בעלי עסק גדול – איך תיקון 6 לחוק שכר שווה משפיע עלכם

תיקון 6 לחוק השכר השווה הוא תיקון חדש, ומשפיע בצורות שונות על עסקים גדולים ועסקים קטנים, ועל כן חשוב להכיר את הדקויות של התיקון ולהיות בקיאים בו, למען העובדים שלכם ולמענכם.

 

בואו נכיר את חוק השכר השווה לעובדת ולעובד

חוק השכר השווה מתייחס לחובה לפי חוק החלה על כל עסק לשלם באופן שווה לכל גבר ואישה הנמצאים באותו דרג, משרה, ומחלקה. מטרת החוק היא לצמצם את פערי השכר בין נשים וגברים ולעודד שוויון מגדרי. בתחילתו החוק דרש מגופים מסוימים המקבלים מימון ממשלתי לפרסם דו"ח פירוט שכר המתייחס באופן ספציפי לנשים וגברים ולפערים ביניהם אם יש כאלו. תיקון 6 לחוק שכר שווה לעובדת ולעובד מרחיב את היריעה לדרישת דו" פירוט השכר ממספר גופים מסוימים לכל עסק המונה יותר מ-518 עובדים.

 

השפעת תיקון 6 לחוק השכר השווה על עסקים גדולים

כבעלי עסק גדול, ספציפית גדול ביחס לכמות העובדים שלכם, חשוב להכיר את השינויים החדשים שהתיקון מביא לחוק, אותם נפרט פה:

 

  • דו"ח פירוט השכר – מה נדרש מהמעסיק

לפי התיקון העדכני ביותר המעסיק נדרש לרכז דו"ח פירוט שכר לפי מגדר, המחלק את העובדים לפי מחלקות, דרגים, ומשרות, ומציג את השכר. את הדו"ח הזה יש להפיץ באופן פנימי ואנונימי. הדו"ח צריך להיות מופץ על בסיס שנתי.

 

  • עדכון העובדים באופן מכוון

מלבד הפצת הדו"ח הפנימי יש ליידע כל עובדת ועובד באופן פרטני על הנתונים הרלוונטיים אליהם. הדו"ח הפנימי יהיה נגיש לכל עובד ועובדת בעסק אך יש לשלוח את המידע המתייחס לשכר כל עובד ועובדת באופן אישי על מנת שיוכלו לראות את הנתונים המתייחסים אליהם בהקשרי פערי שכר.

 

  • פרסום ציבורי של דו"ח פירוט השכר

דו"ח פנימי ויידוע פרטני לכל עובד אינו מספק לפי התיקון החדש, יש בנוסף צורך לפרסם את המידע במרחב הציבורי. ניתן להציג את הנתונים באתר העסק או דרך משרד התעסוקה, או כל דרך אחרת המאפשרת גישה פומבית ורשמית למידע. ניתן לברר מידע זה דרך משרד התעסוקה.

 

חשיבות התיקון לחוק והעמידה בדרישות

כבעלי עסק גדול אין ציפייה מכם להיות במעקב פרטני אחר כל תלוש משכורת העובר לעובדים שלכם, אך כן קיימת דרישה לפיקוח על שמירת ערך השוויון. דו"ח פירוט השכר הוא אמצעי בשבילכם להיות במעקב ולדאוג שלא קיימת עבירה על החוק, בנוסף לשקיפות מול העובדים שלכם.

 

לסיכום

עכשיו שאתם בקיאים בתיקון 6 לחוק השכר השווה יש לוודא שהעסק שלכם עומד בדרישות. מלבד הסכנה שעובדת או עובד יפעלו משפטית נגד העסק על בסיס אפליה, אותה הדו"ח יכול לנטרל, אי העמידה בפרסום הדו"ח ויידוע העובדים גם במצב של שכר שוויוני לחלוטין מהווה עבירה על החוק. חשוב להקפיד לבצע את חלקכם כבעלי עסק על מנת למלא את חובותיכם לחוק ולעובדי העסק שלכם.

גברים ונשים עובדים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עיר מגורים
נדל"ן
היכן יש קרקעות בישראל שעדיין לא הופשרו?

חושבים על להשקיע בנדל"ן, ומחפשים קרקעות בעלות נמוכה עם תשואה גבוהה? קרקעות שעדיין לא הופשרו יכולות להיות אופציה טובה בעבורכם. אבל מה זה בכלל אומר? המשיכו לקרוא את המאמר הבא

ראש כספי
מיסים
מי זכאי להחזר מס?

שכירים אשר לא קיבלו החזר מס בשש השנים האחרונות זכאים לקבל החזר מס אשר עשוי להגיע במקרים מסוימים גם לאלפי שקלים. כיצד תבדקו את זכאותכם? הפרטים – במאמר הבא. החזר

שעון ומטבעות
טיפים פיננסים
4 דרכים לרכוש השכלה פיננסית

אתם מאוד מעוניינים לשפר את מצבכם הפיננסי, יש לכם מוטיבציה גדולה ללמידה, אך אתם לא יודעים איך לעשות את זה. אתם שואלים את עצמכם – מה הצעד הבא? איך נוכל