ביטוח סיעודי – האם משתלם לעשות אותו?

כל אדם יכול להפוך להיות סיעודי ללא קשר לגילו, אף אדם צעיר עלול למצוא את עצמו מגיע למצב סיעודי, בגלל תאונה או מחלה, וכן אדם מבוגר עלול למצוא את עצמו סיעודי בגלל הגיל.

מסיבות אלו, חשוב שיהיה ביטוח סיעודי ניתן לרכוש ביטוח כזה דרך קופות החולים וכן דרך חברות ביטוח פרטיות.

מאמר זה יענה על שאלות, המטרידות רבים מכם כמו מהו ביטוח סיעודי? האם משתלם לעשות אותו? מהם חסרונות ויתרונות ביטוחים דרך קופות החולים ודרך חברות פרטיות? הכירו אותי ביטוח סיעודי
המטרה של ביטוח סיעודי הוא לעזור לאדם שאינו יכול להתנהל עצמאית בחיי היום יום שלו, וזקוק לעזרה גם בפעולות הפשוטות ביותר, משום כך, יש צורך בהוצאות רבות לטיפול באדם הסיעודי גם בכך הביטוח הסיעודי יכול לעזור.


הסיבות לחשיבות של ביטוח סיעודי

כל אדם במהלך חייו גם אם הוא ילד או צעיר בשיא חייו עלול להגיע למצב סיעודי, וכן טיפול באדם סיעודי עלול לעלות יקר. במידה ולא רכשתם ביטוח סיעודי, העול הכספי עלול ליפול עליכם או על קרובי המשפחה. הסכומים יכולים להגיע עד 20,000 בחודש במקרה הרע. אתם לא יכולים להרשות זאת לעצמכם, אתם צריכים להחליט על פתרון שיאפשר לכם להוזיל את העלויות האלו בבוא העת.

 

כן או לא זוהי השאלה

יש צורך לעשות ביטוח סיעודי מהר ככל האפשר שכן עלות ביטוח משתנה בהתאם לפרמטרים הבאים:

  • מצב בריאותי
    ככל שאתם צעירים יותר ובמצב הבריאות שלכם הוא טוב, כך עלות הביטוח תהיה גם נמוכה יותר.
  • גיל
    ככל שתעשו את הביטוח מוקדם יותר כאשר ילדכם צעירים גם כאשר הם יהיו מבוגרים, התשלום של הביטוח אינו משתנה והם לא יצטרכו לשלם מאות שקלים בחודש.
  • חיסכון
    חלק מהתשלום שאתם משלמים לחברת הביטוח מיועד לחיסכון שלכם במקרה שתזדקקו אליו מוקדם יותר.

 

שאלת המחץ קופת חולים או ביטוח פרטי

חשוב מאד לדעת, כי בעקבות רפורמה חדשה, לא קיים הבדל מהותי בביטוחים השונים, למעט התשלום. חשוב להבין כי הביטוח הסיעודי בקופות החולים מספיק עד חמש שנים, אך היתרונות של ביטוח סיעודי דרך קופת החולים הוא התשלום הנמוך שלהן הן מהוות כיסוי ראשוני לביטוח סיעודי.
אחד החסרונות העיקריים של ביטוח סיעודי פרטי הוא הסכום הגבוה ביות, שיש לשלם לעומת ביטוח מקופת חולים אך היתרונות עולים על החסרונות.

הביטוח הפרטי מותאם אישית למצב המטופל, כך שאתם יכולים לבחור את הרכיבים שאתם משלמים, תשלום חודשי קבוע,  קבלת זכויות שונות, שלא מקבלים בביטוח הפרטי . עורך–דין יואב רונקין יוכל לייעץ לכם.

לסיכום: מאמר זה מדבר על ביטוח סיעודי, ועונה על השאלה, האם משתלם לרכוש אותו? התשובה על פי המאמר היא כן שכן אי רכישה של הביטוח עלולה להוביל להוצאות רבות.

 

מאזניים

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
עיצוב לוגו – כל מה שצריך לדעת

אם יש לכם פרופיל ברשתות החברתיות כגון פייסבוק או אינסטגרם, וודאי יצא לכם להשקיע מחשבה בבחירת תמונת הפרופיל שלכם. תמונת הפרופיל בפייסבוק היא למעשה הפנים שלכם גם באופן מילולי וגם

משפט
נדל"ן
עורך דין נדל"ן בתל אביב

עורך דין נדל"ן בתל אביב הוא הדמות שאתם צריכים לצידכם כאשר אתם שוקלים השקעה בעיר. הנדל"ן בתל אביב הוא אחת מהסחורות החמות ביותר במשק הישראל. העובדה שמגורים בעיר מושכים צעירים