקרים רבים, בעיקר כאשר אנחנו רוצים לחשב הנחות על מוצרים שונים. את החישוב הזה אפשר לעשות בצורה מדויקת על ידי מחשבון הנחות, אולם במקרים שהוא לא נמצא בהישג היד שלכם, קיבלתם כאן כמה דרכים שיכולות לעזור לכם.

הנחות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שטרות של דולרים
הלוואות
האם למוגבלים בבנק כדאי לקחת הלוואה

הבנק החליט להגביל אתכם ואתם ממש זקוקים להלוואה? אם אתם אובדי עצות וזקוקים בדחיפות להלוואה נוספת! כדאי שתקראו את הכתבה הבאה על מנת להחליט האם כדאי לכם או לא לקחת

כל מה שצריך לדעת על מניית מייקרוסופט ב- 2023
שוק ההון
כל מה שצריך לדעת על מניית מייקרוסופט ב- 2023

מיקרוסופט הינה החברה הציבורית השלישית בגודלה בעולם לפי שווי שוק, לא הייתה חסינה מתקופת הירידה והאינפלציה שהגדירה את שוק המניות של 2022. מניית החברה איבדה מעל 28% בשנה עד היום