איך מקבלים משכנתא בדרגה שניה?

רוב האנשים בארץ לוקחים משכנתא בדרגה ראשונה, המיועדת עבור מי שמעוניין לקחת הלוואת משכנתא מהבנק לצורך רכישת נכס. במקרים אלו, הדירה משועבדת לבנק, בתור ערובה להחזר ההלוואה. משכנתא בדרגה שניה מתייחסת ללקיחת משכנתא נוספת על אותה הדירה, כלומר שיעבוד נוסף של הנכס. על מנת לקבל משכנתא בדרגה שניה יש לעבור תהליך לא פשוט, עליו נרחיב במאמר זה. 

 

מה כדאי לדעת על משכנתא בדרגה שניה?

קבלת משכנתא בדרגה שנייה חיונית עבור מי שמעוניין לקחת הלוואה של סכום כסף משמעותי. מדובר למעשה על משכנתא לכל מטרה, המצריכה שיעבוד נוסף של הנכס, שכבר משועבד ע"י משכנתא מדרגה ראשונה. מאחר ומדובר על הלוואה מורכבת, רוב הבנקים לא ימהרו לאשר אותה. לכן אם אתם זקוקים למשכנתא בדרגה שניה, ייתכן ותאלצו לפנות לגופי מימון חוץ בנקאיים.

גופים אלו מוכנים לקחת סיכונים גבוהים יותר, דבר שכמובן בא לידי ביטוי בתנאי ההחזר ובגובה הריבית. כמו כן, שווה לציין כי הבנק שנתן לכם את המשכנתא הראשונה חייב להסכים לשעבוד הנוסף על הנכס. מאחר ומדובר על תהליך לא פשוט, המצריך היכרות עם דקויות וניואנסים שונים, מומלץ להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מנוסה ומקצועי.

תכונה

מהם היתרונות של משכנתא בדרגה שניה?

היתרון המרכזי של המשכנתא הוא שמדובר על הלוואה לכל מטרה. כלומר, תוכלו לשעבד את הנכס שלכם פעם נוספת, במטרה לקבל סכום כסף משמעותי לכל צורך. חלק מהאנשים לוקחים את המשכנתא בדרגה שניה על מנת לכסות חובות, לממן טיפול רפואי יקר, להשקיע בעסק שלהם וכדומה.

 

כיצד לקבל אישור למשכנתא בדרגה שניה?

כאמור, אין זה פשוט לקבל משכנתא בדרגה שניה, מאחר ומדובר על הלוואה בסיכון גבוה. אנשים רבים מתקשים לעמוד בתשלומים החודשיים, מכיוון שהם מתווספים לתשלומי ההחזר של המשכנתא הראשונה ולשאר ההתחייבויות הפיננסיות שלהם. לכן רוב הבנקים אינם ממהרים לאשר את המשכנתא, מאחר ומדובר על סיכון משמעותי.

עם זאת, באמצעות יועץ משכנתאות שמכיר היטב את התחום, תוכלו לשפר את הסיכויים שלכם ואף להשיג עסקה מוצלחת ומשתלמת יותר. במידה ומדובר על משכנתא הניתנת ע"י הבנק, תצטרכו לקחת שליש מסכום המשכנתא בריבית קבועה, בהתאם לנהלי בנק ישראל. לעומת זאת, חברות חוץ בנקאיות יספקו לכם את המשכנתא במסלולים המבוססים על ריבית פריים.

תכונה

תהליך קבלת משכנתא בדרגה שניה

לאחר סגירת תנאי המשכנתא מול הבנק או חברה חוץ בנקאית, תאלצו לעבור את כל התהליך של לקיחת משכנתא רגילה. כלומר, תצטרכו לקבל הערכת שמאי לגבי ערך הנכס שלכם, לעשות ביטוח חיים וכדומה. בסיום התהליך תצטרכו להגיש את המסמכים לבנק שנתן לכם את המשכנתא הראשונה, לצורך הסכמתו לשעבוד הנוסף. ההסכמה חיונית לקבלת המשכנתא בדרגה שניה ובלעדיה לא ניתן להמשיך בתהליך.

 

סיכום

משכנתא בדרגה שניה הינה משכנתא לכל מטרה, המאפשרת לכם לקבל סכום כסף משמעותי תמורת שיעבוד נוסף של הנכס שלכם.

תכונה

תוכן עניינים
אהבתם את מה שקראתם ? ספרו לחברים
כתבות נוספות שעלולות לעניין אתכם
מיסוי
כספים וחסכונות
איך רווחי החברה משפיעים על גובה המיסוי?

חברה בע"מ נחשבת כישות משפטית עצמאית, אשר נדרשת לשלם מס על רווחיה. החברה מבצעת את התשלום במקדמות מס חודשיות, כאשר היא חוזה את פעילותה לחודש הבא ועל פי זה משלמת

מחיר הזהב
כללי
יקר מפז – הכל על מחיר הזהב

כשזה מגיע לכסף והשקעות, זהב הוא אחד הדברים הראשונים שעולים לראש. כולנו יודעים כמה מהללים את הזהב ושהוא היה סמל של עושר וכוח במשך מאות שנים. אולי חלקכם לא מודעים

כללי
אתם מסורבי משכנתא? זה לא סוף המשחק!

רבים חולמים על בית משלהם, אך נאלצים להתמודד עם סירוב מצד הבנקים בבקשתם למשכנתא. סירוב כזה יכול להרגיש כמו מכה ניצחת, אך חשוב לדעת שיש אלטרנטיבות. ישנם עדיין צעדים שאפשר