באיזה גיל מומלץ לקחת משכנתא ?

יש גיל למשכנתא? משכנתא זה לא רק לצעירים? ככה זה נשמע לפחות – זוגות צעירים שמעוניינים לרכוש נכס להשקעה או בית לגדל בו את הילדים הם אלו שלוקחים משכנתא ! אז הם לא היחידים.

מי אמר שאי אפשר לקחת משכנתא בגיל 60 כדי לשפץ את הבית או לקנות בית חדש שיורש בעתיד לילדים? ישנן כמה דרכים לקחת משכנתא שיכולות להיות משתלמות במיוחד עבורכם.

בכתבה הבאה נפרט על הגילאים בהם ניתן לקחת משכנתא ואיך לעשות זאת בדרך המשתלמת ביותר.

בדרך כלל בישראל הלוואת משכנתא היא הלוואה שזוגות צעירים לווים מהבנק על מנת לרכוש דירה, להשקעה או כבית לגדל בו ילדים, כך או כך כדי לדאוג לעצמם למקור לביטחון בתחילת החיים המשפחתיים. משכנתאות והחוקים שלהן נקבעו על ידי בנק ישראל ולכן במעמד בחינת ההלוואה על ידי הבנק הלווה, יבחנו בעלי המקצוע את כושר החזרת החוב שלכם, את דירוג האשראי, משכורות חודשיות והביטחונות שתעמידו אל מול המשכנתא וכך יחליטו מה יהיה גובה ההלוואה כאשר הסכומים נעים בין 60 – 75 אחוזים מסכום הנכס. אז עד איזה גיל אדם יכול ללוות משכנתא? האם אפשר לעשות זאת לא רק למטרת רכישת דירה? איך לעשות זאת בדרך המשתלמת ביותר? כל זאת בהמשך

 

זה לא הגיל – זה התרגיל !

עד איזה גיל אפשר לקחת משכנתא – ראשית כל נבהיר, החוק בישראל נכון לשנת 2021 קובע כי אדם יכול לקבל משכנתא באופן חוקי עד גיל 80. אבל משכנתא היא דבר שמשתלם או לפחות מתקבל על הדעת, מכיוון שהיא מהווה פתרון לרכישת נכס בעזרת הלוואה ארוכת טווח שמאפשרת לאנשים להיות מסוגלים להחזיר את ההלוואה בלי לשלם המון כסף בכל חודש. אז איך אדם מבוגר יכול לעשות זאת? איך ניקח הלוואה ונפרוש אותה על גבי 30 שנה כמו שהזוגות הצעירים עושים? אז יש חדשות טובות וחדשות קצת פחות. החדשות הקצת פחות טובות הן שכאשר אדם או זוג מעל גיל 65 יגיעו לבנק בכדי לקבל משכנתא הבנקאי לרוב לא יסכים לפרוס את ההלוואה ליותר מ 15 שנים וגם זאת אם ישנה ערובה שהיורשים יכולים לשלם את המשך המשכנתא. המשמעות הנוספת של עניין זה היא שגובה ההחזר יהיה גבוהה יחסית מכיוון שהפריסה היא קצרת טווח באופן יחסי ל- 30 השנים שזוגות צעירים מקבלים. מה אפשר לעשות?

 

החדשות הטובות!

אפשר לקחת משכנתא אבל זה נשמע מעט מסוכן, אבל יש כמה פתרונות שיהפכו את העניין לפשוט הרבה יותר ויחסכו לכם מאות אלפי שקלים. אם תרצו לקחת משכנתא עבור דירה חדשה או עבור שיפוץ הדירה ואתם מעל לגיל 65, תוכלו לעשות משכנתא הפוכה שמשמעה העמדת נכס שברשותכם כערובה להחזרת סכום ההלוואה. תוכלו לבחור לא לשלם כל חודש ולכל המאוחר שנה לאחר פטירת בן הזוג השני תצטרכו למכור את הנכס ולהחזיר את ההלוואה, ובכך לחסוך המון כסף! תוכלו גם לבחור למחזר את המשכנתא הקיימת ובכך לחסוך בעלויות המשכנתאות הישנות, לא משנה במה תבחרו חשוב מאוד להתייעץ עם יועצי משכנתאות מומחים בעלי ניסיון רב בשוק. לאחר סקר שוק נרחב, ההמלצה שלנו היא אנבר משכנתאות אשר מציעים טיפול חינמי בכל הקשור למשכנתא הפוכה! למה אתם מחכים?

 

כסף ושעון

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
גישור בהלוואות ראשית
כללי
כל מה שרציתם לדעת על הלוואת גישור

מחפשים את הדרך לממן את הדירה החדשה שאתם רוצים לקנות אך עוד לא הצלחתם למצוא קונים לדירה הישנה? אם כך, כדאי שתדעו שאתם לא היחידים שמוצאים את עצמם במצב הזה.

עיר מגורים
נדל"ן
היכן יש קרקעות בישראל שעדיין לא הופשרו?

חושבים על להשקיע בנדל"ן, ומחפשים קרקעות בעלות נמוכה עם תשואה גבוהה? קרקעות שעדיין לא הופשרו יכולות להיות אופציה טובה בעבורכם. אבל מה זה בכלל אומר? המשיכו לקרוא את המאמר הבא

ציוד משפטי
עריכת דין
מה כדאי להכיר לפני שניגשים לעורך דין צבאי

במידה ואתם, ילדכם או מכר שלכם נמצאים בפתחו של הליך חקירה צבאי, מומלץ מאוד שתכירו את זכויותיכם, על מנת שלא ינצלו את בורותכם בתחום, כנגדכם. עו"ד צבאי ותיק ומיומן, יוכל