איך מקבלים משכנתא בדרגה שניה?

רוב האנשים בארץ לוקחים משכנתא בדרגה ראשונה, המיועדת עבור מי שמעוניין לקחת הלוואת משכנתא מהבנק לצורך רכישת נכס. במקרים אלו, הדירה משועבדת לבנק, בתור ערובה להחזר ההלוואה. משכנתא בדרגה שניה מתייחסת ללקיחת משכנתא נוספת על אותה הדירה, כלומר שיעבוד נוסף של הנכס. על מנת לקבל משכנתא בדרגה שניה יש לעבור תהליך לא פשוט, עליו נרחיב במאמר זה. 

 

מה כדאי לדעת על משכנתא בדרגה שניה?

קבלת משכנתא בדרגה שנייה חיונית עבור מי שמעוניין לקחת הלוואה של סכום כסף משמעותי. מדובר למעשה על משכנתא לכל מטרה, המצריכה שיעבוד נוסף של הנכס, שכבר משועבד ע"י משכנתא מדרגה ראשונה. מאחר ומדובר על הלוואה מורכבת, רוב הבנקים לא ימהרו לאשר אותה. לכן אם אתם זקוקים למשכנתא בדרגה שניה, ייתכן ותאלצו לפנות לגופי מימון חוץ בנקאיים.

גופים אלו מוכנים לקחת סיכונים גבוהים יותר, דבר שכמובן בא לידי ביטוי בתנאי ההחזר ובגובה הריבית. כמו כן, שווה לציין כי הבנק שנתן לכם את המשכנתא הראשונה חייב להסכים לשעבוד הנוסף על הנכס. מאחר ומדובר על תהליך לא פשוט, המצריך היכרות עם דקויות וניואנסים שונים, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מנוסה ומקצועי.

תכונה

מהם היתרונות של משכנתא בדרגה שניה?

היתרון המרכזי של המשכנתא הוא שמדובר על הלוואה לכל מטרה. כלומר, תוכלו לשעבד את הנכס שלכם פעם נוספת, במטרה לקבל סכום כסף משמעותי לכל צורך. חלק מהאנשים לוקחים את המשכנתא בדרגה שניה על מנת לכסות חובות, לממן טיפול רפואי יקר, להשקיע בעסק שלהם וכדומה.

 

כיצד לקבל אישור למשכנתא בדרגה שניה?

כאמור, אין זה פשוט לקבל משכנתא בדרגה שניה, מאחר ומדובר על הלוואה בסיכון גבוה. אנשים רבים מתקשים לעמוד בתשלומים החודשיים, מכיוון שהם מתווספים לתשלומי ההחזר של המשכנתא הראשונה ולשאר ההתחייבויות הפיננסיות שלהם. לכן רוב הבנקים אינם ממהרים לאשר את המשכנתא, מאחר ומדובר על סיכון משמעותי.

עם זאת, באמצעות יועץ משכנתאות שמכיר היטב את התחום, תוכלו לשפר את הסיכויים שלכם ואף להשיג עסקה מוצלחת ומשתלמת יותר. במידה ומדובר על משכנתא הניתנת ע"י הבנק, תצטרכו לקחת שליש מסכום המשכנתא בריבית קבועה, בהתאם לנהלי בנק ישראל. לעומת זאת, חברות חוץ בנקאיות יספקו לכם את המשכנתא במסלולים המבוססים על ריבית פריים.

תכונה

תהליך קבלת משכנתא בדרגה שניה

לאחר סגירת תנאי המשכנתא מול הבנק או חברה חוץ בנקאית, תאלצו לעבור את כל התהליך של לקיחת משכנתא רגילה. כלומר, תצטרכו לקבל הערכת שמאי לגבי ערך הנכס שלכם, לעשות ביטוח חיים וכדומה. בסיום התהליך תצטרכו להגיש את המסמכים לבנק שנתן לכם את המשכנתא הראשונה, לצורך הסכמתו לשעבוד הנוסף. ההסכמה חיונית לקבלת המשכנתא בדרגה שניה ובלעדיה לא ניתן להמשיך בתהליך.

 

סיכום

משכנתא בדרגה שניה הינה משכנתא לכל מטרה, המאפשרת לכם לקבל סכום כסף משמעותי תמורת שיעבוד נוסף של הנכס שלכם.

תכונה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
יד ובית
משכנתאות
משכנתא לרווקים מול משכנתא לזוגות – מה ההבדלים?

בין אם אתם רווקים ובין אם זוגות צעירים אתם זכאים למשכנתא בסבסוד המדינה ולמשכנתא מהבנקים למשכנתאות. למרות זאת, ישנם הבדלים בשיטת הניקוד לזכאות למשכנתא מהמדינה בין רווקים לזוגות צעירים עליהם

בית ומטבעות
טיפים פיננסים
למה חשוב שדירה תהיה רשומה במלואה בטאבו?

דירה בטאבו. האם אתם יודעים להגיד בוודאות כי הדירה בטאבו על שמכם? לחלקנו המילה טאבו לא אומרת הרבה, אך ישנה חשיבות רבה למילה הזו במיוחד בהקשר של דירה. במאמר הבא

זכויות וחובות
מהם היתרונות והחסרונות של איחוד תיקים?

היכרות עם המאפיינים השונים והמיוחדים של איחוד תיקים יכולה לעזור לכל אחד ואחת מאיתנו להחליט האם זהו אכן הצעד הבא, המשתלם והנכון ביותר. בנוסף, חשוב להבין מה קובעים הנהלים לגבי