אתם מסורבי משכנתא? זה לא סוף המשחק!

רבים חולמים על בית משלהם, אך נאלצים להתמודד עם סירוב מצד הבנקים בבקשתם למשכנתא. סירוב כזה יכול להרגיש כמו מכה ניצחת, אך חשוב לדעת שיש אלטרנטיבות. ישנם עדיין צעדים שאפשר לנקוט כדי להגשים בסופו של דבר את החלום על רכישת בית. במאמר זה נעסוק באפשרויות השונות

 

מדוע נתקלים בסירוב משכנתא?

ראשית, חשוב להבין מדוע אנשים מסוימים נחשבים מסורבי משכנתא. לעיתים הסיבות קשורות למצבו הפיננסי של מבקש המשכנתא – הכנסה נמוכה מדי, חובות גבוהים, היסטוריית אשראי לא טובה וכדומה. אולם במקרים רבים הסירוב נובע מסיבות שניתנות לתיקון, כגון חוסר ניסיון ברכישת נכסים, העדר בטחונות מספיקים וכו'.

על כן, חשוב שלא להיבהל או לאבד תקווה. ישנה דרך להתגבר על המכשולים ולהגיע בסופו של דבר לאישור המשכנתא המיוחלת.

נתקלים במשכנתא

התייעצות עם יועץ משכנתאות

הצעד הראשון אותו כדאי לנקוט הוא התייעצות עם יועץ משכנתאות. יועץ כזה יכול לסקור את מצבו הפיננסי של מבקש המשכנתא, לאתר את הסיבות לסירוב ולהציע פתרונות יצירתיים להתגבר על החסמים. למשל, אם יש בעיה של הכנסה נמוכה מדי, ניתן לשקול שילוב של ערבים.

אם מדובר בחובות גבוהים, אפשר לנסות ולסדר אותם או להמיר אותם בהלוואה אחרת. ואם חסר ניסיון קודם ברכישת נדל"ן, הפתרון יכול להיות פנייה לבנק אחר והתחייבות לצבור ניסיון חיובי בתקופה הקרובה.

 

משכנתא חוץ בנקאית

משכנתא חוץ בנקאית היא אפשרות חלופית למימון שבדרך כלל מוצע על ידי חברות משכנתא פרטיות או גופים מוסדיים. הרעיון הוא להציע הלוואות משכנתא גם לאנשים שנתקלים בסירוב מצד הבנקים. התנאים במשכנתא חוץ בנקאית בדרך כלל פחות טובים בהשוואה לבנקים – ריביות גבוהות יותר, דרישות ביטחונות גבוהות יותר, מגבלות ותנאים נוספים.

אך בכל זאת זו אפשרות להגשמת חלום רכישת הדירה עבור מי שלא הצליח בבנקים. עם זאת חשוב לפעול בזהירות ולהיעזר בייעוץ מקצועי כמו המרכז להבראה פיננסית על מנת לוודא שאכן מקבלים תנאים סבירים ולא חותמים על עסקה בלתי כדאית כלכלית. ישנם גופים רציניים, אך גם כאלה שרוצים לנצל את מצוקת מבקש המשכנתא.

 

מציאת שותפים לדרך

אפשרות אחרת היא לשלב ערבים ושותפים נוספים בבקשת המשכנתא. לשם כך ניתן לפנות לבני משפחה המוכנים לסייע, חברים קרובים או אף משקיעים מעוניינים בפרויקט. הרעיון הוא שככל שיתווספו אנשים נוספים אשר מחזקים את בקשת המשכנתא באמצעות הכנסתם, נכסיהם או חסכונם, כך תגדל הסבירות לקבלת אישור חיובי.

 

חיפוש אחר בנקים אחרים

גם אם נתקלים בסירוב מצד בנק אחד, אין זה אומר שכל הדלתות ננעלו. תמיד אפשר לפנות לבנקים אחרים ולנסות שוב מחדש. כדאי למקד את החיפוש בבנקים קטנים יותר, כאלה המתמחים במשכנתאות או בנקים שידועים כגמישים יותר בתנאי האישור. עם המלצה של יועץ משכנתאות מנוסה ניתן למצוא בנקים שיסכימו להעניק הלוואה למרות הסירוב הראשוני.

 

עיקשות והתמדה הם המפתח להשגת המטרה

גם אם התהליך דורש זמן ומאמץ לא מועטים, חשוב לא לוותר ולהתמיד בניסיונות עד להשגת מטרת המשכנתא. יש לפעול בשיטתיות, צעד אחר  צעד, תוך יישום ההמלצות של יועץ המשכנתאות המלווה. עם עיקשות והתמדה, תוך כדי טיפול בחסמים וחיזוק הפרופיל האישי, ניתן בהחלט להגיע בסופו של דבר לאותו אישור משכנתא מיוחל. גם אם יידרשו מספר ניסיונות חוזרים בבנקים שונים, לעולם אסור לוותר על החלום רק בגלל קשיים או עיכובים זמניים.

סירב לקבל משכנתא

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
שטרות של דולרים
הלוואות
האם למוגבלים בבנק כדאי לקחת הלוואה

הבנק החליט להגביל אתכם ואתם ממש זקוקים להלוואה? אם אתם אובדי עצות וזקוקים בדחיפות להלוואה נוספת! כדאי שתקראו את הכתבה הבאה על מנת להחליט האם כדאי לכם או לא לקחת

רשיון עסקי
עסקים
מתי ישלל מאיתנו רישיון העסק?

פתיחת עסק היא מאמץ מרגש. עם זאת, לפני שתצאו למסע היזמי שלכם, חיוני להבין את הדרישות החוקיות והתקנות המסדירות את הפעילות העסקית במדינה שלכם. בישראל, קבלת רישיון עסק היא צעד

קופה וכסף
טיפים פיננסים
איך לבחור רואה חשבון מקצועי ואמין לעסק

לרואה החשבון יש עבודה מאוד חשובה ורלוונטית לכל עסק שהוא. רואה החשבון יודע לנהל את העסק שלכם בצורה יעילה ומקצועית, כך שיהיו מינימום הפסדים ויותר רווחים. כמו כן, הוא גם

חתימות דיגיטליות המפתח שלך לעתיד אקולוגי!
עסקים
חתימות דיגיטליות: המפתח שלך לעתיד אקולוגי!

בעידן הדיגיטלי של היום, הטכנולוגיה שינתה את הדרך בה אנו מנהלים עסקים, מתקשרים ומטפלים במסמכים. ככל שאנו הופכים מודעים יותר לסביבה, מציאת פתרונות ברי קיימא היא חיונית. פתרון אחד כזה