אם לא בארץ אז בחו"ל – הכל על השקעות נדל"ן בפורטוגל

לא מעט ישראלים מוצאים את עצמם מחדש בפורטוגל. אנחנו לא מתכוונים למסע רוחני, כמו שישראלים רבים חווים בהודו אחרי הצבא – אלא מסע כלכלי. עוד ועוד ישראלים מגלים שהם יכולים לקבל תמורה טובה יותר לכסף שלהם בהשקעות נדל"ן בפורטוגל. בטקסט הזה תוכלו לקרוא כל מה שצריך לדעת על השקעות נדל"ן משתלמות בפורטוגל.

 

משכנתא ופתרונות מימון נוספים להשקעות נדל"ן בפורטוגל

השקעות נדל"ן משתלמות בפורטוגל הן נפוצות יותר ממה שהייתם חושבים, ויש לכך מספר סיבות. למשל, מזג האוויר בפורטוגל הוא נעים ונוח גם ביחס לאירופה הקלאסית וגם ביחס למדינות הים התיכון – ולכן יש ביקוש ליחידות תיירות כל השנה. אולם, אחד הגורמים שהכי מושכים משקיעי נדל"ן לפורטוגל הם התנאים הנוחים שמציעים הבנקים בפורטוגל למשקיעי חוץ.

אם תחליטו לקחת משכנתא בפורטוגל, תגלו – בין היתר – כי יש בסך הכל מעט בירוקרטיה, המיסוי נמוך והתנאים לקבלת משכנתא נוחים במיוחד. בנוסף, הממשלה בפורטוגל מנסה למשוך משקיעים ממדינות זרות, ולכן היא מציעה אפשרות לקבלת "ויזת זהב" לאזרחים זרים שרוכשים נדל"ן בפורטוגל. ויזת זהב יכולה להיות גם הצעד הראשון בדרך לקבלת אזרחות פורטוגלית נחשקת.

 

כמה עולה דירה בפורטוגל

באופן כללי, המחירים בפורטוגל נוטים להיות נמוכים יותר מאשר במדינות אירופה האחרות, אך הם עולים בשנים האחרונות בגלל הביקוש הגובר – מה שהופך את הנדל"ן בפורטוגל להשקעה משתלמת.

בעיר הבירה ליסבון, השכירות על דירת שני חדרים במרכז העיר יכולה לעלות בסביבות 750-1,000 יורו לחודש, בעוד שדירה דומה באזור יותר פרברי עשויה לעלות בסביבות 600-800 יורו לחודש. בערים ויישובים אחרים, מחירי הדירות עשויים להיות נמוכים יותר. שימו לב שהמחירים הללו נכונים לתחילת שנת 2023 בלבד, ועשויים להשתנות באופן משמעותי בהתאם למיקום, לזמן ולתנאי השוק.

 

איך להשקיע נכון בנדל"ן בחו"ל

ישנם כמה צעדים שיהיה עליכם לנקוט כדי להשקיע נכון בנדל"ן בפורטוגל. קודם כל, חשוב מאוד לחקור את השוק. חקירת עומק של שוק הנדל"ן במדינה בה אתם שוקלים להשקיע תכלול גורמים כמו צמיחה כלכלית, ערכי נכסים באזורים שונים ומידת ביקוש להשכרה בהם.

בנוסף, חשוב להבין את המערכת המשפטית במדינת היעד. לפני השקעה בנדל"ן בחו"ל עליכם לוודא שאתם מבינים את המערכת המשפטית המקומית ואת כל התקנות שעשויות להשפיע על ההשקעה שלכם. לצורך כך, כדאי להיעזר בעורך דין מקומי.

בנוסף, עבודה עם סוכנות נדל"ן אמינה יכולה לעזור לכם לנווט בשוק המקומי ולמצוא את הנכס המתאים להשקעה שלך. אם אתם לא מתכונים לעבור למדינת היעד, או שאתם גרים במדינה אך רחוק מהנכס – כדאי לחשוב על מנהל נכס. מנהל נכס יטפל במשימות כמו איתור שוכרים ותחזוקה.

 

סיכום

לסיכום, השקעה בנדל"ן בפורטוגל נוטה להיות משתלמת. יחד עם זאת, חשוב לבצע אותה לאט ובזהירות – ואך ורק עם סוכנות נדל"ן אמינה ומצליחה.

השקעות

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
דירה ביוון
נדל"ן
מה כרוך בקניית דירה ביוון?

כולנו חולמים על נכס להשקעה, זהו אחד היעדים הישראלים שטבועים בנו מגיל 0. הבעיה המשמעותית היא מחירי הדיור בישראל. אנחנו שומעים בכמה כסף הורים שלנו קנו את הדירה שלהם וזה

יד ובית
משכנתאות
משכנתא לרווקים מול משכנתא לזוגות – מה ההבדלים?

בין אם אתם רווקים ובין אם זוגות צעירים אתם זכאים למשכנתא בסבסוד המדינה ולמשכנתא מהבנקים למשכנתאות. למרות זאת, ישנם הבדלים בשיטת הניקוד לזכאות למשכנתא מהמדינה בין רווקים לזוגות צעירים עליהם

ציוד משפטי
עריכת דין
האם אפשר לערוך הסכם שכירות דירה ללא עו"ד?

כל אחד יכול להוריד חוזה שכירות סטנדרטי מהאינטרנט, לעשות בו כמה שינויים קלים כדי להתאים אותו לצרכים המדויקים ולחתום. אבל האם חוזה כזה מתאים לכל סוג של הסכם שכירות? האם